Będą rozmawiać o tworzywach sztucznych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Już 14 maja w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, której uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób europejska strategia dla tworzyw sztucznych wpłynie na polski rynek. Sponsorem wydarzenia jest ANWIL –  jedyny krajowy producent suspensyjnego polichlorku winylu.


Według danych zaprezentowanych w najnowszej edycji raportu PlasticsEurope „Tworzywa sztuczne – fakty” , zapotrzebowanie na Starym Kontynencie na tworzywa sztuczne ze strony przetwórców w 2017 roku wyniosło 51,2 mln ton. Polska pod tym względem – z udziałem na poziomie 6,3 proc. – plasuje się na 6. miejscu w Europie, a branża tworzyw sztucznych należy do czołówki najszybciej rozwijających się gałęzi krajowego przemysłu. 

W najbliższym czasie będzie ona musiała stawić czoła nowym wyzwaniom wynikających z wdrażania w Unii Europejskiej Strategii dla Tworzyw Sztucznych oraz przechodzenia na prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ; ang. circural economy). Własnie tym zagadnieniom będzie poświęcona konferencja pt. „Co europejska strategia dla tworzyw sztucznych zmieni na polskim rynku” organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Nasza spółka,jako czołowy przedstawiciel krajowej branży chemicznej, aktywnie włącza się w dyskusje na temat kierunków rozwoju rynków, na których prowadzi swoją działalność biznesową. ANWIL jest przy tym jedynym wytwórcą suspensyjnego polichlorku winylu w Polsce – polimeru o szerokim wachlarzu zastosowania i, co ważne, charakteryzującego się wysoką recyklowalnością. To właśnie m.in. ta jego właściwość powoduje, że mimo swojej ponad stuletniej historii, konsumpcja PCW wzrasta – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.


Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni zarówno producenci i przetwórcy tworzyw sztucznych, jak również wytwórcy gotowych produktów w opakowaniach z tworzyw sztucznych, a także sieci handlowe. W trakcie konferencji, której partnerem merytorycznym jest Deloitte, odbędą się m.in. dwa panele dyskusyjne dotyczące przyszłości recyklingu oraz konieczności dostosowania się uczestników łańcucha dostaw do nowych przepisów unijnych. 

#systemy_PVC, #profile_PVC, #okna_PVC, #drzwi_PVC

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowa wersja aplikacji Argo

Nowa wersja aplikacji Argo

W serwisach App Store i Google Play pojawiła się do...

GEALAN o rozwoju technologii wklejania szyby STV®

GEALAN o rozwoju technologii wklejania szyby STV®

Zapraszamy Państwa do wywiadu z Panem Markiem Skrzypkiem...

Webinarium Winkhaus: HOPPE Dobra Klamka – nowe rozwiązania i innowacje

Webinarium Winkhaus: HOPPE Dobra Klamka – nowe rozwiązania i innowacje

Winkhaus powraca do idei webinariów poświęconych nowym...

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla branży stolarki budowlanej

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla branży stolarki budowlanej

8 maja br. kilku reprezentantów branży stolarki...

oknonet.pl wspiera Biegające Anioły Hospicjum

oknonet.pl wspiera Biegające Anioły Hospicjum

Wałbrzyscy biegacze przebiegną dystans 500 km, a celem...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria