Wybrane nowości z targów R+T w Stuttgarcie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

BeClever na tragach R+T 2018

fot. BeClever

BeClever na tragach R+T 2018


KRISPOL na tragach R+T 2018

fot. KRISPOL

KRISPOL na tragach R+T 2018

Franc Gardiner na tragach R+T 2018

fot. Franc Gardiner

Franc Gardiner na tragach R+T 2018

SOMFY na tragach R+T 2018

fot. SOMFY

SOMFY na tragach R+T 2018

Na horyzoncie majaczy już widmo targów fensterbau frontale, ale warto spojrzeć jeszcze na chwilę na niedawno zakończone targi R+T w Stuttgarcie, w których brało udział niemało firm z branży stolarki otworowej. Poniżej przyglądamy się wybranym nowościom zaprezentowanym na tej imprezie. W trakcie targów R+T zaprezentowaliśmy tkaninę INFINITY, która cechuje się aż 320 cm szerokości. Tkanina INFINITY pozwala na stworzenie markizy o wysięgu 3 metrów, szerokości ograniczonej długością rolki, bez dodatkowych szwów – brak brytów, które przy klasycznej szerokości 120 cm należy łączyć. Dzięki zastosowaniu tkaniny INFINITY markiza będzie idealnie komponować się z fasadą każdego budynku, tworząc zharmonizowaną, jednolitą i spójną całość. Ponadto INFINITY idealnie prezentuje się jako alternatywa do screenów w pergoli jako osłona boczna, nadając wrażenie przytulności i komfortu, a przy tym osłaniając użytkownika przed nieprzyjemnym wiatrem i chłodem. Drugą nowością była prezentacja platformy dedykowanej dla profesjonalistów w branży osłonowej: DICKSON CONNECT. Dickson Connect jest narzędziem ułatwiającym dostęp do narzędzi marketingowych, broszur, kart technicznych, filmów instruktażowych, zdjęć i wielu innych.

W roku 2018 roku firma Dickson wprowadziła innowacyjną kolekcję tkanin osłonowych, która została podzielona na trzy główne kolekcje: Awnings Collection, Screens Collection, Pergolas Collection. Kolekcje różnią się znacznie od poprzednich również pod względem graficznym, ponieważ zawiera tkaniny gładkie, nowoczesne, geometryczne wzory i szerokie, designerskie pasy. Perłą w koronie kolekcji pergolowej jest topowy produkt firmy Dickson – tkanina EXPANSION, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Tkanina EXPANSION pokryta jest cienką, półprzejrzystą membraną nadającą jej matowy wygląd. Jest całkowicie nieprzepuszczalna. To pierwsza tkanina z akrylu barwionego w masie, której jedna strona jest naturalnie gładka i odporna na wszelkie zanieczyszczenia i zabrudzenia.


Udział BeClever w Stuttgarckich targach był doskonałą okazją do prezentacji flagowego produktu firmy – systemu naokiennego CleverBox oraz nowości w ofercie – systemu podtynkowego QuadBox.

Goście odwiedzający stoisko BeCelver mogli zapoznać się z pełnym wymiarem funkcjonalnym i jakościowym systemu CleverBox, który został udoskonalony, aby jeszcze lepiej spełniać wysokie wymagania stawiane nowoczesnym konstrukcjom naokiennym. Odwiedzający zwracali szczególną uwagę na ideę uniwersalności systemu, zgodnie z którą każdy element posiada wiele zastosowań. Takie rozwiązanie sprawia, że przy użyciu tych  samych elementów systemu CleverBox można skonfigurować różne warianty rolet, żaluzji oraz sceenów, uwzględniając preferowane parametry techniczne, cechy funkcjonalne oraz możliwości zabudowy i wykończenia. 

Tegoroczna edycja targów R+T stanowiła wyjątkową okazję do premiery nowości w portfolio BeClever – podtynkowego systemu QuadBox. Prosta, minimalistyczna, a zarazem przemyślana w detalu konstrukcja została zaprojektowana w celu wprowadzenia nowej jakości na rynku systemów rolet podtynkowych. Najważniejszą cechą wyróżniającą system QuadBox jest rewizja serwisowa, występująca w wersji PVC (QuadBox hybrid) oraz w wersji aluminiowej (QuadBox mono).

Rewizja PVC w systemie QuadBox hybrid to innowacja w skali rynku rolet podtynkowych. Jej konstrukcja zapewnia najwyższą estetykę wykończenia – bez widocznych nitów i wkrętów – oraz niespotykaną dotychczas łatwość i szybkość montażu poprzez tzw. „klik”. Nowatorskim rozwiązaniem, szczególnie przyciągającym uwagę odwiedzających była przezroczysta wersja pokrywy rewizyjnej z możliwością podświetlenia LED.

Zaprezentowaliśmy również całkowicie nową konstrukcję aluminiowej rewizji w systemie QuadBox mono, charakteryzującą się ponadprzeciętną sztywnością (dodatkowe wzmocnienia i zakończenie profilu w kształcie litery „Z”) oraz powierzchnią serwisową na całej głębokości skrzynki (specjalna konstrukcja profilu dolnego).   


KRISPOL zaproponował odwiedzającym nowości produktowe z linii HOME:

» segmentową bramę garażową K2 RFS z ramą renowacyjną w nowej okleinie Beton 2. Zastosowanie ramy renowacyjnej pozwala na montaż bramy w nietypowych warunkach zabudowy, gdy garaż inwestora nie ma ani nadproża, ani węgarków. Komfortowa obsługa bramy jest możliwa dzięki dedykowanej aplikacji KRISPOL EASY ACCESS lub klawiaturze kodowej. 

» segmentową bramę garażową K2 RFS E z prowadzeniem E na stalowych profilach renowacyjnych w kolorze bramy. Takie rozwiązanie pozwala zniwelować nierówności podłoża, a specjalne elementy montażowe umożliwiają boczny montaż w przypadku zbyt małych węgarków lub ich grubego ocieplenia. Bramą można sterować za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją KRISPOL EASY ACCESS lub klawiatury kodowej. Fotokomórki natynkowe dodatkowo zabezpieczają użytkowników bramy.

Gościom targowym zaproponowaliśmy także innowacyjne produkty z linii FIRM:

» aluminiową, przeszkloną bramę K2 IPT z podwójną szybą i przekładkami termicznymi. To nowość w ofercie rozwiązań przemysłowych. Nowe profile charakteryzują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu współczynnik przenikalności cieplnej jest jeszcze niższy. Brama została wyposażona w napęd pracujący w trybie łagodnego startu i zatrzymania. Sterowanie bramą odbywa się za pomocą smartfona lub klawiatury kodowej STARCUS. Dzięki temu obsługa jest w pełni komfortowa. Kurtyna świetlna zamontowana wewnątrz prowadzenia oraz fotokomórki natynkowe z funkcją lampy sygnalizacyjnej doskonale zabezpieczają użytkowników,

»  stalową kratę sinusoidalną R2 SCP z napędem bocznym rurowym. Krata typu „cegiełka”, dzięki niewymagającym warunkom zabudowy oraz zasilaniu sieciowemu 230V, jest idealnym produktem znajdującym zastosowanie w przestrzeniach handlowych. Zapewnia wysoki poziom wentylacji pomieszczenia. Krata pracuje w trybie Deadman i jest obsługiwana za pomocą przełącznika kluczykowego.

Oprócz bram pokazaliśmy także systemy aluminiowe, m.in: 

» system MB60E z przegrodą termiczną dedykowany do wykonywania drzwi oraz zestawów okiennych z drzwiami. Aluminiowe konstrukcje cechują się dobrymi właściwościami użytkowymi i wysokimi parametrami technicznymi. System MB60E pozwala także zoptymalizować czas montażu drzwi, co przekłada się na dalsze oszczędności. 

System pozwala na stosowanie okuć, zamków i zawiasów zgodnych z europejskimi standardami. Dzięki odpowiedniej konstrukcji profili można zastosować zamki i rygle nawierzchniowe, łatwe w montażu i wymianie. System oferuje również wiele wariantów progów oraz poprzeczek dolnych skrzydeł drzwi. Zestawy szybowe i inne wypełnienia stosowane w systemie MB60E występują w grubości od 5 do 41 mm.

» system aluminiowych drzwi SOLANO oparty na profilach o głębokości zabudowy 90 mm. Wypełnienie stanowią panele z blach aluminiowych, wypełnione niezwykle grubą warstwą izolatora w postaci pianki poliuretanowej. Guma dylatacyjna zastosowana w panelu nakładkowym oraz profile z przekładkami bimetalicznymi zapewniają kompensację naprężeń wywołanych np. nadmiernym nagrzaniem skrzydła drzwi przez słońce.

Panele są obustronnie nakładkowe, co pozwala uzyskać elegancką i jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą. Dzięki dopracowanej w każdym detalu budowie drzwi osiągają współczynnik przenikania ciepła już od 0,8 W [m²K]. Drzwi wyposażone w nowoczesną kontrolę dostępu – klawiaturę kodową oraz otwieranie za pomocą smartfona. Całości dopełniają zawiasy ukryte niewidoczne z zewnątrz i wewnątrz.

Wszystkie propozycje były prezentowane wraz z bogatą ofertą akcesoriów oraz zabezpieczeń. KRISPOL pokazał także nowości wzornicze, o które wzbogaciła się oferta marki. Uwagę odwiedzających przyciągnęła brama garażowa oraz drzwi wejściowe w okleinie Beton. Ta odważna propozycja kolorystyczna, jest odpowiedzią marki na rosnącą popularność stylu industrialnego w architekturze domów jednorodzinnych. 

» DTM System

DTM System głównie prezentował nową serię pilotów NEON, które wyróżniają się świecącym pierścieniem przy każdorazowym użyciu dowolnego kanału. Kolejnym prezentowanym produktem był radioodbiornik FLEX, który został nagrodzony Złotym Medalem MTP BUDMA 2016. FLEX, charakteryzuje modułowa konstrukcja, która umożliwia konfiguracje wg potrzeb klienta.

Nowością prezentowaną podczas targów R+T, była Centrala Automatyki Budynku CHRONO nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Tragów Poznańskich BUDMA 2018. Centrala pozwala na zarządzanie przy użyciu aplikacji mobilnej, wszystkimi radioodbiornikami zamontowanymi z serii DTM System w obrębie budynku, np. zarządzaniem oświetleniem, roletami, bramami wjazdowymi, nawadnianiem itp.

Ostatnią grupą produktów była nowa seria fotokomórek SLIM. Rozszerzone portfolio o modele SLIMFLASH, które zostało wzbogacone o elementy sygnalizujące pracę bramy wjazdowej oraz fotokomórka SLIMBAT2. Fotokomórka SLIMBAT2 jest bezprzewodową fotokomórką, która znajduje zastosowanie w przypadku potrzeby zabezpieczenia bramy przed nieszczęśliwymi wypadkami bez konieczności kładzenia dodatkowego okablowania.  

» Franc Gardiner

Na tegorocznych targach R+T zaprezentowaliśmy dwie nadchodzące nowości w naszej ofercie: osłonę zewnętrzną ZIP oraz innowacyjne absorbery dźwięków w formie oryginalnej dekoracji ściennej. W obu nowościach można zastosować zadrukowaną tkaninę ekologicznym tuszem lateksowym według własnego projektu, co idealnie może się sprawdzić, jako nośniki reklamy zewnętrznej (ZIP) jak i wewnętrznej (ZIP oraz absorbery dźwięku).

W ostatnim czasie dynamicznie rozwijaliśmy naszą specjalizację, jaką są produkty na miarę z nadrukami przy pomocy ekologicznego druku lateksowego i opatentowane technologie – Clever Spring i smartroll. Wprowadziliśmy na rynek także nowe produkty, takie jak żaluzja drewniana Harmonia, plisa okienna Honeyflex oraz Honeyflex electro.  

» SOMFY 

Dla Somfy była to kolejna okazja, po CES w Las Vegas, by pokazać, jak zmienia się rynek Internetu Rzeczy i czym jest integracja „So Open with Somfy”.

Ideą inteligentnego domu Somfy jest jeszcze łatwiejszy dostęp do rozwiązań Smart Home, jeszcze większe bezpieczeństwo mieszkań, ich wydajność energetyczna i komfort. Filozofia otwartości jest obecna w strategii Somfy od wielu lat. Polega ona na takim wyborze technologii i partnerów, który w efekcie końcowym przyczyni się do zapewnienia klientom jak najlepszych doświadczeń związanych z korzystaniem z rozwiązań Smart Home. Jednym z pierwszych produktów, które odzwierciedlają filozofię Open jest TaHoma, która integruje wszystkie urządzenia w domu. Dzisiaj wychodzimy znacznie dalej w programie So Open with Somfy.

So Open with Somfy to strategiczny program integracji, opierający się na czterech filarach: otwarta platforma, protokoły, ekosystem oraz programistyczny interfejs do tworzenia indywidualnych aplikacji. Wszystko po to, by każdy dom i każde mieszkanie miały swoje serce, nadające rytm codziennym rytuałom. 

» Open Platform: Centrala sterująca TaHoma jest rozwiązaniem do wszechstronnej integracji urządzeń. Jest kompatybilna z ponad 200 liniami produktowymi i wieloma partnerskimi markami na całym świecie, takimi jak: Atlantic, Honeywell, Hitachi, De Dietrich, Danfos, ciat, Dimplex, Philips Hue, G-U, Hoppe, Sonos, Velux, KFV. I wciąż rozszerza swój zakres. 

» Open to Protocols: Oprócz protokołów RTS oraz io-homecontrol® centrala sterująca Somfy posiada możliwość sterowania urządzeniami Z-Wave (zamknięty protokół) i EnOcean, co daje wszechstronne możliwości połączenia z największymi ekosystemami bezprzewodowych systemów operacyjnych. 

» Open Ecosystem: Każdy z ekosysytemów Amazon Alexa, Asystent Google, Apple HomeKit czy platforma IFTTT (If This Than That), pozwala na korzystanie z technologii sterowania głosem urządzeniami Somfy i tworzenia scenariuszy warunkowych, oferując klientom bardziej intuicyjny sposób interakcji z technologią, której używają na co dzień.

» Open API: API (od ang. application programming interface) to interfejs programistyczny, który pozwala na wykorzystanie danych źródłowych w aplikacjach. W ten sposób Somfy stawia na pełny wymiar kompatybilności i funkcjonalności swoich rozwiązań. Co więcej, umieszczenie API w chmurze gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.  

Integracja rozwiązań dla zwiększenia komfortu to nie jedyna nowość zaprezentowana przez Somfy. Najnowsza linia produktów Somfy Protect stanowi proaktywny model, który wyprzedza zagrożenie, wykorzystując zdobycze sztucznej inteligencji jednocześnie przy prostej i intuicyjnej obsłudze. Cała gama akcesoriów Somfy Protect w postaci czujnika otwarcia drzwi i okien IntelliTAG™, wewnętrznego czujnika ruchu, alarmowej syreny wewnętrznej i zewnętrznej, klucza zbliżeniowego - key fob tworzy kompletną, połączoną instalacje zabezpieczającą. 

Ale to nie koniec nowości, które podniosą poziom zabezpieczenia naszych mieszkań. Już wkrótce na rynku polskim dostępne będą również kamera bezpieczeństwa i wielofunkcyjne urządzenie Somfy One, które – oprócz pełnego monitoringu – dają szereg nowych możliwości wykorzystania inteligentnych technologii w codziennym życiu.


Alutech przedstawił energooszczędną strukturę siłowników z wbudowanym radiem oraz zaawansowane rozwiązania do zarządzania okiennicami. Przedstawione zostały również układy przeciw huraganowe, które mogą wytrzymać prędkości wiatru do 45 m/s (12 w skali Beauforta). Na targach zostały przedstawione aktualne oferty dla bram segmentowych o lepszych właściwościach antykorozyjnych (rozwiązanie przeznaczone dla produktów instalowanych w pomieszczeniach o dużej wilgotności). Pojawiły się również nowe drzwi boczne SDN-2 i SDN-Thermo oraz własna linia automatyzacji Alutech. Na stoisku zaprezentowano nowe modele napędów elektrycznych do rolet, bram garażowych i przemysłowych, bram wjazdowe oraz szereg akcesoriów.

» Matic/SoftPlast

Targi R+T w Stuttgarcie, największe wydarzenie dla innowacji w dziedzinie rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych, pokazało ogromną siłę tej branży. Prezentowane rozwiązania są wyznacznikiem światowych trendów na najbliższe lata.  Dla firmy Matic była to kolejna okazja, by pokazać najnowsze rozwiązania w dziedzinie maszyn i urządzeń. Matic posiada od wielu lat mocnego partnera w Polsce. Firma SoftPlast, wyłączny dystrybutor, zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także świadczy pełen pakiet serwisowy oraz instalacyjny tych maszyn.

Także w tym roku zainteresowanie urządzeniami Matic w Stuttgarcie było bardzo duże oraz  przerosło wszelkie oczekiwania. Stoisko odwiedziło blisko 700 firm z całego świata, a prowadzone rozmowy zwiastują początek lub kontynuację współpracy. Na przykładzie prezentowanych maszyn mogliśmy wszyscy przekonać się o solidności wykonania, niezawodności oraz prostocie obsługi. Była to także najlepsza okazja na pokazanie nowości w istniejących już lub premierowych urządzeniach.

M1 Ultimate – automatyczny stół do cięcia w osi X-Y. (nowa wersja):

» Maszyna teraz jeszcze bardziej precyzyjna - dokładność cięcia teraz 0,1 mm.
» Zaktualizowane i zmodyfikowane autorskie oprogramowanie „Athenea” z większą liczbą funkcji, obecnie najpotężniejszy software na rynku.
» Zmieniony system poboru tkaniny i odcinania z rolki.
» Nowy wygląd i nowa bardziej konkurencyjna cena!

Ares Plus – automatyczna zgrzewarka impulsowa:

» Zgrzewarka impulsowa, która jedyna na rynku zrobi w pełni automatycznie podwójną kieszeń. Tak więc krawędź tkaniny znajdzie się wewnątrz kieszeni. Dzięki zastosowaniu tej funkcji obciążnik wkładany do środka kieszeni jest niewidoczny, nie musi być malowany lub dobierany pod kolor tkaniny. Oszczędzasz czas i pieniądze.  

Hermes Plus.

» Urządzenie do rozcinania tkanin na rolety pionowe – vertikale, przy pomocy pneumatycznych noży (crushcut)
» Możemy ciąć pojedyncze formaty jak także materiały z rolki na rolkę.
» Możliwość wyboru dwóch szerokości cięcia: 127 mm lub 89 mm.
» Zawiera regulację prędkości cięcia, możliwość pracy poprzez przycisk lub pedał oraz pneumatyczne urządzenie do wycinania otworów.

#targi_oslon, #R+T

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Zainteresowani tym, jakie usługi laboratorium M&R LAB...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

Zabezpieczanie okien i drzwi płynną folią

Zabezpieczanie okien i drzwi płynną folią

Czy mieli Państwo problemy z uszkodzonymi drzwiami i...

Veka Softline 76 – nowy profil w ofercie ABM Jędraszek

Veka Softline 76 – nowy profil w ofercie ABM Jędraszek

ABM Jędraszek wprowadził do oferty profil Veka...

Boom mieszkaniowy zmienia polską branżę budowlaną

Boom mieszkaniowy zmienia polską branżę budowlaną

W pierwszym kwartale 2018 roku oddano do użytkowania...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria