Dlaczego warto stosować kontenery na odpady PVC?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Składowanie poprodukcyjnych odpadów PVC zazwyczaj odbywa się w koszach. Rosnąca skala produkcji powoduje jednak, że w średnich i dużych firmach produkujących okna nowym standardem stają się wielkogabarytowe kontenery o pojemności 36 m³.

fot. METAL-PLAST

Składowanie poprodukcyjnych odpadów PVC zazwyczaj odbywa się w koszach. Rosnąca skala produkcji powoduje jednak, że w średnich i dużych firmach produkujących okna nowym standardem stają się wielkogabarytowe kontenery o pojemności 36 m³.


Stały rozwój branży stolarki otworowej z PVC sprawia, że rozwija się też związany z nią recykling. Magazynowanie odpadów w wielkogabarytowych kontenerach zapewnia lepszą organizację miejsca na terenie zakładu produkcyjnego, a także ułatwia przekazywanie ich do podmiotów uprawnionych do ich przetwarzania.

» Kontenery jako nowy standard składowania odpadów PVC

Odpady PVC pozostałe po produkcji ram oraz skrzydeł okiennych i drzwiowych są materiałem, który można poddać przetworzeniu. Składowanie poprodukcyjnych odpadów PVC zazwyczaj odbywa się w koszach. Rosnąca skala produkcji powoduje jednak, że w średnich i dużych firmach produkujących okna nowym standardem stają się wielkogabarytowe kontenery o pojemności 36 m³. 

Metal-Plast, wraz z kontenerami wielkogabarytowymi, dostarcza również specjalne, małe kontenery załadunkowe o pojemności 1 lub 2 m³, które ustawiane są bezpośrednio na linii produkcyjnej. Dzięki specjalnemu dostosowaniu w postaci prowadnic w ich dolnej części, obsługuje się je za pomocą wózka widłowego. Po napełnieniu małego kontenera załadunkowego jest on wywożony do kontenera wielkogabarytowego. Tam następuje jego opróżnienie i można odwieźć go ponownie w miejsce powstawania odpadów, a więc bezpośrednio przy linii produkcyjnej. – Przy obsłudze koszowej, każdy pojemnik należy złożyć i ustawić na palecie. W przypadku obsługi kontenerowej, małe kontenery załadunkowe są stale gotowe do pracy i nie wymagają składania. Zastępując tradycyjne kosze kontenerami, zachowuje się porządek, a tym samym wizerunek na terenie całego zakładu produkującego okna – wyjaśnia Maciej Augustyniak, Kierownik Działu Obsługi Klienta, Metal-Plast.

» Sprawna logistyka przy obsłudze odpadowej PVC

Kontenery wielkogabarytowe to również znaczne usprawnienie dostarczania i odbioru pojemników na odpady poprodukcyjne. Auta ciężarowe typu „hakowiec” w krótkim czasie podstawiają puste kontenery i zabierają zapełnione. W przypadku pojedynczych koszy ustawianych na paletach, producent okien musi użyć do rozładunku pustych i załadunku pełnych koszy wózka widłowego, który można wykorzystać w tym czasie w innych obszarach produkcji. Ponadto do kontenerów wielkogabarytowych mieszczą się zarówno klocki PVC, jak i dłuższe odcinki profili, parapetów itp. – Nie ma zatem potrzeby sortowania odpadu, który następnie należy umieścić w mniejszych bądź większych koszach. To znacząco redukuje czas, jaki w procesach wytwarzania stolarki okienno-drzwiowej z PVC odgrywa zasadniczą rolę w optymalizacji całości kosztów produkcji – podkreśla Maciej Augustyniak. Kontenery wielkogabarytowe, jak i mniejsze kontenery załadunkowe stosowane do ich obsługi, są także o wiele bardziej wytrzymałe, a co za tym idzie – zdecydowanie trwalsze od koszy. – Poziom ich zasypu może być też łatwo kontrolowany, a stały kontakt z biurem obsługi klienta sprawia, że na czas wysyłany jest pusty kontener, który zastępuje napełniony – podsumowuje Maciej Augustyniak.

#odpady_pvc, #odpady_produkcyjne, #recykling_pvc, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Ruszyła budowa kolejnej hali produkcyjnej Klimas Wkręt-met

Ruszyła budowa kolejnej hali produkcyjnej Klimas Wkręt-met

Trzecia hala stworzy kolejne możliwości w zakresie...

50 lat marki D+H

50 lat marki D+H

Grupa D+H obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. Przez...

Nowy patent na owady

Nowy patent na owady

Wykorzystując endoskop, Pan Piotr Staworko sprawdził,...

Automatyka domowa stanie się inteligentna – FIBARO i NICE połączyły siły

Automatyka domowa stanie się inteligentna – FIBARO i NICE połączyły siły

Grupa Nice, światowy lider w dziedzinie automatyki dla...

Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Zainteresowani tym, jakie usługi laboratorium M&R LAB...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria