Szkolenia wsparciem dla rozwoju firmy – rozmowa z trenerem Krzysztofem Michalakiem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Krzysztof Michalak to praktyk zagadnień związanych z funkcjonowaniem i rozwojem biznesu. Przez wiele lat był Dyrektorem Handlowym spółki Vetrex, znanego producenta stolarki otworowej. Jakiś czas temu branżę obiegła informacja, że Pan Krzysztof zrezygnował z posady w Vetrexie na rzecz kariery trenerskiej w zespole Witalnych. Zaciekawieni taką decyzją, zaprosiliśmy Pana Krzysztofa do rozmowy. 

Panie Krzysztofie, choć informacja o tym, że zrezygnował Pan z zarządzania sprzedażą Vetrexu na rzecz realizowania się jako trener sprzedaży i zarządzania wydaje się w pierwszej chwili zaskakująca, to chyba w gruncie rzeczy… już w Vetrexie realizował się Pan jako trener?

Zgadza się, przez wiele lat pracy w Vetrex również zajmowałem się szkoleniami, rozwojem, przygotowaniem pracowników do nowych obowiązków. Częściowo realizowałem się więc jako trener. Natomiast praca z własną grupą pracowników a współpraca z firmami zewnętrznymi to dwie różne kwestie. Będąc mocno zaangażowani wewnętrznie w pracę danej organizacji, czasami nie zauważamy, jakie obszary wymagają poprawy, zmian. Warto spojrzeć na problemy danej organizacji oczami zewnętrznego doradcy, trenera. Konkurencja w każdej branży na rynku jest duża, dlatego należy reagować szybko na sygnały, które wysyła nam otoczenie, nie bagatelizować ich. Często okazują się ważne dla rozwoju własnego biznesu i współpracy z dostawcami/odbiorcami. Chciałbym pomagać ludziom i firmom w zmianach.

Co było głównym impulsem do zmiany? 

Swoim wieloletnim doświadczeniem, zarówno w zarządzaniu sprzedażą, szkoleniach, jak i rozwojem pracowników, chciałem się podzielić z innymi w szerszej skali. Ważną kwestią jest to, że szkolenia dają praktycznie nieograniczone możliwości poznawania nowych ludzi i branż. Niebagatelne znaczenie ma dla mnie również możliwość współpracy z Leszkiem Sergielem i firmą „Witalni”. Jest to dla mnie niewątpliwie nobilitacja i bardzo mocny impuls do pracy. 

Za Panem już pierwsze szkolenia – jak się Pan czuje w roli niezależnego trenera w zespole Witalnych?

To dla mnie nowe doświadczenie – do tej chwili głównie szkoliłem ludzi, których wcześniej poznałem, opierając się na argumentach odnoszących się do branży stolarki :) Obecnie poznaję różne branże, rozwijam argumentację – daje mi to dużo pozytywnej energii. 

Co stanowi dla Pana największe wyzwanie w nowej pracy?

Wyzwań mam sporo. Sama zmiana charakteru zajęć – z wieloletniej pracy „na etacie”, i to głównie w jednej lokalizacji, na pracę, która opiera się na częstych wyjazdach i operowaniu w różnych środowiskach – jest już dużym wyzwaniem. Na pewno przekonywanie innych do zmiany własnych nawyków, profesjonalnej pracy i rozwojowym spojrzeniem w przyszłość, jest tym, do czego będę dążył. 

Z jakiego zakresu będzie Pan prowadził szkolenia ?

Przede wszystkim związane ze sprzedażą i zarządzaniem – zarówno firmą, jak i salonem sprzedaży. Jestem przekonany, że moje doświadczenie i sukcesy, które osiągnąłem w tych dziedzinach, będą atrakcyjnym tematem dla tych, którzy chcą prowadzić swoje firmy w sposób profesjonalny – bez względu na ich wielkość.

Będą to szkolenia dedykowane sprzedawcom stolarki otworowej czy niekoniecznie?

Na pewno nie „ucieknę” od branży :) Potencjał branży stolarki jest duży, można go bardziej efektywnie wykorzystać. Firmom, które zajmują się sprzedażą i montażem stolarki dedykuję dwa szkolenia: „Skuteczna Sprzedaż w Salonie Stolarki” oraz „Profesjonalne Zarządzanie Salonem Stolarki”. W najbliższym czasie te szkolenia pojawią się w kalendarzu szkoleń „open” firmy Witalni. Jednak, jak wspomniałem wyżej, jest wiele firm z różnych branż, które chcą się rozwijać, wchodzić na wyższe poziomy w sprzedaży i zarządzaniu, tworzyć własne marki z segmentu „premium”. Jestem otwarty na propozycje.

Jakie ma Pan plany na najbliższe miesiące?

Przede wszystkim praca nad rozwojem szkoleń prowadzonych przeze mnie. Zarówno tych prowadzonych w formie „open”, jak i tych „skrojonych na miarę” dla poszczególnych firm – tzw. „in company”. Również współpraca w ramach asysty doradczej z firmami będzie ważnym elementem mojej pracy w najbliższych miesiącach. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych – wady i zalety

Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych – wady i zalety

Przy projektowaniu efektownego przejścia na taras czy...

Nowe władze Związku POiD

Nowe władze Związku POiD

Zgromadzenie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy i...

Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Z myślą o wszystkich kibicach aluplast uruchamia...

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Od połowy ubiegłego roku słabnie koniunktura w branży...

MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

MR.100 – nowy system stałych żaluzji fasadowych od MORAD

Lamele prostokątne stosuje się jako osłony budynków...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria