VIII Kongres Stolarki Polskiej już 25 maja. Co czeka uczestników?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Za trzy dni odbędzie się VIII Kongres Stolarki Polskiej – najważniejsze w Polsce wydarzenie dedykowane rodzimej branży stolarki budowlanej. W ramach programu merytorycznego przewidziano dyskusję m.in. o sukcesji w firmach oraz nowoczesnych metodach dotarcia do klienta. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie wypracowanie wspólnego stanowiska branży odnośnie dalszego obniżania współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej. 

W tegorocznej odsłonie Kongresu udział weźmie około 300 osób. Będą to m.in. właściciele i przedstawiciele kadry zarządzającej firm z sektora stolarki budowlanej, reprezentanci świata biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy. Decyzje, które zapadną na Kongresie, będą miały istotny wpływ na przyszłość branży.

» O perspektywie 2021

Dwudniowy harmonogram wydarzenia podzielono na trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich dotyczy zmian w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej. Celem rozmów jest podjęcie ważnej, wiążącej decyzji stanowiącej głos całego środowiska odnośnie dalszego obniżania współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej. Do końca czerwca 2017 roku zostanie ona przekazana do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, jako oficjalne stanowisko branży. 

W głosowaniu oraz formułowaniu treści wspólnej opinii zostaną wzięte pod uwagę także wyniki ankiety na ten temat, przeprowadzonej wcześniej wśród producentów i dostawców stolarki budowlanej na zlecenie Związku POiD. W roli moderatora panelu wystąpi Marek Wielgo, Redaktor Naczelny portalu Muratorplus.pl. Pełna lista panelistów znajduje się na stronie Kongresu (zobacz). 

» O sukcesji i marketingu 

Drugi blok tematyczny dotyczy sukcesji w firmach. Podczas tego panelu poruszone zostaną najtrudniejsze kwestie związane z podejmowaniem decyzji o przyszłości przedsiębiorstwa. Prelegenci, dzieląc się swoim doświadczeniem, podpowiedzą, jak przejść przez ten proces, by nie zaszkodzić firmie i jednocześnie zapewnić jej trwałość na kolejne lata. Moderatorem dyskusji będzie Dariusz Bednarski, Partner Zarządzający Departamentem Doradztwa w Grant Thornton. 

Podczas trzeciego panelu, który odbędzie się drugiego dnia Kongresu, znani i cenieni eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie o znaczenie cech praktycznych produktu w zestawieniu z ich aspektem wizualnym. Zostaną także przedstawione wyniki badania uwarunkowań decyzyjnych w zakresie preferencji wyboru określonych produktów stolarki otworowej przez inwestorów, a specjaliści ds. marketingu i komunikacji podpowiedzą, jak wyróżnić produkt za pomocą przekazów marketingowych, budując tym samym przewagę konkurencyjną. Blok ten poprowadzi dr Marek Borowiński, specjalista od visualmerchandisingu.

Pierwszy dzień debat zwieńczy uroczysta Gala, na której zostaną wręczone branżowe nagrody: Orły Polskiej Stolarki, Honorowe Członkostwo Związku POiD oraz specjalne wyróżnienia dla przedsiębiorstw zaangażowanych w kampanię edukacyjną DOBRY MONTAŻ.


Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowe podpory montażowe klasy premium dla progów GU Thermostep

Nowe podpory montażowe klasy premium dla progów GU Thermostep

GU Polska wprowadza na rynek produkt klasy premium:...

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Pod koniec maja firma So Easy System przeprowadziła...

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Alumaster Polska z Torunia, specjalista w zakresie...

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria