Czyszczenie i konserwacja okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Każdy z nas chce, aby okna służyły jak najdłużej. Aby przedłużyć ich żywotność, należy odpowiednio o nie zadbać. Powinniśmy stosować zabiegi konserwacyjne i pielęgnacyjne okien, musimy również pamiętać o stosowaniu odpowiednich środków czyszczących, które zapewnią im doskonałą jakość przez długi czas ich użytkowania.

Czyszczenie i konserwacja okien drewnianych i PVC.

Nasze okna powinniśmy myć nie tylko po to, aby wyglądały czysto i estetycznie, ale także po to by brud nie niszczył ich powierzchni. Środki myjące do ram okiennych nie powinny zawierać związków chemicznych, ani substancji ściernych rozpuszczających i penetrujących tworzywo. Należy pamiętać, by nigdy nie używać środków o właściwościach ściernych, rozpuszczalników, środków z zawartością acetonu lub substancji ropopochodnych, takich jak: nafta, benzyna czy terpentyna. Tego typu związki mogłyby chemicznie lub mechanicznie naruszać powierzchnię ram okiennych, w efekcie powodując zmatowienie ich powierzchni, powstanie mikroporów - wnikający tam brud często jest nie do usunięcia. Należy pamiętać, aby nie myć okien na sucho, a także nie malować profili z PVC. Firmy produkujące profile PVC proponują szeroką gamę kolorów, więc przed zakupem okien trzeba się zastanowić, czy interesują nas okna białe czy kolorowe.

Więc jakie środki powinno się stosować, aby przedłużyć żywotność naszych okien?

Do mycia profili okiennych doskonale nadają się delikatne środki myjące i odtłuszczające, które zawierają substancje zapobiegające korozji. Okna drewniane należy myć specjalnymi zestawami pielęgnacyjnymi do czyszczenia okien, aby nie zniszczyć ich powierzchni.

Czyszczenie i konserwacja okien aluminium.

Okna z aluminium wymagają szczególnej pielęgnacji. Profile aluminiowe, wbrew obiegowym opiniom, mogą ulegać korozji (biały nalot), którą mogą spowodować między innymi spaliny. Aby zapobiec korozji należy często usuwać kurz i brud zmywając go z powierzchni ram okna. Do mycia profili aluminiowych nie powinniśmy stosować kwasów, kwaśnych środków, ani środków piorących, rozpuszczalników oraz materiałów ściernych.

Okno z aluminium lekko zabrudzone należy zmywać miękką szmatką zwilżoną wodą z dodatkiem detergentów do mycia naczyń. Powierzchnie średnio i silnie zabrudzone zmywa się specjalnymi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji okien z aluminium. Do konserwacji profili aluminiowych można używać środków konserwujących stosowanych do karoserii samochodowych.

Szklane fasady

Do mycia szklanych fasad należy zatrudnić firmy profesjonalnie zajmujące się pracami wysokościowymi. Ceny usług tych firm wahają się od 1,50zł/m2 do 7zł/m2 w zależności od regionu, w którym wykonywane jest zlecenie, rodzaju zlecenia a także od rodzaju fasad. Wszystkie zabiegi, o których mowa powyżej, najlepiej wykonywać dwa razy w roku- przed i po okresie zimowym.

Preparaty do czyszczenia i konserwacji okien

Aby mieć gwarancję, że nie zniszczymy naszych okien nieodpowiednimi środkami czyszczącymi, warto pomyśleć o gotowych preparatach służących do mycia okien. Przykładem środka czyszczącego profile okienne jest „Preparat intensywnie myjący do powierzchni plastikowych i aluminiowych” firmy Kamet – przeznaczony do czyszczenia i mycia powierzchni ram okiennych i drzwiowych z PVC i aluminium. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, zapobiega szybkiemu zabrudzeniu, idealnie spełnia swoją funkcję i gwarantuje nam czystość okien bez ryzyka zniszczenia ich powierzchni. Produkt ten wystarczy nanieść za pomocą ściereczki na mytą powierzchnię i spłukać wodą.

Do usunięcia poważniejszych zabrudzeń, takich jak smar czy zaschnięta farba, idealnie nadaje się produkt Bravo. Są to skuteczne ściereczki do usuwania resztek farb, klejów, silikonów, piany poliuretanowej, lakierów, olejów, smarów i produktów ropopochodnych oraz innych substancji z powierzchni okien i rąk. Doskonale zastępują rozpuszczalniki, zmywacze i inne toksyczne substancje. Są przede wszystkim bezpieczne w użyciu, ekologiczne, łagodne dla rąk, z miłym zapachem i dodatkiem witaminy E. Niezwykle funkcjonalne - wystarczy przetrzeć i gotowe! Nie pozostawiają śladów, nie odbarwiają, nie niszczą podłoża i nie powodują jego zmatowienia. Przy ich użyciu można np.: oczyścić okno lub parapet. Produkt jest dostępny w dwóch różnych opakowaniach.

  • pojemnik standard: 50 ściereczek o wymiarach 17 x 17 cm. Opakowanie zbiorcze: 12 sztuk
  • pojemnik maxi: 80 ściereczek o wymiarach 20 x 30 cm. Opakowanie zbiorcze: 8 sztuk.


M.G.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Aplikacja Argo w nowej wersji

Aplikacja Argo w nowej wersji

Argo to bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety,...

Dobry monter Edmont dołączył do kampanii DOBRY MONTAŻ

Dobry monter Edmont dołączył do kampanii DOBRY MONTAŻ

Najlepsze cechy profesjonalnego montera stolarki...

Mistrzostwa Polski w Szachach Branży Okiennej 2018

Mistrzostwa Polski w Szachach Branży Okiennej 2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r., po raz drugi w historii,...

Dr. Hahn prezentuje dwie nowe serie zawiasów w wielu wariantach kolorystycznych

Dr. Hahn prezentuje dwie nowe serie zawiasów w wielu wariantach kolorystycznych

Firma z Mönchengladbach zaprezentuje na BAU 2019 na...

Systemy aluminiowe w nagrodzonym Green2Day

Systemy aluminiowe w nagrodzonym Green2Day

Biurowiec zaprojektowany przez Maćków Pracownię...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria