Uszczelki do parapetu SealLUX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

SealLUX jest producentem uszczelek do parapetów, których najważniejszą cechą jest zapobieganie dostawaniu się wody pod parapet. Czy produkt zyskuje przychylność firm zajmujących się montażem parapetów? Zapytajmy Pawła Iwanowicza, założyciela SealLUX.


Skąd pomysł, by zająć się produkcją i sprzedażą uszczelek do parapetów?

Jakiś czas temu, gdy zajmowałem się sprzedażą parapetów, u jednego z moich klientów pojawił się problem. Polegał on na tym, że trudno było podkuć się pod okno, aby zamontować parapet. Silikonowanie szczeliny między oknem a parapetem nie wchodziło w grę, ponieważ inspektor się na to nie godził – z prostych przyczyn: jest to mało estetyczne rozwiązanie, a także – gdy zostanie wykonane niestarannie – przecieka. Dowiedziałem się, że na zachodzie, a dokładnie w Niemczech, na porządku dziennym jest stosowanie uszczelek do parapetów. Nie ma mowy o używaniu silikonu – jest to zabronione. Metr takiej uszczelki kosztował jednak 4 euro, czyli około 12 zł, jak na tamten czas. Cena była nie do przyjęcia, więc razem z moim znajomym, który zajmował się produkcją uszczelek, omówiliśmy temat i doszliśmy do wniosku, że można spróbować robić takie uszczelki samemu. Zrobiliśmy szereg prób... i tak powstała uszczelka do parapetu! ;)

Z jakim odzewem ze strony branży spotkał się ten produkt?

Uszczelka naszej produkcji jest na rynku od dwóch lat i cieszy się coraz większym powodzeniem. Coraz więcej osób się do takiego rozwiązania przekonuje, bo jest to nie tylko oszczędność czasu przy montażu, ale także brak problemów na budowie, gdyż każdy inspektor budowlany je akceptuje.

Firmy sprzedające okna oraz monterzy okien, firmy zajmujące się wykonywaniem elewacji, firmy produkujące czy montujące parapety i oczywiście hurtowanie budowlane – te podmioty coraz chętniej zaopatrują się w naszą produkt. Liczymy, że ten trend się utrzyma. 

Nasze uszczelki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa odpornego na działanie warunków atmosferycznych, w tym promieniowania UV. Pokryte są warstwą silikonu, który zapobiega ich brudzeniu się.

#montaz_parapetow, #uszczelki_parapetowe, #seallux

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Aprobata ATG dla systemu YAWAL TM 74H

Aprobata ATG dla systemu YAWAL TM 74H

YAWAL poinformował o otrzymaniu aprobaty technicznej ATG...

System drzwiowy heroal D 72 – połączenie technologii i wzornictwa

System drzwiowy heroal D 72 – połączenie technologii i wzornictwa

Nowoczesne powierzchnie wejściowe powinny być...

Zabezpieczenia przeciwpożarowe w siedzibie D+H Polska

Zabezpieczenia przeciwpożarowe w siedzibie D+H Polska

Nowa centrala D+H to swoiste studium zabezpieczeń...

Ruszyła budowa kolejnej hali produkcyjnej Klimas Wkręt-met

Ruszyła budowa kolejnej hali produkcyjnej Klimas Wkręt-met

Trzecia hala stworzy kolejne możliwości w zakresie...

50 lat marki D+H

50 lat marki D+H

Grupa D+H obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. Przez...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria