Carl Ras – duńskie okucia do skandynawskich okien i drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

CARL RAS A/S jest duńskim przedsiębiorstwem rodzinnym z ponad 80-letnim doświadczeniem w branży. To wyspecjalizowany dostawca kompletnych rozwiązań dla producentów okien i drzwi skandynawskich, czyli otwieranych na zewnątrz.

CARL RAS oferuje głównie okucia IPA i PN (Peder Nielsen) oraz FIX/Assa Abloy, do okien drewnianych i profili PVC: VEKA Danline, ALUPLAST Nordline, REHAU Nordic Plus i Schüco Nordline. Oprócz tego również okucia YALE, ROTO i wiele innych. Ponadto, oprócz samych okuć, CARL RAS ma w ofercie kilkaset produktów związanych z produkcją okien i drzwi, jak m.in. wentylacje, uszczelki, hamulce, siłowniki, klocki i wiele innych. Przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma skandynawskimi i zagranicznymi dostawcami okuć, co powoduje, że może oferować ekstremalnie szeroki wybór produktów i ich wariantów. To oznacza z kolei, że może obsługiwać zarówno duże fabryki okien i drzwi, jak i mniejsze, rodzinne firmy. 

Towarzyszymy producentom na każdym kroku, gdy potrzebują najlepszych produktów i doradztwa na najwyższym poziomie. Jesteśmy właściwym partnerem niezależnie od tego, czy producent potrzebuje okuć standardowych czy indywidualnych rozwiązań. Wierzymy w dobrą praktykę biznesową, działamy profesjonalnie i dociekliwie z nastawieniem na współpracę. Jesteśmy na bieżąco z wymogami i przepisami w zakresie rozwoju na rynku europejskim. Oprócz sprzedaży produktów tradycyjnych, nieustannie pracujemy nad rozwojem asortymentu. Sami również rozwijamy i wdrażamy do produkcji wiele technicznych nowości, jak listwy uszczelniające, wkręty, klamki, progi drzwiowe i inne. Patrzymy w przyszłość, mając korzenie w przeszłości – ponad 80-letnie doświadczenie to gwarancja najlepszego i optymalnego doradztwa – mówi Vagn Steffensen, przedstawiciel Carl Ras. 

CARL RAS, jak zapewnia ten dostawca, oferuje profesjonalistom profesjonalną obsługę, i dostarcza producentom odpowiednie i dopasowane do rynku rozwiązania w rozsądnych cenach. Równocześnie dostawca gwarantuje wysoką niezawodność dostaw. Zatrudnia 300 pracowników w 13 hurtowniach i eksportuje do ponad 15 krajów. Dysponuje magazynem podstawowym o powierzchni 10.000 tys. m² i 6.000 tys. miejsc paletowych oraz 25.000 tysiącami punktów odbioru. CARL RAS jest wiodącym sprzedawcą hurtowym w Skandynawii i znaczącym w Europie Północnej. W jego magazynach znajduje się ponad 30.000 tys. pozycji, w tym 10.000 pozycji przeznaczonych wyłącznie dla branży okien i drzwi. 


Reklama

Oferujemy bardzo dobre warunki współpracy, w tym bieżący serwis i najlepsze doradztwo techniczne w Polsce. Jeśli chodzi o okucia IPA, PN i FIX to mamy zawsze najlepsze ceny w kraju. Obecnie jesteśmy w Polsce stałym dostawcą dla 93 producentów, a dla dodatkowych kilkudziesięciu dostawcą okresowym. Nasza obecność na rynku z roku na rok znacząco wzrasta. Dostępność naszych produktów wynosi u nas 98,2% i jest to najwyższy wskaźnik w branży! – tłumaczy Vagn Steffensen.

Należy przy tym zwrócić uwagę, że CARL RAS dysponuje całym sztabem techników z dużym doświadczeniem i ogromną wiedzą. To eksperci w wąskich tematach, którzy są do dyspozycji odbiorców produktów CARL RAS. W razie potrzeby dostawca może również doradzić, a nawet pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów, które mogą powstać między polskim producentem a jego skandynawskim odbiorcą, a zdarza się to wcale nierzadko.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać od polskiego przedstawiciela CARL RAS, którym jest Pan Waldemar Pedersen (wpe@carl-ras.dk; tel.: 884 900 850). 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Innowacyjne szkolenia GU Polska – technologia na wyciągnięcie ręki

Innowacyjne szkolenia GU Polska – technologia na wyciągnięcie ręki

Nowy model szkolenia, prezentacja najnowszych rozwiązań...

Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych – wady i zalety

Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych – wady i zalety

Przy projektowaniu efektownego przejścia na taras czy...

Nowe władze Związku POiD

Nowe władze Związku POiD

Zgromadzenie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy i...

Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Mistrzowskie Typowanie aluplast 2018. Walcz o mistrzostwo oraz cenne nagrody!

Z myślą o wszystkich kibicach aluplast uruchamia...

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Spadek produkcji okien drewnianych w I kwartale 2018 roku

Od połowy ubiegłego roku słabnie koniunktura w branży...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria