| Wyświetleń:3591

AXOR ALU – okucia skrojone na miarę systemów aluminiowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okna z profili aluminiowych w ostatnim czasie znacząco zyskują na popularności wśród różnych kategorii odbiorców. Trend ten wynika z wyjątkowych i wszechstronnych właściwości materiału, z którego są wykonane. Wprowadzając na rynek nowy produkt przeznaczony do profili aluminiowych, Axor wychodzi naprzeciw zarówno potrzebom producentów dbających o wysoką funkcjonalność i łatwy montaż swoich produktów, jak i indywidualnych użytkowników ceniących sobie wygodę.


Okucia do profili aluminiowych AXOR ALU łączą specyfikę okuć aluminium na tzw. „popychaczach” z funkcjonalnością systemów PVC i drewna. Innowacyjność polega na typie mocowania elementów ramowych (bliższą w systemach aluminiowych). Elementy skrzydłowe są natomiast identyczne z systemami PVC, co stwarza możliwość okuwania okien przy pomocy standardowych szablonów i centrów obróbki, przy jednoczesnym wykorzystaniu małej ilości elementów do okuwania. 

Wyśrubowane normy PN-EN zmuszają niekiedy producentów stolarki otworowej do wykorzystywania skrajnych zakresów z diagramów nośności producentów okuć. Zawias kryty AXOR ALU Elite+ pozwala na produkowanie skrzydeł okiennych o maksymalnej nośności 130 kg, przy czym maksymalna wysokość wynosi 2600 mm, a maksymalna szerokość 1520 mm we wrębie okuciowym.

Zawias kryty AXOR pasuje do większości systemów alu z rowkiem okuciowym 16 mm. Dodatkowym atutem okucia staje się bardzo duża możliwość regulacji zawiasów 3D i zastosowanie przy różnych konstrukcjach okiennych, co sprawia, że okna podlegają wymogom klas RC. W przypadku zawiasu dolnego istnieje możliwość regulacji +2/-1 mm w pionie, +2/-1 mm w poziomie, oraz +/-1 mm na docisku. Jeśli chodzi o regulację nożyc, zakres regulacji wynosi +/- 1 mm docisk i +/- 3 mm w poziomie.

Wizualną zaletą zastosowania zawiasu krytego jest brak widocznych elementów okuć na oknie, co pozwala na wykorzystanie całej palety kolorów w systemach aluminiowych.

AXOR ALU SET – garnitur skrojony na miarę


AXOR ALU SET to innowacyjny system konfigurowania i przygotowania zamówienia pod potrzeby klienta w zakresie okien aluminiowych. Dzięki niemu producent zaoszczędzi czas związany z doborem okucia do konkretnych rozmiarów okien. AXOR ALU SET zawiera gotową kompletację do okien aluminiowych: zestaw zawiasów, nożycę wraz z częścią ramową, zasuwnicę pod konkretny zakres i zaczepy potrzebne do ryglowania części ruchomych. Gotowy pakiet elementów jest doskonałym rozwiązaniem dla ekip montażowych, które cenią sobie szybkość i prostotę montażu. Szybka realizacja zamówień sprawi, że po stronie producenta leży tylko ustalenie konkretnych zakresów, w którym znajduje się okno do realizacji.

#okna_aluminiowe, #okucia_aluminiowe, #systemy_aluminiowe, #Kraków

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

AXOR INDUSTRY EU

30-384 Kraków
Przemiarki 23/8
tel.: +48 575 115 605
tel.: +48 575145885
e-mail: biuro@axorindustry.com
e-mail: e.mazur@axorindustry.com
http://axorindustry.pl



ALUPROF partnerem strategicznym 10. PLGBC Green Building Symposium

ALUPROF partnerem strategicznym 10. PLGBC Green Building Symposium

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC)...

Nowoczesna kontrola dostępu i zamek samoryglujący

Nowoczesna kontrola dostępu i zamek samoryglujący

Rozwiązania z zakresu kontroli dostępu i nowoczesnych...

SALAMANDER: foodtruck w Türkheim

SALAMANDER: foodtruck w Türkheim

W ramach podziękowania pracownikom za zaangażowanie i...

Julian Alaphilippe z Deceuninck-Quick-Step Mistrzem Świata Imola 2020

Julian Alaphilippe z Deceuninck-Quick-Step Mistrzem Świata Imola 2020

Francuz zdobył słynną tęczową koszulkę na torze...

Ponzio OF90 – wysoka ochrona przed hałasem

Ponzio OF90 – wysoka ochrona przed hałasem

Ścianki działowe zabudowy wewnętrznej systemu PONZIO...



» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria