| Wyświetleń:1974

Profesjonalna hurtownia okuć – SPARTA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba hurtowni okuć SPARTA

fot. Sparta | Siedziba hurtowni okuć SPARTA

SPARTA należy do czołowych dystrybutorów okuć budowlanych w Polsce. Misją tej firmy jest dostarczanie najlepszych towarów z branży okuć budowlanych w bardzo atrakcyjnych cenach. A szczegółów dowiedzą się już Państwo z naszego wywiadu z Panem Markiem Pastwą.

Panie Marku, jak to się zaczęło?

Firma Sparta działa na rynku od wielu lat i jest obecnie, tak myślę, dobrze rozpoznawalną marką. Od początku firma zajmowała się dystrybucja okuć budowlanych, choć oczywiście zarówno asortyment towarów, jak i grupa klientów, zmieniały się w czasie. Oprócz systematycznego zwiększania oferty okuć, dystrybuowaliśmy narzędzia firmy Kuźnia, jednak obecnie ich dystrybucję ograniczyliśmy do tych specjalistycznych, używanych przez stolarzy. Wcześniej rozwijaliśmy też ofertę narzędzi ogrodniczych Harco, jednak – mimo że sprzedawały się dobrze – postanowiliśmy zaprzestać dystrybucji i w większym stopniu skoncentrować się na okuciach.

Zmiany asortymentu związane były również ze zmianą grup klientów firmy Sparta. Początkowo były to głównie detaliczne sklepy metalowe, hurtownie i zakłady stolarskie, obecnie nasza oferta skierowana jest w dużym stopniu do specjalistycznych firm produkcyjnych, wytwarzających okna i drzwi z aluminium, stali i oczywiście PVC.

A co dokładnie stanowi asortyment hurtowni Sparta?

Oferta naszej firmy jest, chyba mogę tak powiedzieć, imponująco szeroka. Współpracujemy z około 150 dostawcami okuć budowlanych, więc nie sposób ich wszystkich tutaj wymienić. Jesteśmy czołowym dystrybutorem największych firm na polskim rynku, takich jak: LOB, Gerda, Metalplast-Częstochowa, Pol-soft, Jania. Oferujemy też oczywiście wyroby czołowych producentów europejskich, takich jak: GEZE, Dorma, Assa-Abloy, Wilka, Abus, Iseo, JiS, MCM, Otlav, ISO-Chemie, Nemef i wielu innych.

Nasza oferta zamków do drewna, PVC i aluminium obejmuje ponad 1000 odmian, uzupełnia ją oferta wkładek, które są atestowane, zwykłe, asymetryczne, z gałkami, w systemie jednego klucza, w różnych pokryciach i różnych producentów. Oferta klamek to ponad 2000 modeli firm polskich, włoskich i niemieckich. Bardzo szeroka jest nasza oferta samozamykaczy, elektrozaczepów, zawiasów, różnego rodzaju rygli i zasuw. Oferujemy również elementy kute, okucia do bram i furtek, a także systemy przesuwne do ścianek i bram. Naszą ofertę uzupełniają elementy galanterii metalowej, okucia okienne oraz okucia obwodowe Romb.

To może powie Pan więcej o okuciach obwodowych?

Od początku swojego istnienia Sparta jest dystrybutorem okuć obwodowych ROMB. Producentem tych okuć jest  polska firma Metalplast Karo Złotów, działająca na rynku od ponad 37 lat. Okucia ROMB są nowoczesnym wyrobem o bardzo wysokiej jakości, produkowanym z bardzo dobrych materiałów. Moje osobiste doświadczenie z wieloletniej sprzedaży okuć ROMB jest również pozytywne, gdyż reklamacje tego wyrobu praktycznie nie zdarzają się. Również w firmie posiadamy okna okute tymi okuciami i działają one bez zarzutu. Jednak ogromna konkurencja na rynku ze strony zachodnich koncernów powoduje, że stosunkowo niewiele firm korzysta z okuć ROMB, pomimo ich jakości i atrakcyjnej ceny.

A czy są w ofercie też jakieś nietypowe okucia?

Tak, oczywiście. Mogę chociażby wspomnieć o systemach jednego klucza czy systemach Master key, nietypowych rozwiązaniach z wykorzystaniem samozamykaczy, na przykład systemach z opóźnieniem stosowanych w szpitalach, okuciach do systemów szklanych, balustrad całoszklanych, systemów przesuwnych i wiele innych. Ze względu na znajomość branży, bardzo często służymy pomocą i doradztwem w doborze okuć – usługi te dla naszych klientów świadczymy nieodpłatnie.

A czy ostatnio wprowadzono jakieś nowości?

Jak najbardziej. Tylko w ostatnim miesiącu wprowadziliśmy do sprzedaży kilkaset nowych towarów, ale opowiem o jednym – kompletnym systemie do montażu okien. Składa się on z trzech elementów: kotew, foli i piany. Nowoczesne, będące rewelacją na rynku, kotwy systemu SAAW umożliwiające płynną regulację posadowienia okna. Folie izolacyjne zewnętrzne i wewnętrzne firmy AiB lub firmy Iso-Chemie, w razie potrzeby również taśmy rozprężne chroniące przez wilgocią, a bardzo dobre piany firmy Penosil zapewniają izolację cieplna i akustyczną.

Chciałbym powiedzieć, że jest to montaż w systemie pasywnym, ale – proszę mi wierzyć – tak winno być montowane każde okno w Polsce. Proponowany system montażu pozwala na przesunięcie na zewnątrz izoterm, co powoduje brak wykraplania się pary wewnątrz murów, folie chronią przed przedostawaniem się wilgoci do piany i murów, zapobiegają przedmuchom, a kotwy Saaw pozwalają na wysunięcie ramy okna poza mur.

Sparta ma wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2008, prawda?

Tak, Sparta przywiązuje dużą wagę do jakości, bo w dzisiejszych, trudnych czasach jakość wyrobów i obsługi mają kluczowe znaczenie. Stąd staramy się sprzedawać wyroby firm o sprawdzonej renomie, oferujących produkty wysokiej jakości. Mogę się pochwalić, że jako jedna z nielicznych firm dystrybucyjnych w naszej branży wdrożyliśmy ten system już w 2004 roku.

Państwa strona internetowa wygląda bardzo nowocześnie – to duży plus.

Dziękuję. Zdecydowanie jesteśmy firmą nowoczesną, dotyczy to nie tylko lokalu i organizacji pracy w firmie, ale całokształtu naszej działalności. „Od zawsze” posiadamy własną stronę internetową sparta.com.pl, o której Pan wspomniał. Zdaniem wielu osób jest to najlepsza strona poświęcona okuciom w Polsce! Tysiące wyrobów umieszczonych na naszej stronie posada zdjęcia, rysunki techniczne, opisy związane z normami europejskimi, liczne wyroby posiadają podpięte certyfikaty i instrukcje montażu, a wkrótce dołączymy również filmy instruktażowe.

Od dwóch miesięcy nasza strona, bodaj jako pierwsza w Polsce w naszej branży, jest dostępna również przez telefony komórkowe. Obecnie każdy architekt, projektant czy stolarz może sprawdzić wymiary zamka lub pokazać klientowi model proponowanej klamki wprost na swoim smartfonie.

Nowoczesność to również pozostająca na zawsze „na topie” oferta. Jesteśmy obecni na wielu imprezach targowych, na targach w Norymberdze, Kolonii, stąd wiemy jakie są najnowsze trendy w naszej branży, i za nimi podążamy  – robimy to dla naszych klientów i w ich imieniu. Systematycznie wydajemy katalog produktów i promujemy wiedzę o okuciach.Reklama

Sparta posiada także pokaźną pulę nagród i wyróżnień. Na pewno jest Pan z nich dumny.

Oczywiście cieszą nas nagrody i wyróżnienia, które otrzymujemy. Jesteśmy kilkukrotnym laureatem nagrody Gazele Biznesu, przez naszych partnerów jesteśmy wyróżniani jak czołowy dystrybutor oraz najlepszy płatnik. Jednak, szczerze mówiąc, do otrzymanych nagród przykładam mniejsze znaczenie. Dla nas najlepszym dowodem uznania jest dynamicznie rosnące grono klientów i rosnące obroty firmy. Klienci współpracujący z firmą Sparta przez wiele, wiele lat najlepiej świadczą o jakości oferty naszej firmy i są dla nas najlepszą nagrodą za naszą pracę.

W takim razie życzę Panu jak najwięcej takich nagród

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

fot. Sparta

fot. Sparta

» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria