Inteligentne systemy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Schüco International - technika inteligentnego zarządzania oknem i fasadą

Osoby spędzające wiele czasu w nowoczesnych biurowcach zgodzą się ze stwierdzeniem, że najlepsze warunki do życia i pracy zapewniają naturalne oświetlenie i naturalna wymiana powietrza. Dzisiaj już wiadomo, że sztuczne oświetlenie, w pełni klimatyzowane i jednolicie zacienione pomieszczenia prowadzą do negatywnych reakcji organizmu ludzkiego. Do najczęstszych objawów choroby zwanej syndromem SBS (Sick-Building-Syndrom) należą częste bóle głowy, uczucie znużenia i zapalenie śluzówek. Spadek wydajności i jakości pracy związany z syndromem SBS legł u podstaw nowych rozwiązań firmy Schuco International specjalizującej się w systemowych rozwiązaniach okien, drzwi i fasad z aluminium i tworzywa sztucznego. Eliminację objawów chorobowych SBS, a przez to istotną poprawę samopoczucia pracowników osiągnięto na drodze automatyzacji funkcji okien, fasad i zacienień zewnętrznych.

Komfortowy system: Schüco e-WINDOW

Schüco e-WINDOW to system inteligentnego zarządzania funkcjami okien i fasad zapewniający wysoki komfort przebywania z jednoczesną poprawą bezpieczeństwa oraz oszczędnością energii. Poprzez daleko idącą automatyzację elektronicznego nadzoru nad funkcjami otwierania i zamykania okien i drzwi, a także kontrolę dostępu uzyskano najwyższy stopień bezpieczeństwa. Pod względem technicznym e-Window tworzy zespół elementów wykonawczych i przełączników elektromagnetycznych doskonale dopasowanych do systemu okien i drzwi z aluminium Schüco ROYAL S. Elementy te współpracują z czujnikami zewnętrznymi lub urządzeniami do zdalnego sterowania poszczególnymi funkcjami okien, drzwi bądź fasad tworząc jeden zwarty system. Do przekazywania sygnałów może być wykorzystane istniejące okablowanie strukturalne budynku (EIB), istniejący system powiadamiania o włamaniu lub system sterowania urządzeniami grzewczymi. Wprowadzenie systemu e-WINDOW oznacza poprawę bezpieczeństwa, widoczną oszczędność zużycia energii i bardzo wyraźną poprawę komfortu przebywania w budynku.

Automatyczne wietrzenie zapewnia odczuwalny dostęp świeżego powietrza. Automatyczne zacienienie realizowane przez elektrycznie sterowane żaluzje zewnętrzne, rolety lub osłony tekstylne gwarantuje miły i naturalny dostęp światła.

Elementy wykonawcze i czujniki zintegrowane z systemem profili ROYAL S, czuwają nad stanami otwarcia, zamknięcia, zaryglowania i całodobowej ochrony. System e-WINDOW jest jednocześnie prosty w montażu. Wszystkie aktywne elementy systemu mogą być montowane przez wyspecjalizowane firmy elektroinstalacyjne (seria urządzeń ET) lub wprost przez wykonawców okien, drzwi i fasad (seria urządzeń MB). Sposób montażu jest prosty, dla przykładu przełączniki elektromagnetyczne są montowane zaciskowo, bez użycia wkrętów.

Wszelkie zalety systemu Schüco e-WINDOW są wyraźne jak na dłoni:

  • najwyższy poziom wygody dzięki kontroli i automatycznemu sterowaniu zamykania i otwierania okien zależnie od pory dnia i pogody.
  • możliwość indywidualnego dostosowywania klimatu w pomieszczeniu do potrzeb osób w nim przebywających
  • redukcja strat ciepła podczas wietrzenia dzięki kontroli nad pełnym wietrzeniem i obniżaniem temperatury ogrzewania.
  • redukcja zużycia energii dzięki naturalnemu chłodzeniu: studzenie nocą i sterowanie osłonami przeciwsłonecznymi w ciągu dnia.
  • redukcja sztucznego oświetlenia dzięki kontroli nasłonecznienia.
  • wygodna obsługa centralna dzięki połączeniu z siecią strukturalną budynku.
  • wzrost bezpieczeństwa osobistego dzięki elektronicznej kontroli otwierania i zamykania okien.
#Schüco schuco schueco

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schuecoModernizacja lakierni Reynaers Aluminium w Piasecznie pod Warszawą

Modernizacja lakierni Reynaers Aluminium w Piasecznie pod Warszawą

W centrum dystrybucyjnym w Piasecznie zainstalowano i...

Jubileuszowa Gala Inoutic/Deceuninck – 25 lat w Polsce!

Jubileuszowa Gala Inoutic/Deceuninck – 25 lat w Polsce!

Jak świętować ćwierćwiecze istnienia firmy w Polsce?...

Dlaczego wybieramy dobre okna z PVC?

Dlaczego wybieramy dobre okna z PVC?

Jak pokazują dane GUS, w Polsce z roku na rok zwiększa...

Polska nr 1 w okiennej Europie

Polska nr 1 w okiennej Europie

Dynamicznie rosnący w ostatnich latach eksport okien z...

Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

AM OKNA rozpoczęła działalność na początku lat...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria