Okno oddymiające Euro-SHEV wg nowej normy EN 12101-2

Zainteresowany? Poproś o ofertę!


Nowa norma dla klap dymowych i okien oddymiających
Nowa norma EN 12101-2 (Systemy kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła, cz.2: Wymagania techniczne dotyczące klap dymowych), precyzuje wymagania dotyczące tradycyjnych klap dymowych montowanych na dachu oraz klap dymowych montowanych w ścianie, zwanych potocznie oknami oddymiającymi. Norma ta została wprowadzona do obligatoryjnego stosowania we wszystkich krajach UE od 1 kwietnia 2004r., równolegle z regulacjami krajowymi. Od 1 września 2006r. nowe regulacje europejskie ostatecznie zastąpiły krajowe regulacje, także w Polsce.

Zgodnie z normą EN 12101-2 okienny system oddymiania (okno + napęd, tzw. NSHEV od angielskiej nazwy Natural Smoke and Heat Exhaust Ventilation) powinien stanowić kompletne rozwiązanie oznakowane znakiem CE, zgodnie z Dyrektywą 93/68/WE. Firma D+H oferuje przetestowane i certyfikowane rozwiązanie Euro-SHEV, składające się okien oddymiających wraz z odpowiednim systemem sterowania.

Okna oddymiające dla producentów stolarki okiennej
D+H Mechatronic AG przeprowadza certyfikację w instytucie VdS napędów własnej produkcji z kolejnymi profilami aluminiowymi czołowych producentów. Dzięki temu produkcja kompletnego okiennego systemu oddymiania będzie oparta na współpracy firmy D+H Polska z indywidualnymi producentami stolarki okiennej, produkującymi okna na certyfikowanych przez D+H profilach.

Dobór odpowiedniego rozwiązania (okien i napędów), zgodnie z obowiązującą normą powinien być uzależniony od parametrów i charakterystyki danego budynku. D+H wspiera w doborze odpowiednich elementów systemu oddymiania. Sposób obliczeń został przetestowany i zaaprobowany przez VdS, jest zgodny z europejską normą EN 12101-2 i wymagany w Polsce. Różnorodność rozwiązań oferowanych przez firmę D+H daje możliwość pełnej swobody architektonicznej w procesie planowania oraz realizowania projektów. System oddymiania będzie montowany przez wykwalifikowany w tym celu personel, a dobrane urządzenia oznaczone zostaną etykietą CE, na której zawarte będą szczegółowe informacje dotyczące danego systemu oddymiania, m.in. nazwa i typ klapy dymowej, powierzchnia czynna, klasy obciążenia wiatrem, śniegiem, skuteczność w niskiej temperaturze, niezawodność i odporność na działanie wysokiej temperatury.

Certyfikat obowiązuje na terenie Unii Europejskiej
We wszystkich krajach UE, w których norma EN 12101-2 jest obligatoryjna, w tym także w Polsce, rozwiązanie Euro-SHEV firmy D+H może być stosowane bez potrzeby wykonywania dodatkowych testów i uzyskiwania certyfikatów. Stosowanie okiennego systemu oddymiania bez certyfikatu CE będzie niedopuszczalne.

Firma D+H Mechatronic AG jest od ponad 30 lat producentem systemów odprowadzania dymu i gorąca, systemów blokady drzwi przeciwpożarowych oraz systemów naturalnej wentylacji. Wyroby D+H znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju budynkach publicznych, halach przemysłowych, oranżeriach, szklanych przybudówkach. Wieloletnia współpraca z architektami, planistami oraz strażą pożarną odciska swe piętno na produkcji i działalności badawczo-rozwojowej, forsuje innowacyjność i stałe ulepszanie wyrobów. Bycie liderem w branży oddymiania wymaga od firmy D+H bezustannego monitorowania przepisów dotyczących tematyki ochrony przeciwpożarowej. D+H Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem niemieckiej firmy D+H Mechatronic na terenie Polski.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

D+H Polska sp. z o.o.

51-180 Wrocław
ul. Polanowicka Północna 8
tel.: 071 3235250
Fax: 071 3235240
e-mail: dh-polska@dh-partner.com
http://www.dhpolska.plDlaczego wybieramy dobre okna z PVC?

Dlaczego wybieramy dobre okna z PVC?

Jak pokazują dane GUS, w Polsce z roku na rok zwiększa...

Polska nr 1 w okiennej Europie

Polska nr 1 w okiennej Europie

Dynamicznie rosnący w ostatnich latach eksport okien z...

Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

AM OKNA rozpoczęła działalność na początku lat...

Platforma wiedzy i doświadczeń branżowych stolarki drewnianej

Platforma wiedzy i doświadczeń branżowych stolarki drewnianej

„Platforma innowacji i wymiany doświadczeń...

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Realizacja konstrukcji fasady projektu PIXEL jest...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria