Okno oddymiające Euro-SHEV wg nowej normy EN 12101-2

Zainteresowany? Poproś o ofertę!


Nowa norma dla klap dymowych i okien oddymiających
Nowa norma EN 12101-2 (Systemy kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła, cz.2: Wymagania techniczne dotyczące klap dymowych), precyzuje wymagania dotyczące tradycyjnych klap dymowych montowanych na dachu oraz klap dymowych montowanych w ścianie, zwanych potocznie oknami oddymiającymi. Norma ta została wprowadzona do obligatoryjnego stosowania we wszystkich krajach UE od 1 kwietnia 2004r., równolegle z regulacjami krajowymi. Od 1 września 2006r. nowe regulacje europejskie ostatecznie zastąpiły krajowe regulacje, także w Polsce.

Zgodnie z normą EN 12101-2 okienny system oddymiania (okno + napęd, tzw. NSHEV od angielskiej nazwy Natural Smoke and Heat Exhaust Ventilation) powinien stanowić kompletne rozwiązanie oznakowane znakiem CE, zgodnie z Dyrektywą 93/68/WE. Firma D+H oferuje przetestowane i certyfikowane rozwiązanie Euro-SHEV, składające się okien oddymiających wraz z odpowiednim systemem sterowania.

Okna oddymiające dla producentów stolarki okiennej
D+H Mechatronic AG przeprowadza certyfikację w instytucie VdS napędów własnej produkcji z kolejnymi profilami aluminiowymi czołowych producentów. Dzięki temu produkcja kompletnego okiennego systemu oddymiania będzie oparta na współpracy firmy D+H Polska z indywidualnymi producentami stolarki okiennej, produkującymi okna na certyfikowanych przez D+H profilach.

Dobór odpowiedniego rozwiązania (okien i napędów), zgodnie z obowiązującą normą powinien być uzależniony od parametrów i charakterystyki danego budynku. D+H wspiera w doborze odpowiednich elementów systemu oddymiania. Sposób obliczeń został przetestowany i zaaprobowany przez VdS, jest zgodny z europejską normą EN 12101-2 i wymagany w Polsce. Różnorodność rozwiązań oferowanych przez firmę D+H daje możliwość pełnej swobody architektonicznej w procesie planowania oraz realizowania projektów. System oddymiania będzie montowany przez wykwalifikowany w tym celu personel, a dobrane urządzenia oznaczone zostaną etykietą CE, na której zawarte będą szczegółowe informacje dotyczące danego systemu oddymiania, m.in. nazwa i typ klapy dymowej, powierzchnia czynna, klasy obciążenia wiatrem, śniegiem, skuteczność w niskiej temperaturze, niezawodność i odporność na działanie wysokiej temperatury.

Certyfikat obowiązuje na terenie Unii Europejskiej
We wszystkich krajach UE, w których norma EN 12101-2 jest obligatoryjna, w tym także w Polsce, rozwiązanie Euro-SHEV firmy D+H może być stosowane bez potrzeby wykonywania dodatkowych testów i uzyskiwania certyfikatów. Stosowanie okiennego systemu oddymiania bez certyfikatu CE będzie niedopuszczalne.

Firma D+H Mechatronic AG jest od ponad 30 lat producentem systemów odprowadzania dymu i gorąca, systemów blokady drzwi przeciwpożarowych oraz systemów naturalnej wentylacji. Wyroby D+H znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju budynkach publicznych, halach przemysłowych, oranżeriach, szklanych przybudówkach. Wieloletnia współpraca z architektami, planistami oraz strażą pożarną odciska swe piętno na produkcji i działalności badawczo-rozwojowej, forsuje innowacyjność i stałe ulepszanie wyrobów. Bycie liderem w branży oddymiania wymaga od firmy D+H bezustannego monitorowania przepisów dotyczących tematyki ochrony przeciwpożarowej. D+H Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem niemieckiej firmy D+H Mechatronic na terenie Polski.Reklama
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

D+H Polska sp. z o.o.

51-180 Wrocław
ul. Polanowicka Północna 8
tel.: 071 3235250
Fax: 071 3235240
e-mail: dh-polska@dh-partner.com
http://www.dhpolska.plKolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Pod koniec maja firma So Easy System przeprowadziła...

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Alumaster Polska z Torunia, specjalista w zakresie...

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów...

Z wizytą w centrum innowacji Schüco

Z wizytą w centrum innowacji Schüco

18 maja 2018 roku w centrali Schüco w Niemczech odbyła...

Ukryty zawias do drzwi stalowych od B.W. i B.

Ukryty zawias do drzwi stalowych od B.W. i B.

B.W. i B. wprowadziło do swojej oferty nowy i ciekawy...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria