Simonswerk – podsumowanie 2010 roku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Simonswerk, producent zawiasów do drzwi, okien i bram, podsumowuje rok 2010. Firma zajmuje 7 miejsce pod kątem udziału w rynku oraz 5 pod względem dynamiki w latach 2007-2009 wśród dostawców zawiasów (wg. Raportu-Lista 1000). Na pytania redakcji odpowiada Beata Maćkowiak, Marketing.

Jaki był 2010 rok?

Rok 2010 w ogólnym rozrachunku okazał się lepszy od oczekiwań. Nasza firma zamknęła go wzrostem obrotów na poziomie 10% w stosunku do roku ubiegłego, liczonego w EURO. W ciągu pierwszego kwartału 2010 sroga zima dała nam się we znaki, potem fale powodziowe w wielu miejscach Polski też nie wpłynęły dodatnio na dynamikę sprzedaży. Jednakże od połowy roku złapaliśmy „wiatr w żagle” i bardzo aktywnie wspieraliśmy sprzedaż naszych produktów u producentów stolarki otworowej, ściśle współpracując z naszymi partnerami handlowymi. Taka koordynacja dała wyczuwalny impuls rynkowi, że SIMONSWERK potrafi na bieżąco reagować na zmiany.

Jaki produkt skupiał największą uwagę klientów?
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zawiasy ukryte z rodziny TECTUS®, jak również nasz sztandarowy produkt, adresowany do drzwi wejściowych z drewna, którym jest BAKA PROTECT 3D. Warto dodać, że zawiasy VARIANT®VX oraz VN, przewidziane do nowoczesnych przestrzeni  i ze Znakiem Bezpieczeństwa CE,  znalazły nowych odbiorców oraz cieszyły się dużym zainteresowaniem  architektów i inwestorów.

Jakie plany na przyszłość?

W swoich prognozach na obecny rok jesteśmy ostrożnymi optymistami.  W planach mamy przygotowanie dla dużych polskich producentów starannie dobranej i atrakcyjnej oferty. Z kolei do czytelników oknonetu.pl chcielibyśmy skierować życzenia rosnącej świadomości budowlanej naszych klientów, bowiem tylko tą drogą mamy szanse na akceptację dla zaawansowanych technicznie rozwiązań, a ta zapewni nam wszystkim podniesienie trwałości i jakości stolarki otworowej w naszym budownictwie w najbliższych latach.

red. Paweł Sommer, oknonet.pl


Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Branża budowlana a mikrobiologia techniczna

Zainteresowani tym, jakie usługi laboratorium M&R LAB...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

Zabezpieczanie okien i drzwi płynną folią

Zabezpieczanie okien i drzwi płynną folią

Czy mieli Państwo problemy z uszkodzonymi drzwiami i...

Veka Softline 76 – nowy profil w ofercie ABM Jędraszek

Veka Softline 76 – nowy profil w ofercie ABM Jędraszek

ABM Jędraszek wprowadził do oferty profil Veka...

Boom mieszkaniowy zmienia polską branżę budowlaną

Boom mieszkaniowy zmienia polską branżę budowlaną

W pierwszym kwartale 2018 roku oddano do użytkowania...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria