Kolejny krok w kierunku bezpieczeństwa

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W chwili gdy zabezpieczenia mechaniczne już nie wystarczają a wkładki narażone są na coraz wymyślniejsze sposoby forsowania pojawia się rozwiązanie znacznie podnoszące bezpieczeństwo naszych drzwi. Całkowitą nowością na Polskim rynku są atestowane wkładki elektromechaniczne łączące w swojej konstrukcji tradycyjną funkcjonalność wkładek profilowych połączoną ze zwiększonym, za sprawą elektroniki, bezpieczeństwem.

Są to cylindryczne wkładki profilowe, wyposażone w mechaniczne zabezpieczenia antyprzewierceniowe. W odróżnieniu od wkładek klasycznych nad bezpieczeństwem czuwa dodatkowo elektroniczny układ wkładki komunikujący się za pomocą 64-bitowego szyfrowanego kodu z chipem umieszczonym w kluczu. Każda wkładka zawiera w komplecie tzw. klucz MASTER służący do bardzo prostego programowania kluczy użytkowych, które to bez nadania odpowiedniej autoryzacji są zupełnie bezużyteczne. Także w przypadku zagubienia jednego z kluczy nie ma potrzeby wymiany wkładki. Należy jedynie przeprogramować pozostałe klucze a wówczas automatycznie unieważniony zostanie zagubiony. Na co należy zwrócić uwagę to, że zarówno programowanie jak i unieważnienie kluczy użytkowych odbywa się bez dodatkowego oprogramowania, za pomocą klucza MASTER.

Zastosowanie elektroniki umożliwia także budowę prostych systemów typu MASTER KEY gdzie za pomocą klucza MASTER poszczególnym kluczom użytkowym można nadawać określone uprawnienia. Wkładki wyposażone są w alarm akustyczny informujący o użyciu klucza nieautoryzowanego czy nawet o próbie włamania. Źródłem zasilania są trzy baterie alkaliczne LR1 dostarczone w komplecie. Żywotność baterii określona jest na 2 lata lub 30 000 cykli otwarć. Stan niskiego poziomu baterii jest sygnalizowany sygnałem dźwiękowym.

Produkt posiada atest IMP (KLASA "C"  wg PN-74/B-94461/01; KLASA  5  wg PN-EN-1303). Wkładki dostępne są w różnych rozmiarach, solidnie i ładnie wykonane, użyteczne a przede wszystkim bezpieczne. Wkładki elektromechaniczne mogą stanowić zwiastun rozwiązań obowiązujących w najbliższej przyszłości.
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!



Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Realizacja konstrukcji fasady projektu PIXEL jest...

Jesienna wizyta NOVET w OTLAV

Jesienna wizyta NOVET w OTLAV

W październiku partnerzy handlowi NOVET, którzy w...

Silikonowe uszczelki do drzwi i okien – patent na szczelność

Silikonowe uszczelki do drzwi i okien – patent na szczelność

Uszczelki renowacyjne z oferty VIKKING zostały...

Ventec na Targach WINDO L'VIV 2018

Ventec na Targach WINDO L'VIV 2018

Wśród liderów z Lwowa, Ukrainy, Turcji i szerokiej...

S 9000 plus – nowy system od GEALAN

S 9000 plus – nowy system od GEALAN

Pod nazwą S 9000 plus GEALAN już niebawem wprowadza do...



» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria