| Wyświetleń:3799

Otlav zaprzestaje produkcji zawiasów galwanizowanych na żółto

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zawias samozamykający OT 488 w wykończeniu galwanizowanym na żółto

fot. NOVET | Zawias samozamykający OT 488 w wykończeniu galwanizowanym na żółto

NOVET, dystrybutor zawiasów Otlav poinformował nas, że firma ta zaprzestaje produkcji zawiasów w wykończeniu galwanizowanym na żółto.


Firma Otlav podejmuje liczne działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego oraz zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa swoim pracownikom. Dąży także do ograniczenia negatywnego wpływu działalności przemysłowej na otoczenie, a także przestrzega zaleceń oraz rekomendacji Komisji Europejskiej. 
W odpowiedzi na orzeczenie Komisji Europejskiej z dnia 18 grudnia 2020 roku, która uznała tritlenek chromu za szkodliwy dla środowiska i zdrowia ludzi, Otlav podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji zawiasów galwanizowanych na żółto. Uzyskanie tego wykończenia wiązało się z koniecznością zastosowania tritlenku chromu. 
Decyzja zarządu firmy oznacza, że w najbliższych miesiącach dostępność zawiasów Otlav w wykończeniu galwanizowanym na żółto może być znacznie ograniczona, a w przyszłym roku zostaną one całkowicie wycofane z oferty. 

NOVET nawiązał współpracę z marką Otlav już w 1998 roku i od tamtej pory pozostaje jej generalnym i autoryzowanym dystrybutorem na terenie Polski.

#prawo, #zawiasy, #galwanizacja, #żółty, #NOVET, #OTLAV, #Rzgów

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY