System klucza – pierwszy krok do inteligentnego domu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Podstawowa wersja wkładki Ixalo SE pozwala na otwieranie drzwi na zasadzie podobnej do działania pilota.

fot. G-U

Podstawowa wersja wkładki Ixalo SE pozwala na otwieranie drzwi na zasadzie podobnej do działania pilota.


Nowsze rozwiązanie to Ixalo RFID, które zapewnia możliwość otwierania za pomocą transponderów, czyli po prostu breloka lub karty.

fot. G-U

Nowsze rozwiązanie to Ixalo RFID, które zapewnia możliwość otwierania za pomocą transponderów, czyli po prostu breloka lub karty.

Bezpieczeństwo i wygoda – to główne powody, dla których powstał system klucza BKS. Zamiast pęku kluczy wystarczy jeden, który pasuje do wszystkich drzwi w domu.


Działanie systemu klucza opiera się na specjalnych wkładkach do zamka, dzięki którym każde pomieszczenie możemy otworzyć jednym kluczem. To rozwiązania zapewniające wygodę, ale też bezpieczeństwo. Dzięki niemu możemy kontrolować dostęp poszczególnych osób do każdego z pomieszczeń. Istnieje sporo możliwości zastosowania systemów: od klasycznych, mechanicznych, w których główną rolę odgrywają bezpieczne wkładki, po elektroniczne, dzięki którym drzwi otwierają się za pomocą kart i breloków. 

Klasyczne rozwiązania


Najbardziej standardowym rozwiązaniem jest mechaniczny system klucza – doskonale sprawdza się pod względem bezpieczeństwa i antywłamaniowości. 

System opiera się na mechanicznych wkładkach do drzwi, takich jak np. Janus czy Livius. Klucze w tego typu systemach różnią się od takich, których używamy na co dzień. W każdych drzwiach znajduje się inna wkładka, ale jeden specjalnie zaprojektowany klucz może wszystkie te wkładki otworzyć – tłumaczy Marcin Drobniak z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. 
Tego typu wkładki posiadają zabezpieczenia przed wybiciem oraz przewierceniem, a klucze objęte są ochroną patentową. Wysoki stopień bezpieczeństwa zapewnia również połączenie indywidualnych profili kluczy z mnogością kombinacji położeń zastawek. To proste i niedrogie, możliwe do szybkiego montażu w praktycznie każdym rodzaju drzwi. 

Elektroniczne ułatwienia 


Mechaniczne wkładki mogą również współpracować z nowoczesnymi rozwiązaniami mechatronicznymi lub elektronicznymi dającymi możliwość otwarcia drzwi np. za pomocą pilota. Sposób działania takich systemów jest niskoenergetyczny, a co za tym idzie – oszczędny i bezpieczny. 

Podstawowa wersja wkładki Ixalo SE pozwala na otwieranie drzwi na zasadzie podobnej do działania pilota. Nowsze rozwiązanie to Ixalo RFID, które zapewnia możliwość otwierania za pomocą transponderów, czyli po prostu breloka lub karty. Po przyłożeniu transpondera do czytnika wkładka zostaje zasprzęglona, a po przekręceniu gałki drzwi otwierają się – tłumaczy Tomasz Bartol.


Wygoda i bezpieczeństwo


Montaż systemu klucza jest łatwy, a same wkładki nie są kosztowne. To doskonały pierwszy krok do poznania technologii stosowanych w inteligentnych domach. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na co dzień. System klucza będzie idealny w domu, w którym mieszkają dzieci – dzięki niemu jesteśmy w stanie zaprojektować klucz dziecka tak, aby nie mogło ono otworzyć drzwi np. do garażu, w którym znajdują się niebezpiecznie narzędzia. Kontrolowany dostęp do pomieszczeń świetnie sprawdza się w również w czasie wakacji, np. gdy podczas naszej nieobecności prosimy sąsiada o opiekę nad domem. Otrzyma on klucz, którym otworzy furtkę, drzwi wejściowe i salon, natomiast drzwi do biura czy sypialni mogą zostać zamknięte. 

Klucz z powodzeniem możemy przekazać nie tylko domownikom czy znajomym, ale np. osobie zajmującej się naszym ogrodem (z dostępem wyłącznie do furtki), ponieważ nie ma możliwości jego dorobienia. Można zrobić to tylko w autoryzowanym serwisie po sprawdzeniu tożsamości właściciela klucza oraz posiadanej przez niego karty bezpieczeństwa systemu. Nowe technologie stają się coraz łatwiej dostępne, a proste rozwiązania znacznie poprawiają komfort każdego mieszkańca domu, dodatkowo sprawiając, że czujemy się w nim bezpiecznie. 

#okucia_drzwiowe, #klucze_drzwiowe, #zamki_drzwiowe, #bks, #master_key

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Generator zestawień dla dystrybutorów

Generator zestawień dla dystrybutorów

Generator zestawień i Konfiguracje do zestawień to...

Aplikacja Argo w nowej wersji

Aplikacja Argo w nowej wersji

Argo to bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety,...

Dobry monter Edmont dołączył do kampanii DOBRY MONTAŻ

Dobry monter Edmont dołączył do kampanii DOBRY MONTAŻ

Najlepsze cechy profesjonalnego montera stolarki...

Mistrzostwa Polski w Szachach Branży Okiennej 2018

Mistrzostwa Polski w Szachach Branży Okiennej 2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r., po raz drugi w historii,...

Dr. Hahn prezentuje dwie nowe serie zawiasów w wielu wariantach kolorystycznych

Dr. Hahn prezentuje dwie nowe serie zawiasów w wielu wariantach kolorystycznych

Firma z Mönchengladbach zaprezentuje na BAU 2019 na...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria