Okucia DOM Polska – idealne połączenie siły grupy i lokalnego doświadczenia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

DOM Polska to ponad stuletnia tradycja w produkcji okuć budowlanych w Częstochowie. Firma od 2005 roku należy do francuskiej grupy DOM Security, kiedy to zmieniła nazwę z Metalplast-Częstochowa na DOM Polska, rozpoczynając w ten sposób budowanie pozycji marki DOM w naszym kraju. 


Firma kontynuuje produkcję zamków, zawiasów i klamek pod marką Metalplast-Częstochowa, a jednocześnie wprowadza na rynek najnowsze produkty Grupy DOM, w tym zaawansowaną, elektroniczną kontrolę dostępu.  Siła Grupy DOM i lokalne doświadczenie DOM Polska powodują, że oferta firmy jest szeroka, atrakcyjna i dopasowana do potrzeb lokalnego rynku. Tradycyjne rozwiązania w połączeniu z nowoczesnymi produktami elektronicznymi (Tapkey, ENiQ) spełniają nawet najbardziej wymagające oczekiwania rynku.

Rynek drzwi i okuć to wciąż w większości tradycyjne rozwiązania drzwi przylgowych, czyli z tak zwanym felcem, i odpowiednio do nich dobranym zamkiem, zaczepem w ościeżnicy i zawiasami. Nowe trendy wystroju wnętrz odchodzą jednak od tradycji drzwi z felcem, a klienci coraz częściej decydują się na nowocześniej prezentujące się drzwi bezprzylgowe, które po zamontowaniu tworzą jednolitą powierzchnię wraz z listwami ościeżnicy lub – w bardziej rozbudowanej wersji – drzwi są częścią całej zabudowy otworu.

W ofercie Dom Polska znajdziemy odpowiednie okucia przeznaczone do drzwi bezprzylgowych, to znaczy zamki magnetyczne, dzięki którym żaden element zamka nie wystaje z drzwi, a w dalszym ciągu zamek spełnia warunek blokowania drzwi, jeśli chcemy, aby nikt nam nie przeszkadzał.

Najnowszym produktem w ofercie jest zamek magnetyczny Berenika. W zamku tym zastosowano bardzo silne magnesy neodymowe, dzięki czemu pole magnetyczne zatrzaskujące zapadkę działa ze znacznym zapasem i zamek funkcjonuje pewnie, nawet w sąsiedztwie innych stalowych elementów okuć, które w rozwiązaniach ze słabszym magnesem działają niekorzystnie i mogą powodować, że zapadka magnetyczna nie zadziała. Dla zwiększenia komfortu pracy i wyciszenia, producent zastosował elastyczny zderzak w zapadce – rozwiązanie niespotykane w innych tego typu produktach. Zderzak odbiera impet dynamicznie działającej zapadki i łagodzi jej pierwszy kontakt z ościeżnicą. Producent oferuje w standardzie zaczep z regulacją, co u innych dostawców często jest opcją dodatkowo płatną. Zamek dostępny jest w najpopularniejszych wymiarach 72/50 i 72/55 i tradycyjną długością czoła, dzięki czemu mogą go zastosować wszyscy, którzy dziś stosują tradycyjne zamki wpuszczane. 

Od kilku lat w ofercie firmy jest też zamek magnetyczny Koliber-M. Tutaj producent skupił się również na estetyce wykonania produktu i na proporcjach. Zamek, który dostępny jest w tradycyjnych wymiarach 72/50 i 72/55, posiada krótsze niż zwyczajowo stosowane czoło, co poprawia wizualną stronę drzwi po ich otwarciu.

Najnowsze rozwiązania kontroli dostępu w ofercie Dom Polska to wkładka elektroniczna TAPKEY otwierana za pomocą telefonu komórkowego. Jest to rozwiązanie zaawansowane technologiczne, a jednocześnie bardzo przyjazne i łatwe do zainstalowania dla przeciętnego użytkownika. Wystarczy umieścić wkładkę Tapkey w istniejącym zamku drzwiowym i bez potrzeby rozkuwania ścian i prowadzenia w nich kabli uzyskuje się elektroniczną kontrolę dostępu. Bardzo łatwe jest również dodawanie i odbieranie dostępu dla nowych użytkowników. Nie trzeba podawać znajomym klucza do naszego mieszkania poprzez sąsiadkę lub sklep spożywczy. W aplikacji, która jest darmowa, wystarczy dodać adres mailowy użytkownika, któremu nadajemy też uprawnienia do otwierania drzwi od i do określonego czasu. Użytkownik ten musi zalogować się za pośrednictwem swego adresu e-mail w aplikacji i w ten sposób uzyskuje on dostęp do otwierania drzwi. Wkładka działa poprzez komunikację z telefonem za pomocą NFC lub Bluetooth. Komunikacja z szyfrowaniem „end-to-end” zapewnia pełne bezpieczeństwo. Wkładka posiada najwyższą klasę zabezpieczenia mechanicznego. Producent wyposażył wkładkę w baterię litową, która pozwala na 25 tys. cykli otwarć/zamknięć, czyli w praktyce około 3-4 lata w mieszkaniach, 2-3 lata w lokalach biurowych. 

W naszych drzwiach wejściowych najczęściej spotykanym i jednocześnie najpewniejszym zamknięciem mechanicznym jest zamek wielopunktowy. Niestety równie często spotykamy się z sytuacją, że kiedy zamkniemy drzwi na klucz i naciśniemy klamkę, drzwi lekko odbijają i powstaje luz na domykaniu. Musimy wtedy ponownie docisnąć drzwi. Spowodowane jest to tym, że producenci drzwi nie są w stanie idealnie wykonać wszystkich otworów ryglujących dla zamka wielopunktowego i celowo zostawiają luz na tych elementach, aby przekręcenie klucza w ogóle było możliwe.

Dom Polska przygotowała rozwiązanie tego problemu poprzez zastosowanie w ościeżnicy zaczepów z regulacją na wszystkich punktach ryglowania. Po zainstalowaniu drzwi z ościeżnicą wyposażoną w takie zaczepy, instalator jest w stanie wyregulować luz na wszystkich punktach zamykania i drzwi zamykają się na klucz bez pozostawiania szczeliny. Brak tej szczeliny to również większe bezpieczeństwo. Zaczepy można również stosować do tradycyjnych zamków bez opcji wielopunktowej oraz do zamków z zasuwkami prętowymi.

DOM Polska sp. z o.o. wprowadza promocję na najnowszy zamek magnetyczny BERENIKA. Jeśli zamówienie zostanie złożone przed 15.11.2018, Klient otrzyma na nie dodatkowy upust w wysokości 20%.

Artykuł promocyjny
#zamki_drzwiowe, #okucia_drzwiowe, #elektroniczne_wkladki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!