Reklama
Wyświetlenia 3753
11 czerwca 2024

Sokolik Cup 2024 zakończony – WIŚNIOWSKI na bandach i trybunach turnieju

Sokolik Cup Wisniowski 1

To kolejna edycja wydarzenia, które zgromadziło tysiące osób na stadionie Sokoła w Starym Sączu. Podczas turnieju Sokolik Cup 2024 udział wzięło 36 najlepszych, dziecięcych drużyn piłki nożnej z całego świata. Partnerem strategicznym i wielkim fanem zdrowej, sportowej rywalizacji, była firma WIŚNIOWSKI.

Turniej Sokolik Cup to największy turniej dla dzieci w Europie Środkowej, cieszący się niesłabnącą popularnością. Finał wydarzenia organizowanego przez fundację „Ja też mam marzenia” już 13. rok z rzędu dał możliwość lokalnym drużynom (m.in. klubowi Sandecja, Dunajcec, Limanovia, AP Sanok, Sokoliki Stary Sącz) rozgrywek ze światowymi klubami, takimi jak FC Barcelona, Liverpool, Paris Saint-Germain, Rapid Wiedeń, FS Mriya czy Deportivo La Coruna. Do udziału w losowaniu grup zaproszono przedstawicieli lokalnego biznesu, włodarzy miasta oraz partnerów strategicznych. Jednym z nich była firma WIŚNIOWSKI.

Mamy wiele wspólnego z fundacją „Ja też mam marzenia”, która realnie dba o to, by dzieciaki mogły rozwijać skrzydła i spełniać swoje sportowe marzenia. Nasi pracownicy sami chętnie uprawiają sport i piłkę nożną – zdarza się też, że ich dzieci grają w lokalnych klubach, biorących udział w corocznych rozgrywkach Sokolik Cup. Nasza firma od lat organizuje także wydarzenia dla młodych – m.in. w ramach Naukowej Wioski, w której dajemy przestrzeń do rozwijania pasji. Młodzi i zdolni są naszą przyszłością, dlatego nie mogliśmy przejść obok tego wydarzenia obojętnie – powiedziała Monika Młynarczyk, dyrektor marketingu w WIŚNIOWSKI.

W dniach 7-9 czerwca w Starym Sączu odbyły się więc finałowe, emocjonujące rozgrywki pełne widowiskowych akcji, pięknych bramek oraz żywiołowych „kiwek”. W wielkim finale turnieju zagrały zespoły z Chorwacji i Czech. NK Lokomotiva Zagrzeb zremisował z Spartą Praga 1:1 i o tym, kto zdobędzie Puchar Sokolika musiała rozstrzygnąć seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali Chorwaci i to oni ostatecznie zostali zwycięzcą 13. turnieju Sokolik Cup 2024. Trzecie miejsce dla zespołu z Hiszpanii: Deportivo la Coruna, które pokonało niemiecki klub 1.FSV Mainz.

Sokolik Cup Wisniowski 3

Sokolik Cup 2024

Łącznie w eliminacjach i finałach udział wzięło ponad pół tysiąca dzieci. To ważne, by dać im możliwość spełnienia sportowej pasji. Sam byłem kiedyś dzieckiem i wiem, jak ważne są takie wydarzenia w życiu każdego z nich. Cieszę się, że turniej z roku na rok zdobywa coraz większe rzesze uczestników, ale i partnerów. Jestem ogromnie wdzięczny za udział firmy WIŚNIOWSKI w Sokolik Cup 2024. To wielka pomoc, wsparcie i przede wszystkim renoma, mieć takiego partnera u swego boku – powiedział Tomasz Popiela, organizator turnieju Sokolik 2023.

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
WIŚNIOWSKI spółka z o.o. S.K.A
33-311, Wielogłowy
Wielogłowy 153
tel.: 18/44 77 111
fax.: 18/44 77 110
Reklama