Reklama
Wyświetlenia 3756
11 czerwca 2024

Okna i drzwi Schüco niezmiennie polecane już od 20 lat

LauryKonsumenta2024
fot. Schüco | Marka Schüco z nagrodami Złoty Laur Konsumenta i Laur Konsumenta – Lider XX-lecia

W ramach ogólnopolskiego plebiscytu konsumenckiego firma Schüco została uhonorowana aż dwoma wyróżnieniami: Złotym Laurem Konsumenta 2024 oraz Laurem Konsumenta – Lider XX-lecia (2004-2024) w kategorii „jakość – okna i drzwi przesuwne”. Jubileuszowa nagroda to dowód na to, że firma na przestrzeni ostatnich dwóch dekad niezmiennie dba o zadowolenie klientów.

W tegorocznym plebiscycie Laur Konsumenta firma Schüco uzyskała 416 z 1001 oddanych głosów. Oznacza to, że aż 42% respondentów wskazało ją jako najlepszą i najbardziej godną polecenia w kategorii okna i drzwi przesuwne, co zadecydowało o przyznaniu jej kolejnego, piątego już Złotego Lauru Konsumenta. W latach 2012-2021 firma otrzymała również odznaczenia Laur Klienta TOP MARKA, a także Laur Konsumenta Grand Prix 2022 w kategorii jakość produktów – drzwi przesuwne. Celem programu Laur Konsumenta jest uhonorowanie i promowanie tych firm, produktów i usług, które cieszą się największym uznaniem wśród polskich odbiorców.

Regularne badania rynkowe przeprowadzane są drogą ankiet telefonicznych i internetowych, aby wyłonić te marki, które cieszą się największym zaufaniem i rozpoznawalnością w swoich kategoriach, a także śledzić aktualne trendy. Co roku badanych jest ponad 500 kategorii. W ramach 20., jubileuszowej edycji redakcyjna kapituła konkursu przyznała firmie Schüco również dodatkowe wyróżnienie, biorąc pod uwagę jej popularność na polskim rynku oraz w projekcie Laur Klienta/Konsumenta na przestrzeni ostatnich 20. lat.

Tegoroczne nagrody mają wyjątkowy charakter, gdyż są przyznawane w okrągły jubileusz trwania konkursu. Dlatego też szczególnie cieszy nas przyznana nagroda Laur Konsumenta – Lider XX-lecia, która świetnie podsumowuje wkładany przez nas na przestrzeni tych wszystkich lat wysiłek w jakość naszych systemów okien i drzwi przesuwnych, które niezmiennie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich odbiorców. Rozwijając je, bierzemy pod uwagę łącznie trwałość, najlepsze właściwości techniczno-użytkowe, a także nowoczesny design, inteligentne opcje i dbałość o środowisko. To nasza kompleksowa odpowiedź na bardzo zróżnicowane oczekiwania naszych klientów, także z myślą o przyszłości – mówi Andrzej Polijaniuk z Schüco International Polska.

Jakość i niezawodność wpisane w rozwój marki

Firma Schüco już od ponad 70 lat rozwija portfolio okien, drzwi i fasad, które odpowiadają na obecne i przyszłe potrzeby inwestorów, architektów oraz deweloperów. Aktywnie śledzi bieżące trendy, dzięki czemu jest w stanie kreować innowacyjne rozwiązania, które ustanawiają nierzadko rynkowe standardy. W Polsce szczególne zaufanie zyskały jej nowoczesne systemy okien i drzwi z aluminium i PVC, które nie tylko odpowiadają najsurowszym wymogom technicznym, ale także zapewniają swobodę projektową i komfort użytkowania. Do takich innowacyjnych rozwiązań można zaliczyć na przykład aluminiowy system przesuwny Schüco AS AL 75 Panorama Design z pneumatycznym uszczelnieniem, który umożliwia realizację imponująco dużych przeszkleń o wysokości do 6 metrów i szerokości do 8 metrów, które dodatkowo cechują się wodoszczelnością w klasie E1500 zgodnie z normą EN 12208.

drzwi przesuwne schueco AS AL 75 widok

Panoramiczne drzwi przesuwne Schüco AS AL 75 do budynków wysokościowych. Fot.: Schüco

Unikatowymi na skalę rynku propozycjami są także hybrydowe rozwiązania, takie jak aluminiowo-tworzywowe okna Schüco Symbiotic czy aluminiowo-drewniana stolarka AWS Wood Design, które posiadają od zewnątrz prestiżowy wygląd ślusarki aluminiowej, zaś od wewnątrz zachwycają wysokiej jakości powierzchniami z wysokiej jakości PVC-U czy naturalnego drewna. Marka Schüco jest od lat kojarzona także z najlepszymi technologicznie rozwiązaniami drzwi przesuwnych, takich jak np. Schüco LivIngSlide, które teraz są dostępne w wersji panoramicznej oraz z ukrytym napędem elektrycznym umożliwiającym sterowanie m.in. za pośrednictwem smartfonu.

W trosce o środowisko

W procesie rozwoju swoich systemowych rozwiązań marka Schüco zawsze miała na uwadze ochronę środowiska naturalnego. Jej okna i drzwi przesuwne już w momencie wprowadzania na polski rynek miały znacznie lepsze właściwości termoizolacyjne niż wymagały tego obowiązujące wówczas przepisy związane z oszczędnością energii w budynkach. Obecnie firma oferuje szerokie portfolio energooszczędnych rozwiązań okien i drzwi przesuwnych zgodnych z ideą gospodarki obiegu zamkniętego. W ramach programu Carbon Control wprowadziła na rynek m.in. dwa nowe gatunki aluminium o obniżonym śladzie węglowym czy rozwiązania okien zawierające PVC-U pochodzące z recyklingu. Już teraz około 36% profili w systemie okiennym z PVC-U Schüco LivIng zawiera od 25 do 75% surowca wtórnego w rdzeniu, a wartości te będą stopniowo zwiększane.

Schueco FocusIng dom

System Schüco FocusIng z PVC-U łączy nowoczesny design z efektywnym wykorzystaniem materiałów. Fot.: Schüco

Interesującą nowością jest także zaprojektowane pod kątem jak najefektywniejszego zużycia materiałów okno Schüco FocusIng, w którym udział surowca z recyklingu w profilu wyniesie 50%. Inwestorzy zainteresowani certyfikacją swojej inwestycji w programach LEED, BREEAM czy DGNB mogą również wybrać rozwiązania z PVC-U, do których produkcji użyto oleju talowego zamiast ropy naftowej. W pełni zrównoważone okna Schüco zachowują przy tym niezmiennie wysoką jakość, atrakcyjny design i najwyższy komfort użytkowania. W ten sposób marka Schüco odpowiada na europejski wymóg obniżania śladu węglowego w budynkach i podawania jego wartości w certyfikatach energetycznych, który zacznie obowiązywać już w nadchodzących latach.

Redaktor:

Schüco International Polska Sp. z o.o.
96-321, Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
fax.: + 48 / 46 858 32 01
Reklama