Reklama
Wyświetlenia 3751
10 czerwca 2024

Nowa era w produkcji firmy PUF dzięki wsparciu Fimtec-Polska

FIMTEC PUF 1
fot. PUF | Nowa era w produkcji firmy PUF dzięki wsparciu Fimtec-Polska

PUF sp. z o.o. z Koszalina, działająca w ramach grupy Q4Windows i zajmująca się produkcją wysokiej jakości okien i drzwi z PVC, nieustannie podąża za postępem i inwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Producent z Zachodniopomorskiego współpracuje z Fimtec-Polska od wielu lat, a pierwsze zakupy obejmowały między innymi nowoczesne linie zgrzewająco-czyszczące w wersji standardowej.

Ponad trzy lata temu do arsenału produkcyjnego firmy PUF dołączyło centrum obróbczo-tnące FABCUT 3B. Maszyna ta, znana z kompaktowej konstrukcji i wydajności, jest wyposażona w osiem osi sterowanych numerycznie, co przekłada się na wysoką jakość pracy oraz wydajność. Prostota użytkowania i elastyczność technologiczna w obróbce różnorakich geometrii sprawia, że maszyna pracuje na szerokiej gamie profili (m.in. Profine i Deceuninck), a w szczególności na profilach renowacyjnych oraz typu NL, na rynek holenderski.

Ostatnie, zeszłoroczne inwestycje firmy PUF w trzy najnowszej generacji roboty do zgrzewania kształtowego o zwiększonej wydajności (model SL4 FF EVO RS) reprezentują kolejny krok w stronę doskonalenia procesów produkcyjnych. Te nowoczesne maszyny umożliwią produkcję ekskluzywnej stolarki otworowej, co pozwoli firmie sprostać coraz bardziej wymagającym oczekiwaniom rynku. Najnowszy model robota do kształtowego łączenia profili SL4 FF EVO RS, oparty na technologii V-PERFECT firmy GRAF Synergy, jest prawdziwą perełką wśród innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jego opatentowany system szybkiego i mocnego łączenia profili pozwala osiągnąć najwyższą jakość i precyzję w wykonywanych elementach stolarki.

FIMTEC PUF 2

Nowa era w produkcji firmy PUF dzięki wsparciu Fimtec-Polska. Fot.: PUF

Wybór włoskich zgrzewarek oferowanych przez Fimtec to decyzja strategiczna, która z pewnością przyniesie wiele korzyści. Dzięki nowym technologiom firma z Koszalina może nie tylko zwiększyć swoją produkcję, ale także podnieść jakość wyrobów, co przyczyni się do wzmocnienia jej pozycji na rynku. Finalny efekt tych inwestycji będzie odczuwalny przez klientów (znaczna część wyrobów trafia do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwajcarii, Holandii, Austrii, a nawet Australii), którzy będą mieli dostęp do jeszcze wyższej jakości stolarki otworowej, spełniającej najwyższe standardy branżowe.

Redaktor:

FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.
62-081, Wysogotowo
Skórzewska 27
tel.: +48 61 8142900
fax.: +48 61 8142900
Reklama