Reklama
Wyświetlenia 4769
10 czerwca 2024

Kolejne centrum obróbcze R&D Tech w firmie Aluprof S.A.

RD Tech Aluprof 3 1

Jeden z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie – firma Aluprof S.A. – kolejny raz wybrała centrum obróbcze od R&D Tech. Zakupiona 5-osiowa maszyna to Satellite XTE – innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o precyzyjnych i efektywnych procesach frezowania, wiercenia, gwintowania i cięcia profili wykonanych z aluminium.

Aluprof sprzedaje swoje rozwiązania do większości krajów europejskich, a także do Stanów Zjednoczonych. Jest postrzegany jako duży i godny zaufania partner, co przekłada się na systematycznie rosnącą sprzedaż eksportową. Wysokiej jakości systemy architektoniczne z Polski znajdują również odbiorców na zupełnie nowych rynkach, takich jak: Estonia, Azerbejdżan, Gruzja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dobre efekty sprzedażowe dostawca osiąga m.in. dzięki wysokiej jakości wytwarzanych przez siebie produktów. Satellite XTE to nowoczesna technologia, która jest w stanie zaoferować nie tylko doskonałą wydajność, ale także unikalne rozwiązania z zakresu ergonomii, elastyczności czy bezpieczeństwa w obszarze obróbki. Zakup kolejnego centrum Emmegi podyktowany był potrzebą zwiększenia mocy przerobowych.

RD Tech Aluprof 1 1

Centrum posiada m.in. funkcję cięcia i separacji bezpośrednio na profilu. Dzięki temu możemy uzyskać serię obrobionych elementów z jednej sztangi. Następnie mogą one zostać rozdzielone na poszczególne elementy – w ten sposób nie jest konieczne poddawanie obróbce wyłącznie profili, które uprzednio zostały wycięte. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na optymalizację cyklu produkcyjnego, co ma ogromne znaczenie – tłumaczy Marcin Hass z R&D Tech.

RD Tech Aluprof 6

Posiadanie w parku maszynowym uniwersalnego centrum obróbczego, pozwalającego na obróbkę nawet najbardziej skomplikowanych profili, ułatwia nam w sposób znaczący pracę. Maszyny Emmegi są dostępne w wielu długościach i konfiguracjach, a więc stanowią idealne rozwiązanie dla producentów, którzy chcą zredukować czas potrzebny na przygotowanie do pracy oraz którzy chcą zwiększyć dokładność obróbki skomplikowanych elementów. Co więcej, w parku maszynowym ALUPROF pracuje wiele maszyn Emmegi, które świetnie sprawdzają się w specyfice  naszej produkcji. W trakcie wielu lat współpracy firma R&D Tech dała się poznać jako godny zaufania, sprawdzony partner – mówi Mariusz Mosor z Aluprof SA.

Redaktor:

R&D Tech Sp. z o.o.
65-127, Zielona Góra
Kostrzyńska 9
tel.: 068 4557101
fax.: 068 4557102
Reklama