Reklama
Wyświetlenia 4383
28 maja 2024

Nagroda A’DESIGN AWARD dla serii uchwytów modułowych WALA

Uchwyt modulowy T4 viva magenta ADESIGN AWARD

WALA z dumą informuje, że nietuzinkowa seria uchwytów modułowych jej produkcji została doceniona przez komisję konkursową, zdobywając miejsce na podium i brąz. Mowa o A’DESIGN AWARD, czyli prestiżowej, międzynarodowej nagrodzie przyznawanej najlepszym projektom.

 

Determinantą zwycięstwa był aspekt designerski, innowacyjna idea mająca na celu sprostanie indywidualnym potrzebom jednostki oraz elastyczne podejście do projektowania uchwytów. Jest to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale przede wszystkim manifestacja elastycznego podejścia do projektowania. Wizualizacje przedstawiające konfiguracje tych pochwytów zachwycają oko, malując obraz nieograniczonego potencjału, jaki niesie za sobą seria modułowa. 

PIVOT i anastasia

Uchwyty modułowe stanowią innowacyjne rozwiązanie, które powstało jako odpowiedź na rosnące potrzeby i wymagania kupujących w zakresie personalizacji wyglądu drzwi. Coraz więcej osób świadomie poszukuje rozwiązań potrafiących doskonale dopasować się do różnorodnych stylów i indywidualnych preferencji.

Innowacja na wyciągnięcie ręki – uchwyty modułowe WALA

WALA T3 miedz nocne

Dla architektów i projektantów, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko standardowych elementów, uchwyty modułowe stają się nieodłącznym elementem kreatywnych wizji i funkcjonalnych projektów. Ich modularna konstrukcja i bogactwo możliwości personalizacji pozwalają na tworzenie unikatowych, dopasowanych do każdego projektu rozwiązań. Przyciągają również uwagę swoją oryginalnością i starannością wykonania. Firma WALA stawia na rozwiązania, które nie tylko spełniają oczekiwania, ale również je przewyższają.

drzwi otwarte uchwyty modulowe tlo

Uchwyty modułowe do drzwi stanowią kwintesencję innowacyjnego podejścia do projektowania, harmonijnie łącząc funkcjonalność i estetykę, dzięki czemu trudno przejść obok nich obojętnie.

Uchwyty modułowe – seria MPS31 – technicznie

Seria modułowych uchwytów od firmy WALA została stworzona z myślą o elastycznym dopasowaniu do designu panelu drzwiowego, spełniając nawet najbardziej wyszukane oczekiwania klientów. Rodzina uchwytów MPS31 poszerzona została o nowe nóżki, dając coraz więcej możliwości do tworzenia niepowtarzalnych kombinacji. Do tego bogactwo wykończeń kolorystycznych dla każdej z części – od rury, czyli części chwytnej, przez nóżki, aż po dostawki – zachęca do eksperymentów z formą i kolorem.

Uchwyt do drzwi MPS31 T3 42x12 czarny F40

Każdy uchwyt składa się z 3. lub 5. modułów, które można dowolnie aranżować (łączyć, układać, lakierować na różne kolory, anodować czy wykańczać imitacją drewna). Część środkowa pozwala na podświetlanie taśmami LED oraz integrację z systemami kontroli dostępu, jak czytniki linii papilarnych czy RFID.

moduly uchwytow czesci bez zaslepek

Seria modułowa to idealny przykład, że design może być zarówno praktyczny, jak i inspirujący, wnoszący świeże spojrzenie na codzienność. Modułowy charakter jest świetną podstawą do tworzenia bardzo ciekawych połączeń kolorystycznych i uzyskania zaskakujących efektów wizualnych.

WALA MSP31 T6 sublimacja

Antaby wykonane zostały z płaskownika o wymiarach 80x12 lub 42x12 o opływowym kształcie, przywodzą na myśl lekkość fali, a równocześnie nadają całości ekskluzywny, miękki charakter. Uchwyty MPS31 zbudowane są z części środkowej, chwytnej (tzw. rury, której długość można swobodnie wybierać w przedziale 200 – 2000 mm i oczywiście dowolnie personalizować, w zależności od potrzeb), następnie na obu końcach rury montowane są nóżki, których długość wynosi 200 mm i które są dostępne w 7. różnych kształtach.

najnowsze MPSY podpisane

Można więc wybrać ich prostą wersję lub zaszaleć z bardziej wygiętą formą. Zaprojektowane modele nóżek dają wiele możliwości dzięki różnorodnej linii. Ostatnim elementem składowym uchwytów modułowych są dostawki, które przylegają do drzwi i stanowią dekoracyjne przedłużenie całego pochwytu.

Dzięki spektrum możliwości dopasowania pochwytu do drzwi, każdy może stworzyć unikatowe rozwiązanie, które idealnie odzwierciedli indywidualny gust, a także wizję estetyki. Dobrze zaprojektowany pochwyt do drzwi sprawia, że całość nabiera dostojnego wyrazu, elegancji i efektownie się prezentuje, przyciągając wzrok spójnym designem.

WALA MSP31 T7

Uchwyty modułowe – klasyczne

Nie każdy projekt, czy panel drzwiowy może pozwolić sobie na powiew ekstrawagancji, dlatego, aby dopasować się do bardziej stonowanych potrzeb odbiorców, powstała seria klasycznych uchwytów modułowych.

Uchwyt do drzwi MQA90C 25x25 green handle foor door MQA90C 25x25 green

Ich ponadczasowy design wywodzi się z uchwytów standardowych i opiera się na klasycznej prostocie. Stanowią idealną propozycję dla osób poszukujących eleganckiego stylu, który doskonale współgra z różnorodnymi projektami. Klasyczne uchwyty modułowe wykonane są z rur kwadratowych, prostokątnych oraz D, co nadaje im solidną i trwałą konstrukcję. Dostępne są z nóżkami o prostych lub delikatnie zaokrąglonych kształtach. Zarówno nóżki, jak i rury mogą być indywidualnie dostosowane. Wykończyć je można lakierami w palecie RAL, powłoką INOX, sublimacją imitującą drewno, a także metodą anodowania.

Uchwyt do drzwi MD90C sublimacja orzech dab handle for door MD90C wood walnut and oak

W ofercie firmy WALA dostępnych jest kilka rodzajów klasycznych uchwytów modułowych. Przykładowo wybrać można MD90C w sublimacji orzech + dąb, stanowiący idealny wybór do projektów, w których detale odgrywają kluczową rolę, a uchwyt stanowić ma przedłużenie panelu drzwiowego.

Uchwyt MQ90C 40x40 z RFID i azur LED handle for door MQ90C 40x40 with RFID and cut shape LED inside

Zupełnie inaczej prezentuje się pochwyt MQ90C 40x40 w klasycznej odsłonie (można także wybrać bardziej odważne wykończenia). Rura wykonana została w kolorze RAL9016 z wyciętym wzorem podświetlonym LED-ami od środka, a nóżki zostały wykończone w kolorze antracytowym (RAL7016). Dodatkowo w uchwycie zaimplementowano czytnik RFID od IDENCOM. Całość prezentuje się elegancko i przyciąga wzrok.

Biblioteka BIM — modele 3d uchwytów modułowych

Uchwyty modułowe łączą w sobie funkcjonalność z nowoczesnym designem, dlatego też firma WALA opracowała ich modele 3D, aby otworzyć przed projektantami drzwi do innowacyjnych rozwiązań. Dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu kształtów i wysokiej jakości detali podczas wizualizacji modeli można otrzymać ich realistyczny wygląd. To pozwala na dokładną ocenę, czy dany uchwyt modułowy będzie odpowiedni do projektu oraz umożliwia wygodne eksperymentowanie z formą, wykraczając poza utarte schematy. W związku z rozbudowaniem serii uchwytów modułowych biblioteka BIM została zaktualizowana o nowe modele. 

BIM

Starannie zaprojektowane antaby odmieniają wygląd drzwi, podkreślając wyjątkowość oraz spójność całej kompozycji. Zastosowanie uchwytów modułowych ułatwia ten proces, skupiając się bardziej na finalnym odbiorcy. To nie tylko elementy wyposażenia, lecz prawdziwe dzieła sztuki, które przyciągają uwagę swoim oryginalnym designem. W tym modułowym podejściu kryje się przyszłość aranżacji – pełna elastyczności, innowacji i niekończących się możliwości, w których ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia projektującego.

stoisko glowne

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
WALA Sp. z o.o.
43-365, Wilkowice
ul. Parkowa 16
tel.: 033 8272390
fax.: 033 8272391