Reklama
Wyświetlenia 4154
22 maja 2024

Czas na sjestę pod pergolą Eko-Okien

Pergola Nuun Eco 2

Dom to styl życia – rodzinnego, spokojnego i pełnego zieleni. A jeśli zieleń, to ogród, dla którego często przeprowadzamy się z mieszkania w bloku pod miasto i w którym wypoczniemy bez oślepiającego słońca i zacinającego deszczu. Niemożliwe? 

Coś na każdą aurę

W Polsce z optymalną do wypoczynku pogodą bywa różnie – nie jesteśmy pod tym względem szczęściarzami jak Włosi. Od nich możemy jednak wziąć sprytny pomysł na komfortowy relaks przy domu, czyli stosowaną od wieków w Italii pergolę.

Jeśli tylko przy domu mamy taras bez zadaszenia, aluminiowa pergola Nuun Eco to idealne rozwiązanie. Latem ustawione poziomo lamele w dachu chronią przed ulewą i żarem lejącymi się z nieba. Zimą przestrzeń może być nie mniej funkcjonalna, jeśli tylko dokupimy szkło Slide Glass, tworząc ogród zimowy – tłumaczy Michał Pniewski, technolog produkcji stolarki aluminiowej w Eko-Oknach.

Pokój w gratisie

Jeśli już o szklanych ścianach mowa, pomyślmy na chwilę o pergoli, która jest przecież przestrzenią o kilkunastu metrach kwadratowych. Stoi tuż przy domu, ma dach, może mieć ściany. Brzmi jak pełnoprawny pokój? Oczywiście, bo nim właśnie jest, choć nie doliczymy jej do metrażu pod obliczenie podatku od nieruchomości.

Rolety typu screen sprawią, że sąsiedzi, ukośnie padający deszcz i popołudniowe słońce nie będą przeszkadzać w wypoczynku, a wszystko zadzieje się w mgnieniu oka, po kliknięciu przycisku pilota lub ekranu smartfona.

Slide Glass przemieni zaś taras w oranżerię lub futurystyczny, rozświetlony naturalnie drugi salon... albo w cokolwiek innego, ogranicza nas bowiem tylko własna wyobraźnia.

Przesuwne szyby tego systemu to wytrzymałe szkło hartowane o grubości 10 mm, zabezpieczone specjalnymi zaczepami i zamkami. Chroni przed wiatrem i zamienia zwyczajny taras w przeszklony salon – minimalistyczną, ale spektakularną ozdobę domu – tłumaczy Marzena Bauerek, kierownik działu marketingu Eko-Okien.

Styl dla wszystkich

Ekstrudowane aluminium i malowanie proszkowe to zabezpieczenia przed korozją i blaknięciem na długie lata. Ale nie tylko o solidność w tym wszystkim chodzi. Dodatkowy obiekt przy domu musi się spójnie wtopić w nasz styl, a tu z pomocą przychodzi paleta RAL z całym swoim bogactwem. Klient może wybrać dowolny kolor i mieć pewność, że pergola dopełni wygląd stolarki i elewacji.

Jedno jest pewne: z pergolą życie będzie bliższe natury i pełniejsze, dni staną się bardziej aktywne, a dom piękniejszy. Przekonani? Jeśli tak, to odsyłamy do kontaktu z działem handlowym Eko-Okien w celu poznania aktualnej oferty producenta.

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
EKO-OKNA S.A.
47-480, Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
fax.: (32) 418 30 62
Reklama