Reklama
Wyświetlenia 3931
13 maja 2024

Studenci z Gdańska najlepsi w czwartej edycji „Okna na budownictwo”

Okno na budownictwo 11

Studenci najlepszych uczelni technicznych w Polsce po raz czwarty przyjechali do Bytowa na zaproszenie firmy DRUTEX – jednego z liderów europejskiego rynku stolarki okienno-drzwiowej – aby wziąć udział w IV konferencji „Okno na budownictwo”, która odbyła się w dniach 10-11 maja.

W tegorocznej edycji konferencji wzięli udział studenci Politechniki Gdańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Świętokrzyskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Pierwszego dnia zespoły reprezentujące te uczelnie zaprezentowały 12 referatów dotyczących własnych badań naukowych ukierunkowanych na innowacje technologiczne. W tej części, w roli słuchaczy, wzięli udział także uczniowie Technikum Budowlanego z Gdańska oraz Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie.

W sobotę cztery najwyżej ocenione drużyny skonfrontowały się w debatach oxfordzkich. W pierwszym półfinale studenci z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie okazali się lepsi od swoich kolegów z Politechniki Warszawskiej. W drugim natomiast zespół Politechniki Gdańskiej pokonał Politechnikę Świętokrzyską.

W finałowej debacie poświęconej tematowi: „Czy branża stolarki okiennej powinna być zobowiązana do stosowania wyłącznie materiałów z recyklingu?” lepiej ocenieni zostali studenci Politechniki Gdańskiej i to oni wygrali czwartą edycję „Okna na budownictwo”. Najlepszy zespół został nagrodzony okazałym pucharem oraz atrakcyjnymi nagrodami, które trafiły także do zdobywców II i III miejsca.

Wszyscy uczestnicy, poza udziałem w konferencji, mieli okazję poznać firmę DRUTEX, a także zwiedzić Bytów z jego XIV-wiecznym zamkiem.

Ta konferencja jest ewenementem w skali kraju. Młodzi adepci budownictwa mają okazję nie tylko do zaprezentowania własnych prac naukowych, ale także do poznania dorobku swoich kolegów z innych uczelni. To jeden z ciekawszych przykładów współpracy firmy DRUTEX z uczelniami wyższymi. Odbywa się ona również na wielu innych płaszczyznach: od staży i praktyk studenckich po konferencje naukowe oraz realizację wspólnych, innowacyjnych projektów. Poza budownictwem czy architekturą obejmuje także kierunki z zakresu informatyki, mechaniki, automatyki i robotyki oraz logistyki i spedycji – mówi Adam Leik, dyrektor ds. kadr w firmie DRUTEX. – DRUTEX cały czas dynamicznie się rozwija i tworzy nowe, wysokospecjalistyczne stanowiska pracy. Dzięki temu możemy z naszą ofertą dotrzeć do wyróżniających się studentów, a oni jeszcze podczas nauki mogą poznać DRUTEX i realizować u nas staże lub praktyki. Po zakończeniu studiów na najlepszych czekają atrakcyjne stanowiska pracy.

DRUTEX, zatrudniający blisko cztery tysiące osób, to jeden z najbardziej cenionych pracodawców w branży budowlanej. W tym roku już po raz trzeci z rzędu firma zdobyła tytuł najlepszego pracodawcy w branży budowlanej w rankingu „Forbesa”. Współorganizatorami konferencji „Okno na budownictwo”, poza spółką DRUTEX, byli: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa”. Patronem medialnym był magazyn Builder. Referaty wszystkich drużyn biorących udział w konferencji zostaną opublikowane w dedykowanej edycji Builder Science.

Redaktor:

DRUTEX S.A.
77-100, Bytów
ul. Lęborska 31
tel.: 059 8229101
fax.: 059 8229103