Reklama
Wyświetlenia 4174
13 maja 2024

Alufire partnerem szkolenia HoReCa Warszawa

HoReCa Warszawa 2

Hotele, restauracje oraz kawiarnie znalazły się w centrum zainteresowania architektów biorących udział w szkoleniu HoReCa_Warszawa organizowanym przez Eduarch. Głównym obiektem, na którym skupiano uwagę tego dnia, był hotel Barceló Warsaw Powiśle.

Szkolenie odbyło się w hotelu Barceló Warsaw Powiśle, który jest częścią rewitalizowanej Elektrowni Powiśle w Warszawie. Ten 4-gwiazdkowy hotel przyciąga ostatnio spore zainteresowanie. Nic w tym dziwnego, gdyż projekt realizowała ceniona pracownia architektoniczna – APA Wojciechowski Architekci. Około 60-ciu architektów uczestniczących w spotkaniu miało okazję zwiedzić ten niezwykły hotel i na żywo zobaczyć zastosowane w nim rozwiązania. A było co zwiedzać, gdyż obiekt wyróżnia się unikalnymi wnętrzami. Goście hotelowi mogą korzystać m.in. z restauracji oferującej kuchnię międzynarodową, siłowni czy unikalnego baru z basenem umiejscowionego na dachu.

Podczas szkolenia przekazano sporą dawkę wiedzy nawiązującej do najnowszych trendów w wyposażeniu i projektowaniu obiektów z branży HoReCa. O koncepcji, realizacji oraz funkcji hotelu Barceló Warsaw Powiśle w autorskiej prelekcji opowiedziała Agnieszka Tucharz, General Manager hotelu. Natomiast arch. Marta Wierusz z APA Wojciechowski Architekci rozwinęła temat tego nowoczesnego hotelu o kontekst umiejscowienia i dopełnienia rewitalizowanej Elektrowni Powiśle. Z kolei o nowoczesnych przegrodach szklanych, które gwarantują bezpieczeństwo PPOŻ, a także charakteryzują się wysokimi parametrami akustycznymi, a przy tym prezentują nowoczesny design opowiadali Jacek Muzyka oraz Mieszko Krychniak z Alufire.

To było bardzo merytoryczne spotkanie. Obecnych było dużo młodych architektów, którzy aktywnie uczestniczyli i zadawali sporo pytań – podsumowuje Jacek Muzyka z Alufire. 

Alufire był partnerem organizowanego szkolenia. Produkty dostawcy wykorzystywano w wielu obiektach związanych z branżą HoReCa. W portfolio można znaleźć chociażby Hotel Puro w Łodzi czy Hotel 1231 w Toruniu. Co ciekawe, ścianki z serii AVL Vision Line pracownia APA Wojciechowski Architekci wykorzystała nawet we własnej siedzibie przy ul. Kamionkowskiej w Warszawie.

Redaktor:

ALUFIRE Sp. z o.o. Sp. k.
87-148, Łysomice k.Torunia
ul. Warszawska 64a
tel.: 056 674 88 11