Reklama
Wyświetlenia 4683
9 maja 2024

DRUTEX wśród Czempionów 20 lat integracji

Leszek Gierszewski

Firma DRUTEX znalazła się w gronie Mistrzów dwóch dekad integracji z UE w kategorii Duża Firma. Bytowski producent stolarki okienno-drzwiowej zawojował rynki Unii Europejskiej, stając się globalną marką i jednym z liderów branży w Europie. Magazyn Forbes i firma Crido z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wybrali prywatne firmy, które najlepiej wykorzystały dwie dekady integracji do rozwoju, ekspansji i budowy marki.

DRUTEX z UE otrzymał tylko 280 tys. zł, mimo to stał się jednym z liderów rynku stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Posiada sieć składającą się z 3 tys. partnerów handlowych na świecie – wskazał w uzasadnieniu Forbes.

DRUTEX to marka o zasięgu globalnym, wizytówka polskiej przedsiębiorczości na świecie. Około 80 proc. produkcji kierowana jest na eksport, trafiając do ponad 40 krajach świata na wszystkich kontynentach. Bardzo ważnym rynkiem jest UE.

Niezmiernie cieszy, że znaleźliśmy się w tak elitarnym gronie Czempionów Dwudziestolecia. Każde wyróżnienie mobilizuje nas do osiągania kolejnych sukcesów. Dalej chcemy dynamicznie rosnąć m.in. w Europie i to nie tylko na głównych rynkach takich jak Niemcy, Włochy czy Francja, na których od lat mamy swoją ugruntowaną pozycję. Ostatnio bardzo mocno akcentujemy swoją obecność na rynku hiszpańskim. W tym roku otworzyliśmy tam (w Gandii, nieopodal Walencji) swój największy na Starym Kontynencie showroom o powierzchni 500 m2. Stąd też nasza obecność na targach budowlanych w Barcelonie i Madrycie. Stawiamy również na dalszy rozwój na rynku skandynawskim, a jednym ze sposobów, by to realizować, jest obecność na szwedzkich targach Nordbygg – mówi Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

Równolegle DRUTEX został doceniony w corocznym rankingu Forbesa pn. Poland’s Best Employers 2024. W kategorii „Budownictwo” rankingu Najlepszych Pracodawców uplasował się na 4 miejscu i tym samym kolejny rok z rzędu znalazł się w ścisłej czołówce zestawienia, w którym bierze udział absolutny top polskiego biznesu. DRUTEX zatrudnia około 4 tys. osób, będąc jednocześnie jednym z największych pracodawców na Pomorzu. W firmie z Bytowa pracuje zespół fachowców, który reprezentuje ponad 100 zawodów – operatorów linii produkcyjnych, kierowców, serwisantów, po inżynierów, automatyków, chemików, elektroników, programistów, informatyków czy technologów.

DRUTEX jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Do najważniejszych należą m.in.: Złoty Laur Klienta, Plus X Award, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazela Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka, Złoty Champion Roku czy tytuł Business Superbrand.

Redaktor:

DRUTEX S.A.
77-100, Bytów
ul. Lęborska 31
tel.: 059 8229101
fax.: 059 8229103