Reklama
Wyświetlenia 4368
7 maja 2024

Wizyta Rzeczników Patentowych w siedzibie FAKRO

Wizyta Rzecznikow Patentowych

W ramach I. Beskidzkich Warsztatów Patentowych organizowanych przez Okręg Małopolski, Okręg Dolnośląski i Okręg Śląski Polskiej Izby Rzeczników Patentowych w siedzibie FAKRO odbyło się spotkanie połączone z panelami, wykładami oraz zwiedzaniem zakładu dla przybyłych gości, którymi byli Rzecznicy Patentowi z całej Polski. Głównym tematem warsztatów były zagadnienia dotyczące oceny przesłanek zdolności patentowej wynalazków w praktyce Europejskiego Urzędu Patentowego. ​

Zaproszeni goście mieli możliwość uczestnictwa w dedykowanych warsztatach oraz ciekawych dyskusjach przygotowanych przez zespół ds. organizacji warsztatów składający się z rzeczników patentowych Macieja Czarnika i Alicję Bukańską. Wsparcia merytorycznego podczas warsztatów udzielili rzecznicy patentowi Paulina Młynarska, Ludwik Hudy, Jakub Sielewiesiuk i Rafał Witek.

Oprócz tego goście zostali także zaproszeni do zwiedzania zakładu, włącznie z częścią produkcyjną i Działem Certyfikacji i Kontroli Jakości, co spotkało się z dużym entuzjazmem. FAKRO jest liderem wśród firm prywatnych jeśli chodzi o ilość zgłaszanych patentów, więc zobaczenie jej działalności „od środka” było dla uczestników dużą wartością.

Jak podaje Europejski Urząd Patentowy, FAKRO znalazło się w pierwszej dziesiątce polskich firm pod względem ilości złożonych zgłoszeń patentowych w 2023 roku. W ubiegłym roku firma była autorem 12 zgłoszeń patentowych, dzięki czemu plasuje się na 1 miejscu wśród polskich przedsiębiorstw – komentuje Alicja Bukańska, Rzecznik Patentowy FAKRO.

FAKRO słynie z innowacyjnych rozwiązań. W swojej ponad 30-letniej historii firma ma na koncie ponad 245 zgłoszeń patentowych. Posiada własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy. Na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad dwustu inżynierów. Na arenie międzynarodowej FAKRO eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także polską myśl techniczną, budując przy tym siłę polskiej gospodarki.

Warsztaty odbyły się w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku w Muszynie i Nowym Sączu

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33