Reklama
Wyświetlenia 3974
7 maja 2024

Uroczyste uruchomienie instalacji fotowoltaicznej na dachu zakładu Aliplast

otwarcie instalacji fotowoltaicznej Aliplast

16 kwietnia 2024 roku nastąpiło uroczyste uruchomienie instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu zakładu Aliplast. Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk, Prezes Zarządu Grupy Aliplast Jan Kidaj oraz Dyrektor Inwestycyjny Tomasz Ćwiek symbolicznie przecięli symboliczną czerwoną szarfę.

Sześć miesięcy intensywnej pracy, 2.5 MW mocy, 19 falowników o mocy 125 kW, około 4500 modułów fotowoltaicznych o wadze 123 ton na 40 tys. m² dachu Spółki Aliplast to tylko kilka liczbowych faktów inwestycji – jednej z największych klejonych instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną, to kolejny krok naszej firmy w kierunku osiągnięcia neutralności środowiskowej.

przejscie po dachu firmy aliplast

Aliplast to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji systemów aluminiowych. Podstawą modelu biznesowego firmy jest zrównoważony rozwój, zarówno w zakresie oferty produktowej, jak i procesów produkcyjnych. To innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania optymalizujące procesy produkcyjne, zaawansowane systemy zarządzania, bezpieczne środowisko pracy, rozsądna polityka środowiskowa, zrównoważone wykorzystanie zasobów, przyjazna dla środowiska gospodarka odpadami i zapobieganie zanieczyszczeniom.

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
ALIPLAST Sp. z o.o.
20-276, Lublin
ul. Wacława Moritza 3
tel.: 81 745 50 30
fax.: 81 745 50 31