Reklama
Wyświetlenia 3825
30 kwietnia 2024

Jakie okna kupić w 2024?

Wisniowski Trendy Okienne 5

Wybór okien to decyzja na lata, dlatego w tym zakresie nie należy ulegać modzie, lecz wybrać funkcjonalne i ponadczasowe rozwiązania, a aktualne trendy dopasować do własnych oczekiwań. W 2024 roku stawiamy na dbałość o środowisko naturalne, energooszczędność i praktyczne rozwiązania. Nie należy zapominać o nowoczesnym wzornictwie podkreślającym styl budynku.

Moda na duże przeszklenia

Od kilku lat nieustającym trendem są duże przeszklenia i panoramiczne okna tarasowe. Zapewniają znakomite doświetlenie wnętrza i mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj okna aluminiowe, jak np. model FUTURO, które pozwalają na tworzenie dowolnych form i kształtów, a dodatkowo są niezwykle solidne i odporne na warunki atmosferyczne.

Połączenie w jednym projekcie okien aluminiowych i PVC pozwala na uzyskanie wysokiej jakości i funkcjonalności przy zachowaniu ekonomicznego balansu. Wśród okien PVC coraz większym uznaniem cieszą się drzwi tarasowe w systemie HST, które zastąpiły tradycyjne drzwi balkonowe. Zapewniają komfortowe przejście z pomieszczenia na zewnątrz, także dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Sprawnie i lekko działają, a ich wielkość pozwala na podziwianie otoczenia w całej okazałości.

Wizualne trendy

Właściwy kolor wykończeń, w tym stolarki okiennej, podkreśli estetykę i charakter budynku. Zawsze modne pozostają okna w stonowanych kolorach: bieli, szarości czy kremie. Są eleganckie i pasują do wielu stylów. W domach zbudowanych w stylu nowoczesnym można wybrać odważniejsze kolory okien, jak choćby czarny, antracytowy czy złoty. Popularny stał się wybór innego koloru okien na zewnątrz, a innego wewnątrz, tak zwany bikolor, co gwarantuje idealne dopasowanie. Warto zdecydować się na producenta, który nie ogranicza nas w tym zakresie. W ofercie WIŚNIOWSKI znajduje się ponad sto kolorów, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Poza kolorystyką niezwykle ważna jest też estetyka wykonania. Zgrzew naroży wykonany metodą bezwypływkową V-Perfect to nie tylko precyzja, ale też estetyka – element ten jest prawie niewidoczny dla oczu.

Termomodernizacja – dla ciepła, dla ekologii

30% utraty ciepła z budynku stanowią okna, zatem dobrane w odpowiedni sposób będą miały znaczący wpływ na codzienne życie – zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i ekonomię, ale także – ochronę środowiska. Wartość współczynnika przenikania ciepła przypadku okna WIŚNIOWSKI PRIMO 82 wynosi nawet 0,76 W/m²K, a dla systemów podnoszono przesuwnych HST PRIMO SkymotionMax już od 0,69 W/m²K. 

W trosce o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo, czy to użytkowników, czy też to antywłamaniowe, zawsze powinno stanowić priorytet przy wyborze okien. WIŚNIOWSKI oferuje system zabezpieczeń utrudniających przedostanie się przez okna, zarówno do środka, jak i na zewnątrz. To także solidne, trwałe szyby (w przypadku okien WIŚNIOWSKI pakiet trzyszybowy dostępny jest w standardzie). Wysoką jakość i podwyższone bezpieczeństwo okien WIŃŚIOWSKI potwierdza certyfikat jakości Quality Silver wydany przez IFT Rosenheim.

Smart dom

System smartCONNECTED to inteligentny i intuicyjny system służący do zdalnego sterowania zarówno domem, jak i posesją. Z pomocą aplikacji można z każdego miejsca zarządzać urządzeniami domowymi i sprawdzać ich stan. System umożliwia zdalne sterowanie m.in. bramą wjazdową, bramą garażową, drzwiami, oknami, furtką czy roletami.

Gwarancja na przyszłość

7-letnia gwarancja dla okien WIŚNIOWSKI to potwierdzenie wysokiej jakości i niezawodności. Wybierając okna WIŚNIOWSKI masz pewność, że będą służyły przez wiele lat – zapewniają przedstawiciele marki WIŚNIOWSKI. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
WIŚNIOWSKI spółka z o.o. S.K.A
33-311, Wielogłowy
Wielogłowy 153
tel.: 18/44 77 111
fax.: 18/44 77 110