Reklama
Wyświetlenia 3753
29 kwietnia 2024

Nowości i asortyment Roto do drzwi wejściowych

Roto City Eigenheim.jpg
fot. ROTO | Zarówno w nowych budynkach, jak i renowacjach użytkownicy oczekują drzwi wygodnych w obsłudze, spełniających założenia estetyczne, izolujących termicznie i chroniących przed włamaniem.

Prezentowane na Fensterbau Frontale rozwiązania do drzwi, w tym niezawodne zawiasy Roto Solid, modułowe zamki Roto Safe czy tegoroczne nowości: Tandeo Upgrade-Kit i zasuwnica środkowa standard do drzwi dwuskrzydłowych, są najlepszym potwierdzeniem, że dynamicznie rozwijany asortyment Roto Door pozwala spełnić wszelkie wymagania w budynkach publicznych i domach prywatnych.

Producenci na całym świecie mają do dyspozycji kompletny asortyment rozwiązań Roto do drzwi z PVC, drewna i aluminium. Zawiasy do drzwi wejściowych, zamki wielopunktowe, energooszczędne progi i uszczelki drzwiowe Deventer zapewniają zarówno optymalny komfort obsługi i podwyższoną ochronę antywłamaniową, jak i wysoką izolację akustyczną i termiczną. Zespół ekspertów Roto Door Innovation nieustannie rozwija portfolio produktów i kompetencje w zakresie kompleksowych rozwiązań we wszystkich aspektach drzwi wejściowych. Efektem są kolejne nowości: zawiasy drzwiowe Roto Solid oraz systemy zamków z linii Roto Safe. Zaprezentowane premierowo na targach Fensterbau Frontale teraz dostępne są także na wirtualnej ekspozycji w platformie Roto City.

Różnorodność zawiasów Roto Solid

Zarówno zawiasy nawierzchniowe, jak i ukryte zawiasy Roto Solid zaprojektowane są z uwzględnieniem zróżnicowanych wymagań technicznych. Duże zakresy regulacji ułatwiają pracę podczas montażu. Bogata gama kolorów i rodzajów powłok metalicznych pozwala na idealne dopasowanie do pożądanej estetyki drzwi wejściowych.

Zawiasy walcowe do wszystkich materiałów

Nowa linia zawiasów walcowych Roto Solid B została stworzona zarówno z myślą o nowoczesnych eleganckich drzwiach z panelem w całości pokrywającym skrzydło, jak i częściowym wypełnieniem panelowym. Nowe dwu- i trzyczęściowe zawiasy dowrębowe o średnicy 18 i 22 mm przeznaczone są do drzwi z PVC i drewna, spełniając wymagania klasy RC 2. Wszystkie zawiasy walcowe mogą być montowane zarówno we wrębie, jak i na przyldze, także w drzwiach aluminiowych z rowkiem 16 mm. Idealnie sprawdzą się w dużych designerskich konstrukcjach – w zależności od wersji, maksymalna dopuszczalna masa skrzydła może sięgać 160 kg.

Smukły design

Wszystkie zawiasy z linii Roto Solid B wyróżnia funkcjonalność i nowoczesny design. Dwu- i trzyczęściowe zawiasy są wyjątkowo smukłe, zaprojektowane w minimalistycznej estetyce. Mechanizm regulacji został zintegrowany w rolce zawiasu, co pozwoliło uzyskać subtelny jednolity kształt zawiasu, bez szczelin i przesunięć.

Solidny choć ukryty

Podczas Fensterbau Frontale 2024 zainteresowaniem odwiedzających cieszył się popularny w drzwiach aluminiowych ukryty zawias Roto Solid. Wybierany przez producentów do drzwi otwieranych do wewnątrz, jak i na zewnątrz, o masie skrzydła do 140 kg spełnia wymogi antywyważeniowe klasy RC 2. Wygodny, duży kąt otwarcia aż do 110° daje pełną swobodę ruchu użytkownikom. Zawias Roto Solid C pomyślnie przeszedł testy wytrzymałości wg normy DIN EN 1191 na 400 000 cykli otwierania i gwarantuje ochronę antykorozyjną zgodnie z najwyższą klasą 5 zgodnie z normą DIN EN 1670.

Roto Solid B

Łatwe w pielęgnacji aluminium na zewnątrz, przytulne drewno od wewnątrz. Zawiasy dowrębowe w kształcie walca Solid B | 322 P w kolorze głębokiej matowej czerni ciekawie kontrastują z jasnym drewnem. Elektromechaniczny zamek wielopunktowy Roto Safe E | Eneo CC umożliwia wygodne otwieranie. Próg drzwiowy Roto Eifel z okapnikiem oraz uszczelki Deventer zwiększają ochronę przed zacinającym deszczem, przeciągami i utratą ciepła

Wygodny moduł regulacji w pionie

W zawiasie Roto Solid C zastosowano przemyślane rozwiązania ułatwiające montaż: takie jak funkcja FixClick czy centralny moduł do prostej i szybkiej regulacji w pionie – którego precyzyjnie zaprojektowany kształt idealnie wpisuje się w modną estetyką drzwi aluminiowych.

Niezawodne ryglowanie Roto Safe

Bogata oferta zamków Roto obejmuje zarówno standardowe rozwiązania obsługiwane za pomocą klucza i klamki, jak i mechaniczno-automatyczne i elektromechaniczne zamki do drzwi. Inwestorzy chętnie sięgają po automatyczne ryglowanie bez użycia klucza – wygodnie i szybko. Dlatego ten sposób zamknięcia oferuje mechaniczno-automatyczny zamek Roto Safe A | Tandeo, jak i elektromechaniczny zamek Roto Safe E | Eneo A. Obie wersje posiadają w standardzie trzy automatycznie wysuwane haki, które wraz z ryglem w zamku głównym zatrzaskują się automatycznie zabezpieczając rygiel przed cofnięciem. Wystarczy jedynie zatrzasnąć drzwi, by skutecznie zablokować je przed otwarciem, spełniając wymania ochrony ubezpieczeniowej.

Automatyczne otwieranie

Elektromechaniczny zamek wielopunktowy Roto Safe E | Eneo A wyposażony jest dodatkowo w fabryczny napęd, który wygodnie odryglowuje drzwi bez użycia klucza. Wydajny silnik pracuje cicho i szybko.

Roto Safe E Eneo A.jpg

Drzwi wejściowe z aluminium z elektromechanicznym zamkiem wielopunktowym Roto Safe E | Eneo A. Ukryte zawiasy Roto Solid C pozostają niewidoczne po zamknięciu podkreślając nowoczesny design drzwi. Drzwi można wygodnie otwierać za pomocą systemu kontroli dostępu Roto Safe Eneo 4 w 1.

Dodatkowa funkcja dla większego komfortu

Nowością tegorocznych targów Fensterbau Frontale jest Tandeo Upgrade-Kit – oddzielna jednostka napędowa do elektromechanicznego odblokowywania drzwi wejściowych. Dzięki temu rozwiązaniu producenci stosujący mechaniczno-automatyczny system zamykania Roto Safe A | Tandeo mogą elastycznie i w zależności od decyzji inwestora zdecydować o rozbudowie zamka do wersji elektromechanicznej. Dzięki łatwemu podłączeniu Plug & Play jednostkę napędową można szybko i łatwo domontować do mechaniczno-automatycznej wersji zamka wielopunktowego Roto Safe A | Tandeo. Automatyczna regulacja jest aktywowana po instalacji za pomocą mikroprzełącznika. Po uruchomieniu kalibracji jednostka sama sprawdza, jak należy ją wyregulować, aby pasowała do istniejącej mechaniki.

Roto Tandeo Upgrade Kit

Do mechaniczno-automatycznego zamka wielopunktowego Roto Safe A | Tandeo dostępna jest teraz oddzielna jednostka zewnętrzna Tandeo Upgrade Kit. Może być zainstalowana, jeśli klienci chcą dodatkowej wygody automatycznego otwierania drzwi. Dla producentów drzwi, którzy rzadko potrzebują elektromechanicznych systemów ryglowania, takie rozwiązanie oznacza większą elastyczność w zarządzaniu zapasami

Opcja elektronicznego otwierania z kontrolą dostępu

Idealnym uzupełnieniem elektromechanicznego zamka wielopunktowego jest system kontroli dostępu Roto Safe Eneo 4 w 1. Rozwiązanie łączy w sobie cztery opcje otwierania w jednym urządzeniu: za pomocą Bluetooth w telefonie, skanowania linii papilarnych, RFID lub poprzez wprowadzenie kodu numerycznego.

Większa wydajność

Aby umożliwić swoim klientom elastyczne zarządzanie produkcją, Roto oferuje modułowy system także w segmencie zamków Roto Safe. Przykładem jest możliwość zastosowania standardowego elementu ramowego w nowych zamkach wielopunktowych Roto Safe Eeneo A i Roto Safe Tandeo. Element umożliwia łączenie z pięcioma różnymi rodzajami ryglowania.

Door Stulpfluegelgetriebe

Standardowa zasuwnica środkowa i mechaniczno-automatyczny zamek wielopunktowy Roto Safe A | Tandeo. Dzięki automatycznie wysuwanym ryglom zamek drzwiowy jest uznawany przez firmę ubezpieczeniową za zaryglowany nawet wtedy, gdy drzwi są tylko zatrzaśnięte. Trzyczęściowy zawias walcowy Roto Solid B | 318 P utrzymuje ciężar skrzydeł. System progów Roto Eifel gwarantuje wysoki poziom szczelności w dolnej części drzwi oraz wygodne i bezpieczne przejście

Innowacja do dwuskrzydłowych drzwi wejściowych

Kolejną premierą na Fensterbau Frontale była standardowa zasuwnica środkowa do drzwi z drewna i PVC. Zaprojektowana do stosowania w dużych skrzydłach o wysokości do 3000 mm z możliwością łączenia ze wszystkimi wielopunktowymi zamkami Roto spełnia wymagania klasy RC 2. To kolejne modułowe rozwiązanie o szerokich możliwościach stosowania, co zwiększa elastyczność produkcji i zmniejsza stany magazynowe. Skrzydła okienne można wygodnie zablokować i odblokować za pomocą dźwigni z boku, bez konieczności schylania się. Blokada błędnej obsługi zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Skrzydło czynne można zaryglować dopiero po całkowitym domknięciu dźwigni bocznej na skrzydle biernym.

Wszystkie nowości i zaawansowane rozwiązania prezentowane stoisku Roto na Fensterbau Frontale można oglądać w wirtualnej ekspozycji na platformie Roto City.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
03-994, Warszawa
Wał Miedzeszyński 402
tel.: 022 5670900 do 04
fax.: 022 5670909