Reklama
Wyświetlenia 3962
26 kwietnia 2024

Czyste Powietrze z firmą DRUTEX

DRUTEX Czyste Powietrze 2

Ruszyła kolejna odsłona rządowego programu Czyste Powietrze. W puli są środki o wartości 6,4 mld zł, które mają zapewnić wymianę około 111 tys. źródeł ciepła oraz przeprowadzenie termomodernizacji w blisko 100 tys. budynków. Oferta firmy DRUTEX idealnie wpasowuje się w termomodernizację z zakresu stolarki okienno-drzwiowej, gwarantując produkty wysokiej jakości o bardzo dobrej izolacji cieplnej.

Według Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) dofinansowanie w nowej edycji programu Czyste Powietrze powinno zagwarantować wsparcie dla 145 520 rodzin w Polsce. Dzięki tym funduszom będzie można wymienić nieefektywne źródło ciepła na nowe, efektywne i ekologiczne, zmodernizować instalację grzewczą, ocieplić budynek, wymienić okna i drzwi, zakupić wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz zamontować instalację fotowoltaiczną. Beneficjent może otrzymać nawet do 135 000 zł w przypadku najwyższego poziomu dofinansowania z kompleksową termomodernizacją.

Program Czyste Powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem osób chcących poprawić efektywność energetyczną swojego domu, co jest też ważnym krokiem w kierunku zielonej transformacji. To również istotny impuls inwestycyjny dla całej gospodarki. Jednym z elementów termomodernizacji jest wymiana okien i drzwi, którymi zazwyczaj ucieka najwięcej ciepła. Dlatego posiadanie nowoczesnej stolarki okienno-drzwiowej o wysokich parametrach izolacji termicznej minimalizuje straty ciepła, jednocześnie przynosząc dodatkowe oszczędności w domowym budżecie. Wiele takich nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań ma w swojej ofercie DRUTEX. Dodatkowo są to produkty najwyższej jakości, wyróżniające się niepowtarzalnym designem oraz innowacyjnością. Naszym atutem jest także krótki, 7-dniowy okres realizacji zamówienia wraz z dostawą – podkreśla Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie Drutex.

DRUTEX, jeden z liderów stolarki okienno-drzwiowej, posiada w swojej ofercie okna zapewniające wysokie parametry izolacji termicznej Uw, które wynoszą nawet poniżej 0,8 W/(m²K). Firma z Północnej Polski w oknach wykonanych w systemie IGLO ENERGY zastosowała system okienny wykorzystujący uszczelkę centralną ze spienionego EPDM, co jest gwarancją najlepszych parametrów energooszczędności – Uw na poziomie 0,79 W/(m²K). Okna te wyróżniają się również wysokimi parametrami pod względem wodoszczelności, mikrowentylacji i odporności na wiatr. Podobnymi właściwościami termoizolacyjnymi cechują się także hybrydowe okna IGLO ENERGY ALUCOVER Uw 0,76 W/(m²K), które powstały z połączenia PVC z aluminium. Dzięki temu wyróżniają się unikalnym designem wpisującym się w najnowsze trendy architektoniczne.

DRUTEX Czyste Powietrze 3

Domeną firmy DRUTEX są także drzwi o wysokich parametrach izolacji termicznej. Drzwi zewnętrze IGLO ENERGY posiadają współczynnik przenikalności ciepła Ud na poziomie 0,8 W/(m²K). Świetne właściwości termoizolacyjne są wynikiem m.in. zastosowania wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych, jak również specjalnie zaprojektowanego progu z przekładką termiczną, który wpływa na poprawę parametrów izolacji cieplnej całego systemu. Od kwietnia br. w ofercie DRUTEXu znajdziemy 100 nowych modeli drzwi aluminiowych wykonanych w energooszczędnym systemie MB-86N SI. Drzwi łączące atrakcyjne wzornictwo z zachowaniem bardzo dobrych parametrów izolacji cieplnej przeznaczone są do zastosowania zewnętrznego – m.in. w budownictwie mieszkaniowym.

DRUTEX Czyste Powietrze 1

Wymieniając stolarkę okienno-drzwiową, warto również pamiętać o roletach i żaluzjach fasadowych, które mogą przynieść kolejne oszczędności, a w zestawie z automatyką Smart Home zapewnić wysoki komfort użytkowy. Zewnętrzne przesłony okienne są idealnym rozwiązaniem chroniącym wnętrza pomieszczeń przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Przy okazji mogą nie tylko zapewnić większą prywatność, ale również znacząco zmniejszyć wydatki na energię elektryczną zużywaną przez systemy klimatyzacyjne. DRUTEX produkuje szeroką gamę rolet i żaluzji fasadowych dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych.

Redaktor:

DRUTEX S.A.
77-100, Bytów
ul. Lęborska 31
tel.: 059 8229101
fax.: 059 8229103