Reklama
Wyświetlenia 3568
24 kwietnia 2024

OKNOPLAST FOR ART. Jury decyduje o wyróżnieniu kolejnych artystów

OKNOPLASTforArt

Do grona laureatów tegorocznej edycji OKNOPLAST FOR ART dołącza dwoje artystów: Monika Maurycy i Vitalii Shupliak, którzy decyzją konkursowego jury otrzymali wyróżnienia. Przypomnijmy, że zwycięzcami konkursu organizowanego przez firmę OKNOPLAST we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie zostali Michał Rejnert, duet Ewa Bone i Ewa Kozubal oraz Marta Ciołkowska.

Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń konkursowych i wyjątkowych projektów, które przyciągnęły naszą uwagę w OKNOPLAST oraz zaskoczyły jurorów. Dlatego, podobnie jak w pierwszej edycji konkursu, postanowiliśmy poszerzyć wystawę o prace dwójki artystów. Jesteśmy zachwyceni tym, że nasza kolekcja pokonkursowa powiększyła się o intrygujące realizacje. Nasz flagowy produkt – okno – nadal zadziwia nas różnorodnością kreatywnych interpretacji – komentuje decyzję jury Magdalena Cedro-Czubaj, szefowa marketingu OKNOPLAST.

W tegorocznym konkursie OKNOPLAST FOR ART udział wzięło niemal 300 utalentowanych artystów z Unii Europejskiej, których projekty stanowiły artystyczną ekspresję z wykorzystaniem okna dostarczonego przez OKNOPLAST. Do nagrodzonych artystów dołączyli wyróżnieni:

OKNOPLAST material graficzny Monika Maurycy

Monika Maurycy. Fot. Archiwum artystki

  • Wyróżnienie
  • Tytuł pracy: Jest dobrze
  • Autorka: Monika Maurycy
  • Kraj: Polska

Monika Maurycy (1994) – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku Scenografia. Zajmuje się tkaniną artystyczną, fotografią i grafiką. W obszarze jej zainteresowań znajdują się zagadnienia takie jak: pozycja kobiet we współczesnym świecie, kondycja ludzka, relacja człowiek-natura. Prowadzi małą autorską markę odzieżową, w ramach której szyje ubrania i akcesoria z materiałów pozyskanych z drugiego obiegu. Współpracowała m.in. z Galerią Labirynt w Lublinie, Teatrem KTO w Krakowie i Teatrem Nowym w Łodzi.

OKNOPLAST material graficzny Vitalii Shupliak fot. Xiaoer Liu

Vitalii Shupliak. Fot. Xiaoer Liu

  • Wyróżnienie
  • Tytuł pracy: Sensitive Content
  • Autor: Vitalii Shupliak
  • Kraj: Ukraina/Niemcy

Vitalii Shupliak / Віталій Шупляк (1993) – mieszka w Berlinie, pracuje głównie z wideoinstalacją, malarstwem i performance. Studiował sztuki piękne we Lwowie, Gdańsku, Poznaniu i Brunszwiku. W swoich pracach bada potencjał wolnej ekspresji w tworzeniu nowych wartości, stosując metody przenikania rzeczywistości oraz wirtualności, koncentrując się na migracji, tożsamości i kwestiach granicznych.

Oficjalne wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac nastąpi podczas wernisażu 13 czerwca 2024 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! Stworzone prace stanowią niezwykłą inspirację dla świata sztuki współczesnej. Szczegółowe informacje o wernisażu oraz pracach laureatów będą dostępne na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych firmy OKNOPLAST i Muzeum MOCAK.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
OKNOPLAST Sp. z o.o.
32-003, Podłęże
Ochmanów 117
tel.: 12 279 71 71
fax.: 12 279 71 72