Reklama
Wyświetlenia 4168
23 kwietnia 2024

Schüco Perfect – perfekcyjna integracja funkcji w jednym oknie

system schueco perfect wnetrze
fot. Schüco | System Schüco Perfect pozwala harmonijnie zintegrować okna z wyposażeniem dodatkowym

Okno, osłona przeciwsłoneczna, moskitiera, a nawet parapet czy zerowy próg – w ramach systemu Schüco Perfect wszystkie te elementy mogą być estetycznie zintegrowane w jednym prefabrykowanym produkcie dostarczanym na plac budowy w postaci gotowej do montażu. Innowacyjne rozwiązanie oszczędza czas, ogranicza błędy, a przede wszystkim gwarantuje perfekcyjny, minimalistyczny design stolarki okiennej.

Nowoczesne okna i drzwi przesuwne pełnią w budynku ważne funkcje: chronią przed ekstremalnymi temperaturami na zewnątrz, opadami atmosferycznymi, a dzięki niewielkim szerokościom profili zapewniają dobre doświetlenie budynku. W zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań mogą być wyposażone w osłonę przeciwsłoneczną, ochronę przed owadami, parapet, balustradę czy bezpieczny próg. Rozwiązania te, wcześniej dostępne w ofercie Schüco jako dodatki, teraz stały się elementem składowym modułowego systemu Schüco Perfect, który został opracowany we współpracy z firmą GS Stemeseder GmbH.

Pochodzące z jednego źródła, przetestowane rozwiązania upraszczają projektowanie i montaż, zapewniają większe bezpieczeństwo planowania, a przede wszystkim efektowny wygląd i technicznie perfekcyjną realizację nowoczesnej stolarki. Rozwiązanie jest dostępne już od teraz dla systemów aluminiowych: okiennego Schüco AWS 75.SI+ Perfect, a także przesuwnego oraz podnoszono-przesuwnego Schüco ASE 60/80.HI Perfect. Premierę systemu Schüco LivIng 82 Perfect z PVC-U zaplanowano na koniec tego roku.

Sprawdzone modułowe rozwiązania

Wszystko w jednym systemie – dzięki Schüco Perfect można łatwo i elastycznie realizować funkcjonalne rozwiązania architektury okiennej. Na przykład okna aluminiowe AWS 75.SI+ można wyposażyć w parapet i moskitierę, drzwi balkonowe w próg zero milimetrów, a drzwi przesuwne Schüco ASE 60/80.HI Perfect w zintegrowaną wewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną. A wszystko to w ramach jednej sprawdzonej platformy. Można swobodnie tworzyć różne kombinacje systemów okiennych i dodatków, a także modyfikować je w późniejszym czasie.

system schueco perfect rozne rozwiazania

W ramach systemu Schüco Perfect można stosować różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne dodatkowym. Fot.: Schüco

Dzięki wstępnie zmontowanemu, prefabrykowanemu rozwiązaniu czas montażu stolarki wraz z dodatkami wynosi maksymalnie 10 minut. Zwiększa to efektywność planowania, skraca czas robót oraz podnosi opłacalność inwestycji budowlanej. Ze względu na szerokie możliwości indywidualnego dopasowania Schüco Perfect doskonale nadaje się zarówno do budynków nowych, jak i remontowanych, komercyjnych oraz mieszkalnych.

Nieograniczona swoboda projektowania

W zależności od projektu budowlanego i indywidualnych wymagań inwestorów okna i drzwi przesuwne w systemie Schüco Perfect można zestawiać z wieloma różnymi dodatkami. Do wyboru są trzy warianty ochrony przeciwsłonecznej: żaluzja, roleta lub tekstylna osłona przeciwsłoneczna z opcją indywidualnego dopasowania kolorystycznego. W tym samym oknie można jednocześnie zintegrować moskitierę w formie pionowej rolety lub poziomej plisy.

okno schueco perfect zaluzje balustrada

Przekrój przez okno Schüco Perfect z parapetem, balustradą, moskitierą i ochroną przeciwsłoneczną. Fot.: Schüco

Zwieńczeniem okna w dolnej części może być designerski parapet, zabezpieczenie przed upadkiem w postaci estetycznie zintegrowanej, całoszklanej balustrady z bezpiecznego szkła lub zerowy próg z odwodnieniem liniowym (lub opcjonalnie niski próg 20 mm). Okna i drzwi mogą być również wyposażone w sterowane radiowo ukryte napędy, co zwiększa ich funkcjonalność i komfort obsługi.

Redaktor:

Schüco International Polska Sp. z o.o.
96-321, Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
fax.: + 48 / 46 858 32 01