Reklama
Wyświetlenia 3674
23 kwietnia 2024

Rozwiązania progowe Alumaster w firmie Abakus Okna

Alumaster Abakus Okna

W obliczu trudnej sytuacji na rynku stolarki otworowej wielu przodujących producentów koncentruje się na wysokiej jakości produktach oraz optymalizacji procesów. Dzięki nim zwiększają efektywność i obniżają koszty produkcji oraz obsługi posprzedażowej. Przykładem takiej firmy jest spółka Abakus Okna, kontrahent Alumaster Polska z zakresu techniki progowej COMBI. W ramach nowej serii artykułów zaproszono jej przedstawiciela, p. Kamila Grodeckiego, pełniącego funkcję prokurenta, o rozszerzenie tematu jakości, zwłaszcza w kontekście współpracy między obiema firmami.

Co skłoniło Państwa firmę do współpracy z Alumaster Polska w zakresie techniki progowej COMBI?

W Abakus Okna stawiamy na jakość i innowacyjność. Decydujące znaczenie miała więc obecność w ofercie Alumaster Polska lepszych rozwiązań technicznych i innowacji, których nie ma konkurencja.

Skoro mówimy o jakości... Czy zatem wprowadzenie do produkcji techniki progowej Alumaster zmniejszyło ilość reklamacji?

Nie. Stosowane przez nas wcześniej rozwiązanie progowe było nieco uboższe technicznie od systemu progowego Alumaster Polska i wymagało znacznie więcej czasu, by przygotować je dobrze, ale nie zwalniało nas to z obowiązku odpowiedniego przygotowania konstrukcji. Zawsze poświęcamy niezbędny czas i całą naszą uwagę temu, by finalny produkt spełniał i nasze oczekiwania, i naszych klientów, tak aby nie było żadnych powodów do ewentualnych reklamacji.

Zdobywszy doświadczenie z systemami progów COMBI, czy może Pan podać cechy, którymi najbardziej się one wyróżniają? Na co zwróciliście szczególną uwagę?

Głównymi przewagami systemów progowych Combi, na które my zwróciliśmy na starcie największą uwagę, są: gotowe rozwiązanie doszczelnienia słupka ruchomego oraz drzwi z doświetlem bocznym na jednym niskim progu.

A jak ogólnie ocenia Pan współprace z Alumaster Polska?

Bardzo dobrze.

A czy w jakiś sposób zmiana dostawcy techniki progowej na Alumaster Polska wpłynęła na organizację pracy w Abakus Okna? Na przykład w dziale zakupów czy na produkcji?

Tak. Produkcja przyspieszyła o około 15 proc. Na proces zakupowy raczej nie miało to wpływu. Mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że zmianę oceniamy jednoznacznie pozytywnie.

A jak wygląda kwestia sprzedaży eksportowej stolarki z techniką progową COMBI? Czy jest prowadzona? A jeśli tak – jak jest ona oceniana przez zagranicznych odbiorców?

Prowadzimy sprzedaż tych systemów zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach eksportowych. Dotychczasowe wyniki pokazują, że rozwiązanie to cieszy się zainteresowaniem i jest bardzo pozytywnie oceniane na wszystkich rynkach.

Dziękujemy za poświęcony czas. Tego typu wypowiedzi są dla nas bardzo ważne. Pozwalają utwierdzić nas w obecnym przekonaniu, że w Alumaster Polska sprzedajemy nie tylko progi. Poza nimi nasi odbiorcy otrzymują szereg wartości dodanych, usprawniających procesy produkcyjne i montażowe, umożliwiające im zaoszczędzenie realnych pieniędzy. 

Alumaster Abakus Okna

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
ALUMASTER POLSKA Sp. z o.o.
87-100, Toruń
Towarowa 7
tel.: 48 56 623 13 23