Reklama
Wyświetlenia 3767
22 kwietnia 2024

Oficjalne otwarcie magazynu i przestrzeni produkcyjnej Proventuss w Alwerni

Otwarcie magazynu w Alwerni 2

W dniu 17.04.2024 nastąpiło oficjalne otwarcie magazynu i przestrzeni produkcyjnej należących do Proventuss w Alwerni koło Krakowa. W ramach tego wydarzenia odbyła się prezentacja nowych maszyn, w tym maszyny do cięcia membran EPDM, szkolenie produktowe z nowych, dwukomponentowych produktów marki Vi-Pro oraz oficjalna kolacja firmowa w restauracji na rynku w Krakowie.

Dodatkowo nowo powstała Fundacja Proventuss w ramach projektu „Zielona infrastruktura w mieście” zorganizowała wraz z całym zespołem Grupy Proventuss sadzenie roślin i drzew przed budynkiem magazynu w Alwerni. Redukcja emisji gazów cieplarnianych, lepsza adaptacja do zmiany klimatu, wzmacnianie bioróżnorodności, poprawa jakości życia oraz korzystny wpływ na zdrowie mieszkańców miasta to cele tego projektu.

Fundacja Proventuss powstała w 2023 roku, by nieść pomoc charytatywną, w tym pomagać zniszczonej Ukrainie, działać proekologicznie, pomagać ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych, poprawiać jakość życia lokalnych społeczności. W grudniu 2023 roku Fundacja podpisała Deklarację na rzecz klimatu, stając się jednym z pierwszych sygnatariuszy tej inicjatywy. Jest to pierwszy w Polsce dokument zainicjowany przez Forum Darczyńców w Polsce, który jednoczy organizacje społeczne w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

W ramach działań na rzecz klimatu Fundacja zobowiązuje się m.in. do podnoszenia świadomości, angażowania zasobów, minimalizowania śladu węglowego i raportowania działań. Forum Darczyńców jednoczy organizacje społeczne na rzecz klimatu, w tym takie Fundacje jak: Fundacja BOŚ, Fundacja BNP Paribas, Fundacja Santander, Fundacja PwC, Fundacja ING Dzieciom, i inne. Fundacja Proventuss zachęca wszystkich do włączenia się w działania na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
Proventuss Polska Sp. z o.o.
01-249, Warszawa
Flisa 4
tel.: +48 22 122 85 40
fax.: +48 22 122 85 44