Reklama
Wyświetlenia 4237
22 kwietnia 2024

Grupa Petecki podsumowuje pierwszy kwartał 2024 roku

Petecki Siedziba Glowna

W ostatnich dwóch latach polska branża budowlana stanęła w obliczu licznych wyzwań związanych z nastrojami konsumenckimi, gospodarką oraz sytuacją geopolityczną, które miały wpływ na wyniki finansowe wielu firm. Grupa Petecki, znana z produkcji okien i drzwi, wykazała się odpornością, przepracowała intensywnie ten czas i weszła w 2024 rok z dużym optymizmem, kontynuując swój dynamiczny rozwój.

Po wielu latach dynamicznego wzrostu, w tym rekordowego roku 2021, ostatnie dwa sezony były dla nas niezwykle wymagające – mówi Daniel Słomski, Dyrektor Operacyjny Grupy Petecki. – Wzrosty cen materiałów, wysoka inflacja oraz trudności z dostępnością kredytów wpłynęły bardzo negatywnie na inwestycje w całej branży budowlanej. Mimo tych przeciwności, Grupa Petecki zdołała wyciągnąć wnioski i zamknąć pierwszy kwartał 2024 roku na plusie, odnotowując znaczący wzrost rok do roku. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z ostatnich wysiłków i ciężkiej pracy, która już dziś przynosi naszej grupie wymierne efekty.

Firma nie tylko odbudowuje swoją pozycję na rynku krajowym, ale również aktywnie poszerza działalność na rynkach zagranicznych. Nowe oddziały i biura handlowe mają na celu wsparcie działań sprzedażowych i zwiększenie obecności firmy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Otwieramy się na nowe, perspektywiczne rynki – wyjaśnia Daniel Słomski.

Inwestycje w rozwój floty transportowej, modernizację parku maszynowego, a także plany rozszerzenia powierzchni hal produkcyjnych i wprowadzenie nowości produktowych potwierdzają chęć dążenia Grupy Petecki do ciągłego doskonalenia i innowacji.

Petecki do IP3

Działania marketingowe stanowią dziś istotny element całej strategii, wspierając sprzedaż i budując świadomość marki Petecki – mówi Daniel Słomski. – Mamy obecnie najwyższej klasy zespół, który stale się rozwija. Dodatkowo nadal aktywnie poszukujemy nowych specjalistów na różne stanowiska.

Grupa Petecki jest gotowa na kolejne wyzwania i kontynuację dynamicznego rozwoju zarówno w tym roku, jak i kolejnych latach, co potwierdza dziś jej stabilną pozycję na rynku i aspiracje do dalszego wzrostu.

Redaktor:

Firma PETECKI
93-457, Łódź
ul. Rudzka 11/13
tel.: 42 689 99 99
fax.: 42 689 72 50