Reklama
Wyświetlenia 3836
17 kwietnia 2024

Okna PVC pod lupą – fakty i mity

Nitus rolety zewnetrzne nakladkowe
fot. NITUS | Okna PVC pod lupą

Okna PVC są doskonałym wyborem dla osób, które poszukują energooszczędnych, estetycznych i trwałych rozwiązań do swojego domu. Jednakże istnieje wiele mitów krążących na temat tego rodzaju okien, które mogą zniechęcać potencjalnych klientów. Warto więc poznać fakty i mity dotyczące okien PVC, aby móc podjąć świadomą decyzję.

Kiedy myślimy o remoncie czy budowie domu, jednym z kluczowych elementów, na które zwracamy uwagę, są okna. Wybór odpowiednich okien ma ogromne znaczenie dla komfortu mieszkania, izolacji termicznej i akustycznej, a także estetyki domu. Dlatego tak istotne jest, aby dobrze poznać cechy poszczególnych typów okien. Co usłyszymy szukając opinii na temat okien PVC?

MIT: Okna PVC mają niską izolacyjność cieplną

W rzeczywistości okna PVC są bardzo energooszczędne i pomagają obniżyć koszty ogrzewania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich profili oraz szyb termoizolacyjnych okna PVC pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, a także redukują hałas z zewnątrz. W oknach marki NITUS wykorzystywana jest wielokomorowa konstrukcja profili oraz pakiety szybowe o dobrych parametrach współczynnika przenikania ciepła z ciepłą ramką i uszczelkami na całym obwodzie. Dzięki temu okna kwalifikują się do zastosowania w budownictwie energooszczędnym, a tym samym kwalifikują się do zastosowania w ramach programów termomodernizacyjnych, np. takich jak „Czyste Powietrze”.

Wyposażenie okien w dodatkowe opcje w postaci zewnętrznych i wewnętrznych rolet to doskonały sposób na jeszcze większe oszczędności energii. Korzystanie z nowoczesnych rolet zewnętrznych i wewnętrznych ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwalają one zaoszczędzić energię, gdyż skutecznie regulują temperaturę w pomieszczeniu, redukując konieczność korzystania z klimatyzacji lub ogrzewania. Po drugie, poprawiają komfort mieszkańców, zapewniając odpowiednie warunki do pracy czy odpoczynku. Po trzecie, chronią meble oraz inne elementy wyposażenia wnętrza przed szkodliwym działaniem promieni UV.

FAKT: Okna PVC są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nie wymagają także częstych napraw czy konserwacji

PVC, czyli polichlorek winylu, jest materiałem o wysokiej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne. Dzięki temu okna PVC nie wymagają częstych napraw ani konserwacji, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo okna PVC są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają stosowania specjalnych preparatów ani środków chemicznych, co również pozwala zaoszczędzić na kosztach utrzymania. W oknach marki NITUS stosowane są profile z innowacyjną powłoką proCoverTec. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie wysoką jakość, trwałość i estetyczny wygląd. Dzięki niej, okna i drzwi są odporne na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV, co sprawia, że zachowują swoją funkcjonalność i atrakcyjny wygląd przez wiele lat. Ponadto proCoverTec jest przyjazna dla środowiska, a jej produkcja nie wymaga użycia szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu produkty nią pokryte są bezpieczne dla użytkowników oraz środowiska naturalnego.

MIT: Okna PVC są trujące i niebezpieczne dla zdrowia

W rzeczywistości okna PVC są bezpieczne i nie emitują toksycznych substancji. Wiele osób uważa, że okna wykonane z tworzywa sztucznego mogą być szkodliwe dla zdrowia ze względu na możliwość emisji toksycznych substancji. Jednakże w rzeczywistości okna PVC są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. PVC, czyli polichlorek winylu, jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w produkcji okien. Jest on trwały, łatwy w utrzymaniu oraz odporny na warunki atmosferyczne. Od lat panuje przekonanie, że PVC może być szkodliwe dla zdrowia ze względu na możliwość emisji ftalanów, czyli substancji chemicznych mogących wpływać negatywnie na organizm. Badania przeprowadzone przez specjalistów wykazały, że okna PVC nie emitują znaczących ilości ftalanów do środowiska. Ponadto producenci okien PVC stosują coraz bardziej zaawansowane technologie, które minimalizują ryzyko ewentualnego uwalniania szkodliwych substancji.

Nitus okna pvc w kuchni

Warto również zauważyć, że PVC jest materiałem łatwym do recyklingu, co przyczynia się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. W przypadku okien marki NITUS producent wykorzystuje komponenty produkowane w oparciu o technologię GreenLine. To innowacyjne rozwiązanie mające na celu minimalizowanie wpływu produkcji okien na środowisko naturalne. Polega ona na zastosowaniu specjalnych dodatków i materiałów, które redukują emisję szkodliwych substancji, zmniejszają zużycie energii potrzebnej do produkcji okien oraz zwiększają izolacyjność termiczną okien. Dzięki GreenLine okna PVC są trwalsze, łatwiejsze w utrzymaniu czystości oraz mają mniejszy wpływ na środowisko naturalne.

FAKT: Dzięki różnorodności kolorów i wzorów okna PVC można dopasować do każdego stylu

Dzięki różnorodności kolorów i wzorów okna PVC mogą być idealnym uzupełnieniem zarówno nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak i tradycyjnych, klasycznych domów. Od stonowanych, eleganckich kolorów po intensywne, śmiałe odcienie czy geometryczne aplikacje – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto dostępne są również okna imitujące drewno, które dodają wnętrzom ciepła i przytulności. W ofercie marki NITUS znajduje się ogromny wybór folii dekor oraz możliwość zastosowania anodowanych i lakierowanych nakładek aluminiowych, które pozwalają na kreowanie całkowicie indywidualnego oraz niesztampowego designu.

Wybór odpowiednich okien PVC może mieć znaczący wpływ na aranżację całego pomieszczenia. Dobrze dobrane kolory i wzory mogą optycznie powiększyć przestrzeń oraz nadać jej charakteru. Często okna są jednym z głównych elementów dekoracyjnych w pomieszczeniu, dlatego warto zwrócić uwagę na ich estetykę i dopasować je do reszty wystroju. Okna PVC charakteryzują się także wysoką jakością wykonania oraz trwałością, co sprawia, że są inwestycją na lata. Dzięki nim nie tylko oszczędzamy na rachunkach za energię, ale także mamy pewność, że będą one służyć nam przez wiele lat bez konieczności częstych napraw czy konserwacji.

Poznaliśmy fakty i mity dotyczące okien PVC. Są one energooszczędne, trwałe i łatwe w utrzymaniu, a dzięki nowoczesnym technologiom minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Dodatkowo różnorodność kolorów i wzorów pozwala na ich dopasowanie do każdego stylu wnętrza. Okna PVC są więc doskonałym wyborem dla osób poszukujących estetycznych, funkcjonalnych i trwałych rozwiązań do swojego domu. Dzięki nim można oszczędzać na kosztach ogrzewania, cieszyć się komfortem i podwyższonym bezpieczeństwem oraz zadbać o estetykę wnętrza na wiele lat.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
P.P.H.U. NITUS Piotr Nowak
32-860, Czchów
Jurków 304 C
tel.: +48 14 307 0 300