Reklama
Wyświetlenia 3870
16 kwietnia 2024

Okna i rolety stworzone ze sztuką

FAKRO rolety zaciemniajace ARF

Od setek lat światło inspiruje artystów, architektów i projektantów. Jego umiejętne zastosowanie pozwala na wydobycie głębi kolorów, podkreślenie faktury materiałów i uwydatnienie kształtów. W aranżacji wnętrz działa ono niczym pędzel, którym można malować nastrój i emocje, wpływając na sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń. W swoim domu potencjał naturalnego światła możemy optymalnie wykorzystać dzięki użyciu rolet wewnętrznych do okien dachowych.

Dostęp naturalnego światła jest niezbędny dla komfortowego użytkowania pomieszczeń. Jeśli jednak jest ono zbyt intensywne, to, zamiast korzystnie wpływać na nastrój domowników, może rozpraszać. Dlatego ważne jest, aby mieć światło pod kontrolą, w czym pomoże wykorzystanie funkcjonalnych rolet wewnętrznych. To praktyczne rozwiązanie, które pomoże świadomie kształtować atmosferę naszego domu i ożywić wnętrza.

Ochrona przed nadmiernym naświetleniem

Przed nami lato i coraz więcej słonecznych dni. W okresie letnim możemy cieszyć się dużą ilością naturalnego światła. W pomieszczeniach, a zwłaszcza na poddaszu z oknami dachowymi, przydadzą się jednak rolety zaciemniające, które umożliwią blokowanie światła, gdy będziemy chcieli odpocząć w domowym zaciszu.

Przykładem takiego rozwiązania jest roleta ARF FAKRO wykonana z eleganckiego, dekoracyjnego materiału, który nie przepuszcza światła i pozwala na zaciemnienie wnętrza. Zapewnia ona „przyjemny mrok” nawet w dni pełne słońca, a także częściową ochronę przed ciepłem słonecznym – do zabezpieczenia pomieszczeń przed upałem należy zastosować osłony zewnętrzne, np. markizę. Z użyciem rolety będziemy swobodnie regulować dopływ światła, gdyż możemy ją zatrzymać w dowolnym położeniu.

Poddasze pełne kolorów

Kontrola ilości naturalnego światła wpadającego do pomieszczeń to podstawowa, ale nie jedyna funkcja wewnętrznych rolet dachowych. Mogą one także stanowić ważny element dekoracyjny wnętrza.

Dzięki szerokiej palecie wzorów i kolorów rolet, w tym modnego koloru roku Pantone – brzoskwiniowego „Peach Fuzz”, każdy może znaleźć wariant idealnie dopasowany do swoich oczekiwań i wyglądu domowej przestrzeni. Model rolety ARF Print daje jeszcze więcej możliwości personalizacji, umożliwiając nadruk własnych grafik, różnorodnych motywów, zdjęć czy wzorów, co otwiera przed nami zupełnie nowe horyzonty w kreowaniu unikalnych aranżacji – podkreśla Sławomir Fuk z firmy FAKRO, Partnera kampanii TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ.

FAKRO kolorowe rolety ARF

Roleta wewnętrzna ARF FAKRO z nadrukiem

W ten sposób, dzięki wykorzystaniu rolet wewnętrznych na okno dachowe zaprosimy „sztukę” do swojego domu, całe poddasze nabierze kolorów, a okna przypominać będą barwne obrazy.

Technologia w służbie komfortu

Dla naszego komfortu rolety ARF i ARF Print wyposażone są w nowoczesne systemy sterowania – manualne, elektryczne, a także w zasilanie solarne. Można je więc sterować zdalnie za pomocą smartfona lub też tradycyjnie. Takie rozwiązania technologiczne nie tylko podnoszą wygodę użytkowania, ale również pozwalają na integrację rolet z systemami inteligentnego domu – Smart Home. Dzięki temu sterowanie światłem staje się nie tylko proste, ale i intuicyjne, a możliwość zdalnego zarządzania światłem daje duże możliwości adaptacji przestrzeni do aktualnych potrzeb i preferencji.

Bariera przed promieniowaniem UV i ochrona przed nagrzewaniem

Rolety wewnętrzne zabezpieczają również przed promieniowaniem UV, co zapobiega blaknięciu mebli i utrzymuje trwałość kolorów. Natomiast w ograniczonym stopniu chronią przed nagrzewaniem w upalne dni. Aby ochrona była skuteczna, okna dachowe należy wyposażyć w rolety zewnętrzne bądź markizy. Przy ich zastosowaniu możemy zmniejszyć temperaturę we wnętrzach nawet o 10 stopni, co w upalne lato ma duże znaczenie. Zastosowanie osłon zewnętrznych to także krok w stronę oszczędności i zrównoważonego rozwoju.

FAKRO rolety wewnetrzne z nadrukiem ARF Print

Roleta wewnętrzna ARF FAKRO z nadrukiem

W harmonijnym dialogu z architekturą naturalne światło może odmienić wygląd każdego wnętrza. Żeby optymalnie wykorzystać jego zalety i stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy oraz wypoczynku, do okien dachowych na poddaszu możemy dodać funkcjonalne rolety zaciemniające, które pozwalają na kontrolowanie ilości wpadającego światła i tym samym na kreowanie wnętrz zgodnie z własną wizją. 

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
Polskie Okna i Drzwi Związek Producentów, Dostawców i Dystrybutorów
03-219, Warszawa
ul. Elektronowa 2 lok 1.22
tel.: 22 743 87 02
fax.: 22 811 20 64