Reklama
Wyświetlenia 4253
16 kwietnia 2024

AS 178HS PRO SLIM wariant ULTRA – minimalistyczne rozwiązanie do drzwi HST

Ultra Slim Aluron 2
fot. ALURON | AS 178HS PRO SLIM

Moda na wielkie przeszklenia i dążenie do minimalizacji ilości widocznego aluminium nie ustaje. Z tego powodu Aluron stworzył wariant ULTRA dla swojego topowego systemu drzwi podnoszono-przesuwnych AS 178HS PRO SLIM. Dostawca z dumą ogłasza, że największą zaletą nowej wersji produktu jest najwęższy na rynku słupek do drzwi typu HST.

Ekonomiczna alternatywa dla rozwiązań wąskoprofilowych

Wariant ULTRA systemu AS 178HS PRO SLIM to alternatywa dla drogich i skomplikowanych w budowie systemów cienkoprofilowych. Jego konstrukcja pozwala na ukrycie wąskich już w standardzie ram – wynoszących zaledwie 37 mm – w warstwie ocieplenia. Niemniej to właśnie w tym roku Aluron wprowadził innowację, dzięki której jego produkt może swobodnie konkurować z wąskoramowymi drzwiami przesuwnymi. 

Nasi konstruktorzy wyposażyli wariant ULTRA w najwęższy na rynku słupek do drzwi HST wynoszący zaledwie 25 mm! Dotychczasowe dostępne rozwiązania oscylowały w okolicach 47-50 mm. Wariant ULTRA to rozwiązanie idealne dla klientów oczekujących wyjątkowego designu, którzy marzą o pomieszczeniach tonących w naturalnym świetle – tłumaczą eksperci Aluron. 

Nowość w ofercie Aluronu zapewnia łatwość prefabrykacji, daje też możliwość wyboru spośród bogatej oferty okuć renomowanych dostawców: Siegenia, G-U, HAUTAU, MACO. Montaż szkła obywa się w sposób standardowy. Szyba klejona jest tylko z jedną krawędzią profilu wąskiego słupka. Maksymalna masa skrzydła wynosi 600 kg.

Inteligentny wariant ULTRA

Dwudziestopięciomilimetrowy słupek to nie jedyna nowość, którą Aluron wprowadził do systemu AS 178HS PRO SLIM. Kolejną innowacją jest możliwość wyposażenia drzwi przesuwnych w wariancie ULTRA w eleganckie, wielobarwne oświetlenie LED. Co więcej, rozwiązanie można zintegrować z systemem inteligentnego domu. Pozwoli to na sterowanie oświetleniem, jego kolorystyką, czasową synchronizacją za pomocą odpowiedniego panelu lub smartfona. LED-y, oprócz względów estetycznych, mogą być wykorzystywane na przykład do informowania o otwarciu i/lub niedomknięciu drzwi HST po zmroku.

Wszechstronne drzwi podnoszono-przesuwne

Jeszcze przed wprowadzeniem wariantu ULTRA drzwi podnoszono-przesuwne AS 178HS PRO SLIM wyróżniały się wszechstronnością oraz wysoką jakością wykonania. Ta ostatnia przejawia się m.in. w wykorzystaniu szczelnej listwy labiryntowej, nowoczesnych uszczelek z TPE oraz stosowanej w standardzie technologii ANTI-BI-METAL, zapobiegającej odkształcaniu drzwi na skutek znacznych różnic temperatur.

System prezentuje też szeroki wachlarz możliwości aranżacji przestrzeni i wariantów estetycznych m.in.:

  • Dostępny jest w niepowtarzalnej wersji GLASS LINE z eleganckim szkłem emaliowanym naklejanym od strony zewnętrznej na całej powierzchni skrzydła, dzięki czemu wszystkie aluminiowe kształtowniki są całkowicie niewidoczne.
  • Przy wykorzystaniu standardowych komponentów z oferty Aluron możliwe jest również wykonanie konstrukcji przesuwnej typu pocket door. Tego typu minimalistyczne rozwiązanie zapewnia oszczędność przestrzeni oraz wizualną lekkość.
  • System pozwala na konstruowanie narożników całoszklanych pod kątem +/- 90o

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Aluron K. Baran i Wspólnicy S.K.A.
42-400, Zawiercie
ul. Podmiejska 11
tel.: 32 62 10 600
fax.: 32 6780 081