Reklama
Wyświetlenia 4418
15 kwietnia 2024

Markiza balkonowa – klasa sama w sobie

markilux 900 4
fot. Markilux | Nowy model „markilux 900” to pierwsza w swoim rodzaju markiza zaciskowa z przegubowymi ramionami i pełną kasetą.

Oferując model „markilux 900”, ekspert od osłon słonecznych z Emsdetten zamierza przekonać do swoich designerskich produktów jeszcze więcej miłośników relaksu na balkonie. Wysokiej jakości markiza zaciskowa o lekkiej konstrukcji jest wyposażona w przegubowe ramiona i pełną kasetę. Zajmuje niewiele miejsca, jest łatwa w montażu i demontażu oraz zapewnia dobrą widoczność nawet przy pełnym zacienieniu.

Wraz z prognozowanymi wysokimi temperaturami w lecie rośnie popyt na skuteczne osłony przeciwsłoneczne na balkonach. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, wprowadzono na rynek nowy model „markilux 900. Markizę można zamontować między podłogą a sufitem za pomocą zaciskowego systemu z dwoma słupkami. To praktyczna i stylowa dekoracja każdego balkonu. Jest to pierwszy model tego typu wyposażony w przegubowe ramiona i łatwą w utrzymaniu pełną kasetę. Stelaż jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych. Dzięki swoim zaletom jest szczególnie odpowiedni dla najemców i właścicieli mieszkań w miastach. Produkt może być również interesujący dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych lub firm deweloperskich.

Idealny widok nawet przy pięciu stopniach nachylenia

Nowa koncepcja systemu zaciskowego ma kilka zalet. W odróżnieniu od konwencjonalnych markiz z ramionami opuszczanymi, które montuje się w podobny sposób, poszycie jest zabezpieczone przed zabrudzeniem w niewielkiej pełnej kasecie, dzięki czemu na długo zachowuje swój piękny wygląd – wyjaśnia Michael Gerling, dyrektor zarządzający ds. technologii i produkcji.

markilux 900 3

Markiza zajmuje bardzo mało miejsca, dobrze zacienia balkon przy nachyleniu zaledwie pięciu stopni i jest łatwa w montażu oraz demontażu. Fot. Markilux

Dodatkowo specjalna konstrukcja pozwala na zacienienie balkonu już przy nachyleniu markizy wynoszącym zaledwie pięć stopni. Według Michaela Gerlinga dzięki temu rozciągający się z balkonu widok nie jest ograniczony. Typowe ustawienie w dotychczasowych modelach wynosi około 45 stopni, co w połączeniu z bocznymi opuszczanymi ramionami utrudnia dobrą widoczność. Jeżeli jednak zależy nam na większej prywatności, autoryzowany technik może ustawić nachylenie nowej markizy nawet do 70 stopni.

Szybki montaż i demontaż

Mechanizm zaciskowy z regulacją oraz słupki mocowane za pomocą zaledwie kilku śrub eliminują potrzebę montażu na ścianie lub suficie, co jest powszechną metodą w przypadku markiz ze składanymi ramionami.

To oznacza, że montaż osłony przeciwsłonecznej jest szybki i łatwy. Istnieje także możliwość przymocowania słupków do balustrady balkonu na wyższych kondygnacjach. A w przypadku przeprowadzki wszystko można łatwo zdemontować – podkreśla Dyrektor Zarządzający.

markilux 900 2

Model wyróżnia się estetycznym i subtelnym wzornictwem. Fot. Markilux

Markizę można wtedy po prostu przenieść do nowego lokum, co prawdopodobnie przekona najemców do jej montażu, tym bardziej że nowy produkt jest niewielkiej konstrukcji, a wysokość kasety wynosi zaledwie 10 centymetrów. Jeśli jest to konieczne i konstrukcyjnie możliwe, ten model można również przymocować do sufitu balkonu za pomocą specjalnych uchwytów, jako alternatywę dla klasycznych markiz z ramionami przegubowymi.

Stylowa dekoracja każdego balkonu

„Oprócz nowoczesnej, lekkiej konstrukcji chcieliśmy zapewnić najwyższą jakość wszystkich komponentów, aby zagwarantować ich długą żywotność” – mówi Michael Gerling. Kaseta i słupki są malowane proszkowo, dzięki czemu przez lata będą odporne na warunki atmosferyczne. Regulowane stopki teleskopowych słupków są zamaskowane, co chroni śruby lub uszczelki i sprawia, że nie są widoczne. Szerokość od dwóch do czterech metrów i wysięg od półtora do dwóch metrów odpowiadają klasycznym wymiarom balkonów. Dotyczy to również wysokości, która może się wahać od 235 do 265 centymetrów.

Nowy model markizy jest dostępny w wersji z ręczną korbą lub z wygodnym napędem silnikowym, co w przypadku markiz z opuszczanymi ramionami jest rzadkością. Kolejną oferowaną przez producenta zaletą jest tzw. „bioniczne ścięgno”, które składa się z zaawansowanych technologicznie sprężystych włókien zapewniających szczególną stabilność przegubowych ramion. „Nasza oferta produktu „markilux 900” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na skuteczną ochronę przed upałami również na balkonie. Gwarantujemy praktyczne zastosowanie, a także najwyższą jakość projektu. Jesteśmy przekonani, że nasz nowy produkt wzbudzi duże zainteresowanie”, twierdzi Michael Gerling.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Markilux GmbH + CO. KG
48-282, Emsdetten/Niemcy
ul.Hansestrasse 53
tel.: +49 (0) 2572 1531 335