Reklama
Wyświetlenia 3822
12 kwietnia 2024

Master Italy przedstawia EASY BLOCK

EasyBlock MasterItaly

Nowoczesna architektura budynków użyteczności publicznej i budownictwa mieszkaniowego coraz częściej charakteryzuje się zastosowaniem systemów zamykania z ościeżnicami o bardzo dużych rozmiarach. Takie duże okna, często jednoskrzydłowe, mogą być niewygodne w obsłudze zarówno ze względu na ich wymiary, jak i na wymóg projektowy ograniczenia ich kąta otwarcia ze względów fizycznych (obecność szpalety bądź innej przeszkody) lub dla zapewnienia bezpieczeństwa.

EASY BLOCK to kompletna gama ramion ograniczających firmowana przez Master Italy, która powstała w odpowiedzi na ten wymóg i jest odpowiednia do wszystkich typów otwierania, a ponadto została przetestowana i uzyskała certyfikat zgodności z normą EN13126-5 (Devices that restrict the opening of windows and door height windows).

W skład linii wchodzi regulowane cierne ramię ograniczające do skrzydeł rozwierno-uchylnych i rozwiernych, opatentowane (Art. A1211 – A1212) i kompatybilne z serią Eurorowek (CE), z rowkiem okuciowym 10 i R40. Jego system cierny hamuje swobodny ruch skrzydła, zarówno w celu uniknięcia ewentualnych przypadkowych zamknięć przez wiatr, jak i ze względów bezpieczeństwa i komfortu otwierania. Dzięki temu systemowi skrzydło otwiera się do pozycji 90° – w tym położeniu ramię ograniczające zostaje zablokowane w wyniku zadziałania ogranicznika mechanicznego wspomagającego regulowany system cierny, co pozwala zapobiegać przypadkowym zamknięciom.

Ramię to jest idealnie kompatybilne z całym programem WEEN do skrzydeł rozwierno-uchylnych, a w szczególności z nowymi zawiasami chowanymi z serii WEEN HIDE 180, ograniczając ich otwarcie od 180° do 90° i wykorzystując zaczep wbudowany w zawias. Nowe ramię umożliwia regulację docisku z dostępem od przodu (opatentowane rozwiązanie), upraszczając czynności związane z regulacją, niezależnie od typu i wymiarów skrzydła. Wszystkie ramiona ograniczające mogą mieć podwójne mocowanie do ramy; ponadto w każdym przypadku, dla ułatwienia montażu, obudowa ramienia zawiera dźwignię i system mocowania do ramy, które łączy się ze sobą za pomocą prostych operacji, dzięki czemu montaż jest zawsze łatwy i wygodny.

Nową rodzinę EASY BLOCK wzbogaca również ramię ograniczające do otwierania rozwiernego, sterowane za pomocą klamki montowanej pionowo, do otwierania wewnętrznego i zewnętrznego (art. A1211.30). Jest to ramię ograniczające z możliwością odblokowania za pomocą klamki i całkowitego otwarcia, oburęczne, z mocowaniem na ramie. Ramię to jest montowane na bocznym słupku ramy (po stronie klamki) i umożliwia, poprzez obracanie klamki w trybie LOGICA 90°, otwarcie rozwierne w ograniczonym zakresie (kąt ustalony przez ogranicznik krańcowy dźwigni). Natomiast po obróceniu klamki o 180°, gdy skrzydło znajduje się w pozycji zamkniętej, ramię odblokowuje się i można całkowicie otworzyć skrzydło. Do obsługi systemu odblokowującego można używać klamki z kluczem z linii COMFORT, KARMA lub ITALIA, całkowite zwolnienie skrzydła można uzyskać również poprzez usunięcie elementu blokującego znajdującego się na ramieniu.

Kolejną ważną nowością jest wprowadzenie wariantu ramienia ograniczającego przeznaczonego do stosowania wyłącznie w systemach otwierania uchylnego o dużych nośnościach i wymiarach: jest to ramię ograniczające EASY BLOCK do ciężkich systemów uchylnych (Art. A1117/17.1), przetestowane do nośności 300 kg na profilach CE z systemem szybkiego blokowania/odblokowywania na skrzydle.

Absolutną nowością na rynku ramion ograniczających jest wersja Multi Stay Open (art. A1211.20/21): opatentowane cierne ramię ograniczające, sterowane za pomocą klamki, które umożliwia zatrzymanie skrzydła w dowolnej pozycji, w zakresie kątowym otwarcia zawartym w przedziale od 0° do 90°. Stabilizacja skrzydła następuje po obróceniu klamki w pozycję zamknięcia, co powoduje aktywację systemu ciernego i powstanie siły tarcia, która jest w stanie utrzymać skrzydło w żądanym położeniu.

Wysoka jakość materiałów jest wynikiem starannych analiz i prac przeprowadzonych przez MasterLab, centrum badawczo-rozwojowego Grupy, które z pełnym zaangażowaniem dąży do zapewnienia najlepszych rozwiązań pod względem parametrów i trwałości, w związku z czym wszystkie akcesoria należące do gamy zostały wykonane z optymalnych materiałów: dźwignie ze stali nierdzewnej, elementy zaczepowe ze znalu i stali, a systemy cierne z tworzyw Delrin® lub Forprene.

Nacisk na jakość połączony z łatwością montażu i przetestowaną trwałością wszystkich zastosowanych rozwiązań sprawia, że rodzina EASY BLOCK jest jednym z najbardziej kompletnych i niezawodnych produktów w kategorii ramion ograniczających dostępnych na rynku.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
MASTER ITALY s.r.l. con Socio Unico
70014, Conversano (Bari)
s.p.37 Conversano - Castiglione, Km. 0,570 - z.i.
tel.: 601 602 115
fax.: +39 080 4959030