Reklama
Wyświetlenia 3985
9 kwietnia 2024

Zrównoważone rozwiązania od Deceuninck na targach Fensterbau Frontale 2024

Deceuninck Fensterbau Frontale 1
fot. Christian Horn | Deceuninck na targach Fensterbau Frontale 2024

Tegoroczna edycja targów Fensterbau Frontale w Norymberdze była doskonałą okazją, by spotkać przedstawicieli branży i ekspertów z całej Europy. Na terenie Nürnberg Messe pojawiło się 973 wystawców, wśród nich marka Deceuninck, która zaprezentowała swoje rozwiązania pod hasłem zrównoważonego rozwoju.

Ostatnie edycje targów Fensterbau Frontale naznaczone były niesprzyjającymi okolicznościami, w tym pandemią COVID-19, dlatego też branża stolarki z niecierpliwością wyczekiwała Fensterbau Frontale 2024, które tym razem odbyło się bez przeszkód i przyciągnęło dziesiątki tysięcy odwiedzających.

Deceuninck Fensterbau Frontale 4

Deceuninck na targach Fensterbau Frontale 2024. Fot. Christian Horn

Deceuninck, producent profili do okien i drzwi z PVC, przygotował na to wydarzenie dwupiętrowe, nowoczesne stoisko o łącznej powierzchni 550 m². Firma w dniach 19-22 marca prezentowała na nim najnowsze produkty i technologie, a także rozwiązania na rzecz minimalizowania swojego wpływu na środowisko. Deceuninck przedstawił przy tej okazji swoją najnowszą kampanię „Każde okno ma znaczenie” – skoncentrowaną na zrównoważonym rozwoju firmy.

Kampania ma na celu przekazanie użytkownikom, że decyzje, których dokonują przy wyborze okien, mają wpływ na środowisko. Jako firma produkująca systemy PVC czujemy odpowiedzialność za swoją działalność i jej wpływ na środowisko, dlatego od lat inwestujemy w proces recyklingu i jego udoskonalanie oraz podejmujemy działania i wdrażamy procedury, które pozwalają nam zmniejszać emisję własną i prowadzić działalność w duchu zrównoważonego rozwoju. Dbamy o parametry termiczne naszych produktów oraz o to, by w jak największym stopniu wykorzystywać do ich produkcji PVC z recyklingu, tak aby konsument miał możliwość wyboru produktu o jak najmniejszym śladzie węglowym. Możliwość recyklingu PVC i jego ponownego wykorzystania znacząco zmniejsza ślad węglowy. Tą kampanią chcemy przekazać, jak wiele można zrobić w tym zakresie i że każdy z nas ma na to wpływ – mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

ThermoFibra, Forthex i iCOR

Na stoisku Deceuninck goście mogli zapoznać się z technologią ThermoFibra, która polega na wzmocnieniu skrzydła ciągłymi pasmami włókna szklanego, co w połączeniu ze wzmocnieniem termicznym w ramie Forthex całkowicie eliminuje konieczność wykorzystania stali na etapie produkcji, zapewniając niezwykłą stabilność i bardzo wysoką izolację termiczną – połączenie obu technologii w modelu Elegant ThermoFibra Infinity pozwala osiągnąć współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,85 W/m²K. Okno w takim wypadku może być lżejsze nawet o 15% od standardowego ze wzmocnieniem stalowym. To także korzyści dla producentów okien, takie jak nawet o 20% skrócony czas produkcji.

Firma zaprezentowała także swoją pionierską koncepcję modułową iCOR, która jest modułowym „sercem” serii Elegant. To przestrzeń między ramą a skrzydłem o określonym, wystandaryzowanym kształcie, pozwalającym na dowolne dopasowywanie wszystkich wersji ram i skrzydeł Elegant między sobą, co w praktyce usprawnia procesy produkcyjne, logistyczne i magazynowe u producentów okien.

Oferta eksportowa Deceuninck

Ważnym elementem podczas targów było dla firmy zaprezentowanie kompletnej, uzupełnionej o ostatni, francuski wariant, oferty Elegant, która z punktu widzenia polskich producentów posiada jeden zasadniczy walor: jest idealnym i kompletnym rozwiązaniem na każdy rynek eksportowy w Europie. Wyczekiwany system francuski dopełnił kompletną już teraz paletę profili Elegant, dającą eksportującym partnerom firmy możliwość realizacji zamówień na rynek niemiecki, holenderski czy właśnie francuski.

Nowe narzędzie digital – Project Planer 2.0

Decceuninck przedstawił również swoje narzędzie do planowania dla projektantów i architektów – Project Planner 2.0. Udoskonalona wersja pozwala na tworzenie projektów okien i wizualizacji w 3D, dokładną analizę konstrukcji okna, generowanie modeli BIM czy obliczanie parametrów izolacyjnych lub akustycznych.

Szybki montaż HST

Podczas wszystkich dni wystawowych wyspecjalizowani pracownicy Deceuninck zaprezentowali także zestaw do szybkiego montażu drzwi podnoszono-przesuwnych HST Deceuninck, który przyśpiesza i ułatwia instalację okien o imponujących rozmiarami przeszkleniach. Zwłaszcza podczas projektów renowacyjnych zestaw ten może być jedynym rozwiązaniem montażowym w ciasnych i trudnych miejscach instalacji, gdyż umożliwia transport okna na miejsce w częściach. Pozwala to zaoszczędzić na ewentualnych dodatkowych kosztach sprzętu transportowego, takiego jak dźwigi.

Deceuninck Fensterbau Frontale 2

Deceuninck na targach Fensterbau Frontale 2024. Fot. Christian Horn

Skrzydło stałe jest mocowane z boku za pomocą śrub z nakrętkami tulejowymi, co umożliwia jego montaż i późniejszy demontaż zarówno z szybą, jak i bez niej. Dodatkowo stalowe kątowniki w obszarze sekcji centralnej (od góry i od dołu) zwiększają stabilność stałego skrzydła i ułatwiają precyzyjne dopasowanie drzwi. Odprowadzenie wody bezpośrednio nad progiem (a nie w ramę) eliminuje ryzyko nieprawidłowego uszczelnienia otworów drenażowych.

Spotkanie z producentami okien podczas Fensterbau Frontale 2024 przeszło do historii. Zaowocowało wieloma interesującymi rozmowami, zacieśnieniem relacji oraz nowymi perspektywami współpracy, co z pewnością w przyszłości przyniesie kolejne udane projekty – dodaje Monika Hybza.

Redaktor:

Deceuninck Poland Sp. z o.o.
62-020, Swarzędz-Jasin
ul. Poznańska 34
tel.: 061 8187000
fax.: 061 8187001