Reklama
Wyświetlenia 3790
8 kwietnia 2024

Roto: doskonałe dopasowanie – uszczelka i okucie z jednego źródła

hardware and seals 2
fot. Deventer | Zarówno Deventer, jak i Ultrafab dostarczają wysokiej jakości uszczelki na czas i w wymaganej ilości.

Roto rozszerza zintegrowane doradztwo w zakresie okuć i uszczelek. W portfolio firmy jest już 7. zakładów produkcyjnych na całym świecie oferujących kompleksowe kompetencje w obszarze tworzenia uszczelek najwyższej jakości. Na targach Fensterbau Frontale 2024 na odwiedzających stoisko Roto czekali eksperci ds. uszczelnień i technologii produkcji, którzy odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych.

Okna i drzwi wyposażone w wysokiej jakości okucia i uszczelki poprawiają efektywność energetyczną budynków i zapewniają wysoki komfort obsługi. Roto Technologia Okien i Drzwi oferuje swoim klientom nie tylko okucia, zamki wielopunktowe, progi i klamki, ale także wysokiej klasy uszczelki do okien i drzwi wszystkich sposobów otwierania. Dodatkowe korzyści dla klientów: zintegrowane doradztwo w zakresie wszystkich komponentów.

hardware and seals 1

Deventer, jak i Ultrafab konstruują i wytłaczają niestandardowe profile uszczelniające z dokładnie tych tworzyw sztucznych, które mają idealne właściwości materiałowe dla pożądanego rozwiązania. Fot. Ultrafab

W dziale uszczelnień wraz z firmami Deventer i Ultrafab koncentrujemy działania na najwyższej jakości, ale także zrównoważonym rozwoju, wzornictwie, wsparciu technicznym, niezawodności i wysokiej wydajności dostaw – mówi Marcus Sander, prezes Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH.

Duża szczelność i łatwa obsługa

Przejęcie grupy Deventer w 2016 r. i amerykańskiej spółki Ultrafab Inc. w grudniu 2022 r. sprawiło, że Roto jest jednym z głównych dostawców uszczelek do okien i drzwi na świecie.

Uszczelki produkowane są w 7. zakładach na różnych kontynentach, a ich różnorodność jest ogromna – wyjaśnia Eberhard Mammel, kierownik ds. marketingu i dopasowania produktów w Roto.

Dzięki odpowiednim kształtom, wykorzystaniu wysokiej jakości surowców i dopasowaniu uszczelek do okuć, rozwiązania gwarantują wysoki poziom szczelności nawet przy silnym wietrze i ulewnym deszczu. Projektowane razem okucia i uszczelki oraz ich dostosowywanie do konkretnego zastosowania zwiększa komfort obsługi okien i drzwi.

Zintegrowany rozwój produktów

Jednym z udanych przykładów zintegrowanego rozwoju produktu jest Roto Patio Inowa – system przesuwny o wysokiej szczelności. Specjalna konstrukcja okuć i uszczelka Deventer na całym obwodzie skrzydła gwarantuje najwyższe parametry izolacyjności, ale także komfortową obsługę nawet ciężkiego skrzydła o masie do 400 kg. Drzwi tarasowe z systemem okuć Roto Patio Inowa do wszystkich rodzajów profili dostępne są w ofercie renomowanych producentów na całym świecie.

Efekt synergii

Producenci okien i drzwi stosujący uszczelki i okucia Roto korzystają ze zintegrowanego doradztwa w zakresie obu grup produktów. Przykładem jest północnoamerykańska grupa Kohltech, która od wielu lat stosuje uszczelki Ultrafab.

Roto precyzyjnie dopasowuje komponenty do wymagań klienta, zarówno w zakresie rozwiązań okuciowych, jak i uszczelnień, tak aby okna i drzwi spełniały określone wymagania w zakresie bezpieczeństwa i szczelności – wyjaśnia Eberhard Mammel.

Badania jakości dla klientów

Zarówno firmy Deventer, jak i Ultrafab dostarczają wysokiej jakości uszczelki. Projektowane i testowane zgodnie ze specyfikacjami klienta. Obie firmy są uważane za liderów technologicznych i wspierają swoich klientów we wczesnej fazie rozwoju produktu. Producenci mogą liczyć na wiedzę i doświadczenie specjalistów przy projektowaniu okien i drzwi o szczególnych wymaganiach lub gdy procesy produkcyjne muszą być zorganizowane bardziej efektywnie. Prototypy nowego profilu uszczelniającego są wytwarzane przez Deventer i Ultrafab w krótkim czasie.

hardware and seals 3

Zrównoważony rozwój: odpady produkcyjne są poddawane recyklingowi i ponownie wprowadzane do procesu produkcyjnego. Fot. Deventer

Klienci na całym świecie mogą poddawać swoje systemy okienne i drzwiowe badaniom funkcjonalności w laboratoriach Roto, sprawdzając m.in. koncepcje uszczelnień. Wszystkie testy przeprowadzane są zgodnie z obowiązującymi krajowymi i międzynarodowymi normami. Niektóre centra badawcze, takie jak te w Leinfelden-Echterdingen (Niemcy) i Kalsdorf (Austria), posiadają akredytację, dzięki czemu klienci mogą uzyskać tam stosowne certyfikaty.

Surowce dopasowane do potrzeb

Zarówno Deventer, jak i Ultrafab mają duże doświadczenie w przetwarzaniu różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Produkcja uszczelek jest przyjazna dla środowiska dzięki nowoczesnym systemom zoptymalizowanym pod kątem zużycia czy wykorzystania energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Cały proces tworzenia i cyklu życia produktu realizowany jest z dbałością o najwyższą jakość. 

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
03-994, Warszawa
Wał Miedzeszyński 402
tel.: 022 5670900 do 04
fax.: 022 5670909