Reklama
Wyświetlenia 3914
8 kwietnia 2024

FAKRO podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej Przemysł 4.0

FAKRO Przemysl 4.0 1

FAKRO zostało partnerem Międzynawowej Konferencji Naukowej Przemysł 4.0 zorganizowanej przez Wydział Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W ramach współpracy Wojciech Klimek, Członek Zarządu ds. produkcji FAKRO, wygłosił wykład na temat automatyzacji oraz integracji systemów produkcyjnych w mieszanym środowisku wytwórczym. Uczestnicy konferencji zwiedzili także centralę firmy FAKRO, przyglądając się jej automatyzacji w duchu Przemysłu 4.0.

Podczas konferencji poruszono m.in. wątki dotyczące innowacyjnych procesów i systemów wytwarzania, automatyzacji i robotyzacji stosowanej w produkcji, systemów informatycznych czy mechatroniki w inżynierii produkcji. Jednym z ekspertów wydarzenia był Wojciech Klimek, reprezentujący firmę FAKRO.

FAKRO jest przykładem firmy, która skutecznie podejmuje różnorakie wyzwania. Oferta firmy jest bardzo szeroka i obejmuje wiele różnych produktów, jak okna dachowe drewniane i aluminiowo-tworzywowe, kołnierze do okien, wyłazy dachowe, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy, okna fasadowe, bramy garażowe, systemy sterowania i rozwiązania domu inteligentnego. W procesach wytwórczych szerokiej oferty produktowej wykorzystywane jest wiele różnych technologii.

Aby skutecznie zarządzać szeroką ofertą produktową i sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku, wdrażamy i rozwijamy elementy Przemysłu 4.0 nie tylko w zakresie automatyzacji i robotyzacji, ale w dużej mierze w tworzeniu unikalnych rozwiązań wertykalnych i horyzontalnych integracji systemów – komentuje Wojciech Klimek.

FAKRO Przemysl 4.0 2

FAKRO otrzymało w 2023 roku nagrodę The Best of Industry 4.0. To nagroda dla kreatywnego i chętnego do podejmowania wyzwań zespołu w obszarze strategicznego i niestandardowego podejścia do integracji najnowszych technologii w produkcji. Międzynarodowa Konferencja Naukowa Przemysł 4.0 odbyła się od 20 do 22 marca br. w siedzibie ANS w Nowym Sączu.

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33