Reklama
Wyświetlenia 4647
3 kwietnia 2024

Wegoma na targach w Norymberdze: innowacje w okuwaniu i cięciu

Wegoma na targach w Norymberdze innowacje w okuwaniu i cieciu 04 2024 1

Podczas targów w Norymberdze firma Wegoma zaprezentowała kilka nowości, które wzbudziły duże zainteresowanie uczestników.

Największym zainteresowaniem cieszył się automatyczny stół do okuwania skrzydeł FAP2462, który jest sterowany komputerowo. Po zeskanowaniu kodu kreskowego z etykiety, wszystkie niezbędne dane dotyczące okuwania pojawiają się na monitorze komputera. Dodatkowo, lampki w przegrodach, odpowiadające wymaganym okuciom, podświetlają się, ułatwiając pracę operatorowi. Stół wskazuje operatorowi kolejne kroki, jakie okucia należy umieścić oraz automatycznie ustawia sterowany numerycznie zderzak do obcinania okucia. Po zamontowaniu okuć stół automatycznie pozycjonuje numerycznie głowicę wkręcającą w dwóch osiach oraz samodzielnie podaje i przykręca wkręty w wymaganych miejscach. Ponadto stół posiada opcję kilku podajników dla różnej długości wkrętów i automatycznie ustawia się pod wymaganą wysokość wkręcania. Wkrętarka również jest sterowana numerycznie, dokręcając wkręty zgodnie z zadaną głębokością lub siłą dokręcenia.

Kolejną nowością była piła do listew przyszybowych GL 242. Jest to najnowsza maszyna, która umożliwia cięcie profili ząbkiem do góry, co sprawia, że odpadki spadają bezpośrednio do szuflady z odpadami po odcięciu. Piła posiada duże tarcze tnące o średnicy 300 mm, co gwarantuje najlepszą jakość cięcia oraz umożliwia cięcie bardzo dużych profili. Dodatkowo piła posiada podwójne bazowanie dzięki systemowi regulowanego zderzaka od tyłu listwy oraz automatycznemu symulatorowi szyby. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest proste zmienianie różnych rodzajów listew przyszybowych bez konieczności przebrania maszyny, korzystając jedynie z jednej przykładnicy. Piła umożliwia również łatwą regulację parametrów maszyny do nowej lub ostrzonej tarczy tnącej.

W przypadku tej piły zastosowano także najnowszy elektroniczny przymiar długości, który wraz z tyczką pomiarową pozwala na pomiar i bezprzewodową transmisję zmierzonej długości, co pozwala na łatwe tworzenie listy cięcia, którą operator wykorzystuje do pocięcia listew.

Redaktor:

WEGOMA POLSKA
64-030, Śmigiel
Karmin 48A
tel.: 065 5123134
fax.: 065 5125362