Reklama
Wyświetlenia 5715
2 kwietnia 2024

KNS Śląska Fabryka Okien nawiązuje współpracę z FIMTEC-POLSKA w sektorze aluminium

KNS Fimtec

KNS Śląska Fabryka Okien powstała w 2008 r. i posiada jeden z najnowocześniejszych parków technologicznych wśród firm z branży stolarki otworowej w Polsce i Europie. Od wielu lat KNS produkuje stolarkę w technologii V-Perfect, używając do tego robotów włoskiej firmy GRAF SYNERGY. W ostatnim czasie firma z Wodzisławia Śląskiego zainwestował w rozwiązania oferowane przez FOM Industrie.

Szukaliśmy maszyny, która usprawni proces cięcia i możliwie go zautomatyzuje, nie zajmując jednak tyle miejsca, co linia tnąca lub dostępne na rynku centra obróbczo-tnące wyposażone w stoły załadunkow0-wyładunkowe. Po dokładnej analizie i przejrzeniu wszystkich dostępnych rozwiązań zdecydowaliśmy się na automatyczną piłę dwugłowicową BLITZ 60 FW od FIMTEC-POLSKA wyposażoną w specjalny moduł optymalizujący listy cięcia, numeryczne sterowanie pochyłem głowic i specjalny pas wyładunkowy. Zakupione urządzenie posiada bardzo rozbudowane oprogramowanie, które jest przyjazne i intuicyjne w obsłudze. Zarówno instalacja i wdrożenie maszyny, jak i szkolenie pracowników przebiegły bezproblemowo, spełniając nasze oczekiwania – informuje Mateusz Bąk, Dyrektor Produkcji KNS.

Proces cięcia w automacie na pile BLITZ 60 FW przyspiesza produkcję dwu lub nawet trzykrotnie w porównaniu do standardowej piły dwugłowicowej, a duża średnica tarczy umożliwia cięcie nawet największych przekrojów profili, także na kąty ostre do 20 stopni – dodaje Jan Byrczek z Fimtec-Polska.

Dodatkowo chciałbym podkreślić, że maszyna ta okazała się być niezwykle efektywna i niezawodna, co znacząco wpłynęło na naszą wydajność i jakość pracy w zakładzie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji i polecamy ją innym firmom poszukującym nowoczesnych rozwiązań – dodaje Mateusz Bąk.

Ambicją producenta stolarki otworowej KNS jest stworzenie dla klienta produktu, który wzbudzi w nim zadowolenie oraz satysfakcje z zakupu, do czego w dużej mierze przyczyniają się wysokiej klasy urządzenia zakupione w Fimtec-Polska.

Redaktor:

FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.
62-081, Wysogotowo
Skórzewska 27
tel.: +48 61 8142900
fax.: +48 61 8142900