Reklama
Wyświetlenia 4942
29 marca 2024

Styl industrialny – pofabryczne, loftowe wnętrza. Jakie lubią okna?

Styl industrialny AdamS

Styl industrialny w urządzaniu wnętrz zapoczątkowała bohema artystyczna Nowego Jorku w latach 50' ubiegłego wieku. Upadały wtedy firmy produkcyjne, pozostawiając pomieszczenia fabryczne oraz puste magazyny. Artyści zainspirowali się tym surowym charakterem postfabrycznych wnętrz i postanowili je zmienić w przestrzenie mieszkalne.  I tak do dziś styl industrialny, zwany też pofabrycznym czy loftowym, nie schodzi z listy modnych trendów wnętrzarskich.

Nieodłącznym elementem tego surowego industrialnego klimatu jest światło. Duże i proste wzorniczo lampy podwieszone pod sufitem i kinkiety to niemal must have. Oprawy metalowe lub szklane, często nawet same  żarówki (a dokładnie LED-y w kształcie klasycznej żarówki z żarnikiem). Im bardziej przypominają te fabryczne, tym lepiej.

Jeśli światło naturalne to z dużych i wysokich okien często dzielonych szprosami. Sięgają one niemal od podłogi do sufitu, dzięki czemu wpadające tu światło pięknie eksponuje faktury, formy oraz kolory. Wybierane są okna z profilami jak najbardziej przypominającymi metal. Mogą to być aluminiowe, ale również PVC wykończone okleinami do złudzenia przypominającymi rozmaite metaliczne powierzchnie.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
AdamS A. Pędzich Sp. K.
11-700, Mrągowo
Leśna Droga 10A
tel.: +48 89 741 32 48
fax.: +48 089 741 32 47