Reklama
Wyświetlenia 3618
21 marca 2024

Wiosenne porządki z urządzeniami Nice Smart Home

Nice Door Window Control
fot. NICE | Nice Door/Window-Control

Wiosenne porządki to świetny moment na wykorzystanie udogodnień oferowanych przez urządzenia Smart Home, tak aby usprawnić proces porządkowania i sprzątania.

Podstawowym urządzeniem do sprzątania w naszych domach są odkurzacze. Coraz częściej tradycyjne urządzenia zastępują odkurzacze automatyczne, dzięki którym można zaoszczędzić czas i wysiłek. Wystarczy zaplanować harmonogram sprzątania, a odkurzacz samodzielnie będzie poruszał się po pomieszczeniach i usuwał kurz i brud. Użytkownicy urządzeń smart home coraz chętniej integrują roboty sprzątające z posiadanym domowym systemem. Nice, ekspert w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, w niedawno otwartym Nice Experience Center w Katowicach zaprezentował tego typu rozwiązanie, integrując robota sprzątającego z prezentowanym tam ekosystemem Nice Smart Home zarządzanym najnowszą centralą Yubii Home Pro.

Integracja robota sprzątającego z systemem inteligentnego domu pozwala na lepszą synchronizację jego działania z innymi urządzeniami i harmonogramami w domu, którą można skonfigurować w aplikacji Yubii Home tak, aby odkurzacz automatyczny rozpoczynał sprzątanie o określonych godzinach lub w określone dni, np. gdy nikogo nie ma w domu lub gdy użytkownik jest zajęty innymi czynnościami. Odkurzacz taki można również zintegrować z czujnikiem ruchu Nice Motion-Control, dzięki czemu rozpocznie sprzątanie tylko wtedy, gdy nie wykryje obecności ludzi w danym pomieszczeniu. To pozwala uniknąć zakłóceń i zapewnia większą skuteczność czyszczenia.

Nice Motion-Control i Nice Yubii Home Pro

Dzięki integracji z aplikacją Yubii Home, można otrzymywać powiadomienia na temat statusu sprzątania oraz zdalnie monitorować pracę robotem sprzątającym, nawet gdy użytkownik jest poza domem. Można również zatrzymać lub rozpocząć sprzątanie z dowolnego miejsca za pomocą smartfona lub innego urządzenia z dostępem do internetu. Odkurzacz automatyczny może współpracować także z innymi urządzeniami w domu, takimi jak inteligentne oświetlenie czy termostaty. Na przykład, gdy odkurzacz zakończy sprzątanie w danym pomieszczeniu, centrala może wysłać sygnał do inteligentnego termostatu Nice Clima-Control, aby włączył wentylację w wybranych przez użytkownika pomieszczeniach i poprawił jakość powietrza. Dzięki integracji z systemem inteligentnego domu, robot sprzątający może działać bardziej efektywnie i wygodnie, co pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny na utrzymanie czystości w domu.

Nice Clima-Control

Ciekawym rozwiązaniem może być integracja naszego domowego systemu smart home z odświeżaczami i aromatyzatorami powietrza. Doskonałym tego przykładem, prezentowanym w Nice Experience Center w Katowicach, jest integracja ekskluzywnego dyfuzora z ekosystem Nice Smart Home. Użytkownik może skonfigurować harmonogramy, aby odświeżacz powietrza włączał się automatycznie o określonych porach dnia lub w odpowiedzi na określone warunki, takie jak wykrycie dymu, zapachu lub wysokiej wilgotności powietrza. Jeżeli w domu znajdują się czujniki jakości powietrza, można zintegrować je z odświeżaczem powietrza, aby reagować na zmiany poziomu zanieczyszczeń. Na przykład, gdy czujnik wykryje wysoką koncentrację zanieczyszczeń, odświeżacz powietrza może automatycznie włączyć się, aby oczyścić powietrze. Dzięki integracji z aplikacją mobilną Yubii Home, można zdalnie sterować odświeżaczem powietrza z dowolnego miejsca za pomocą smartfona lub innego urządzenia z dostępem do internetu. Można również otrzymywać powiadomienia przypominające o konieczności sprawdzenia wkładu i wymianie na nowy.

Odświeżacze powietrza mogą być zintegrowane z innymi urządzeniami w domu, takimi jak inteligentne termostaty czy oświetlenie. Na przykład, gdy termostat wykryje, że temperatura w domu wzrosła, odświeżacz powietrza może automatycznie włączyć się, aby poprawić komfort termiczny i jednocześnie rozprowadzić zapach. Dzięki integracji urządzeń inteligentnego domu z odświeżaczami i aromatyzatorami powietrza można stworzyć bardziej zintegrowane i zautomatyzowane środowisko, które poprawia komfort i jakość życia użytkowników. Dzięki zdalnemu sterowaniu i monitorowaniu, można łatwiej utrzymać czyste i świeże powietrze w domu.

Ciekawym rozwiązaniem jest również integracja domowego ekosystemu smart home ze stacjami pogodowymi po to, by np. nie tracić czasu na mycie okien lub inne drobne prace na zewnątrz domu, jeśli otrzymamy powiadomienie o zbliżającej się ulewie. Domowa stacja pogodowa może zbierać także dane na temat temperatury zewnętrznej i wilgotności powietrza. Te informacje mogą być wykorzystane do dostosowania ustawień klimatyzacji i ogrzewania w domu, zapewniając optymalny komfort termiczny i oszczędzając energię. Tego typu informacje można również wykorzystać do optymalizacji nawadniania ogrodu – bazując na prognozie opadów deszczu można uniknąć nadmiernego zużycia wody i zapewnić odpowiednie nawodnienie roślin. Szczegółowe dane o wilgotności gleby w ogrodzie można łatwo uzyskać dzięki połączeniu Nice Smart-Control z tradycyjnymi czujnikami wilgotności gleby.

Nice Clima Control

Nice Clima-Control

Zintegrowana domowa stacja pogodowa może również śledzić warunki pogodowe, takie jak silne wiatry, burze lub oblodzenia. Te informacje mogą być wykorzystane do wysyłania powiadomień o potencjalnych zagrożeniach pogodowych, co pozwala przygotować się na nie i podjąć odpowiednie środki ostrożności. Dane ze stacji pogodowej mogą być również wykorzystane do sterowania innymi urządzeniami w inteligentnym domu. Na przykład, gdy stacja pogodowa wykryje zbliżającą się burzę, może automatycznie zamknąć rolety lub zewnętrzne żaluzje, aby chronić wnętrze domu przed deszczem i wiatrem. Dodatkowo powiadomienie o pozostawieniu otwartych drzwi lub okien można otrzymać dzięki czujnikowi magnetycznemu Door/Window-Control. Rolę domowej stacji pogodowej po podłączeniu do centrali Yubii Home może pełnić Nice Domì Climatic Sensor, dostarczając informacji o prędkości wiatru, natężeniu światła i występowaniu opadów

Nice Door/Window-Control

Integracja domowej stacji pogodowej z systemem inteligentnego domu pozwala na lepsze dostosowanie domu do zmieniających się warunków pogodowych, co przekłada się na wygodę, oszczędność energii oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Nieodłącznym elementem sprzątania w każdym domu jest pranie. W dzisiejszych czasach warto zadbać o optymalizację kosztów i czasu prania. Można to zrobić korzystając z Panelu Energii, poprzez wybranie optymalnej taryfy, oraz powiadomień o tym, że pralka skończyła prać, do czego można wykorzystać inteligentne gniazdko Walli Outlet.

Korzystając z danych dostarczanych przez Panel Energii, można monitorować zużycie energii w czasie rzeczywistym. Można obserwować, kiedy koszty energii są najniższe i planować pranie w tych okresach, aby zmniejszyć rachunki za prąd. Większość nowoczesnych pralek ma funkcję oszczędności energii, które pozwalają na wybór trybu prania, który zużywa mniej energii. Korzystając z danych na temat zużycia energii w danym czasie, można zaplanować pranie w trybie oszczędnościowym wtedy, gdy koszty energii są najwyższe. Jeśli pralka korzysta z usługi takiej jak Home Connect to może zostać zaprogramowana, aby rozpoczęła pranie w określonym czasie, gdy koszty energii są niskie. Można to zrobić, korzystając z aplikacji na smartfona lub innego urządzenia z dostępem do internetu

Poprzez wykorzystanie dostępnych funkcji monitorowania zużycia energii i planowania prania, można zoptymalizować koszty i czas prania. Korzystając z tych udogodnień, wiosenne porządki mogą być bardziej efektywne i przyjemne, pozwalając cieszyć się czystym i zorganizowanym domem.

Redaktor:

Nice Polska Sp. z o.o.
05-800, Pruszków
Parzniewska 2a
tel.: 022 7594000
fax.: 022 7594022