Reklama
Wyświetlenia 3744
18 marca 2024

EPPA uczestniczy w największych europejskich wystawach branży okiennej w 2024 roku

eppa team BUDMA
fot. EPPA | Europejskie Stowarzyszenie Profili Okien PVC i Pokrewnych Produktów (EPPA) z zadowoleniem informuje o udziale w udanej wystawie BUDMA w Polsce.

Już jutro zaczną się w Norymberdze targi FENSTERBAU FRONTALE. EPPA będzie reprezentowana na targach we współpracy z RAL Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme e.V. (GKFP) w hali 4A na stoisku 129. Ponadto oba stowarzyszenia zorganizują program wykładów na różnorodne tematy w oficjalnym FORUM FENSTERBAU FRONTALE 21 marca od 10:30 do 14:00. Hasłem występu EPPA i GKFP na targach będzie „Renowacja – wykorzystajmy to, co mamy i ulepszmy to“.

Przedstawiciele EPPA byli obecni przez wszystkie dni wydarzenia na wystawie BUDMA w Poznaniu (od 29 stycznia do 2 lutego 2024 roku). Marek Karwowski i Karol Pięta (przedstawiciele EPPA Polska) wspólnie przedstawili najnowsze aktualizacje branżowe podczas konferencji pt. „Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i certyfikaty energetyczne budynków”. Oboje będą mieli również szansę zaprezentować projekt recyklingu okien OKNOREC bezpośrednio ze sceny podczas FORUM na FENSTERBAU FRONTALE.

EPPA NA TARGACH FENSTERBAU FRONTALE 2024

Jako część FORUM na FENSTERBAU FRONTALE, GKFP i EPPA przygotowały program, który obejmuje sześć prezentacji ekspertów z różnych stowarzyszeń i instytutów, skupiających się na "Renowacji" podczas półdniowego wydarzenia. Wszystkie zainteresowane strony są zaproszone do udziału w FORUM FRONTALE 21 marca 2024 roku, od 10:30 do 14:00, oraz odwiedzenia stoiska w celu dalszego zaangażowania.

Blok tematyczny rozpocznie się od przeglądu kampanii Renovate Europe, w której EPPA jest aktywnym uczestnikiem. Inicjatywa prowadzona przez EuroACE - Budynki Energooszczędne ma na celu zwiększenie niskiego wskaźnika renowacji w Europie (<1%) do celu Komisji Europejskiej wynoszącego 3% (poprzez ukierunkowane działania wspierające transformację zasobów budynków). Perrine Ethuin z BASF, wiceprzewodnicząca kampanii Renovate Europe, omówi środki inicjatywy.

Następnie Cosima Wörle z Instytutu Fraunhofera do Fizyki Budynków (IBP) przedstawi naukowy przegląd związku między wykorzystaniem energii odnawialnej do ogrzewania a energooszczędnymi osłonami budynków w zgodzie z celami klimatycznymi UE. Gerald Feigenbutz, tymczasowy Dyrektor Zarządzający EPPA ivzw, zaktualizuje działalność polityczną stowarzyszenia, skupiając się na tematach istotnych dla branży, takich jak wskaźniki renowacji, CPR, EPR i wiadomości dotyczące recyklingu starych okien. Na wydarzeniu zostanie również oficjalnie ujawniony nowy Dyrektor Zarządzający EPPA.

Następnie Dirk R. Schmidt przedstawi się jako nowy Dyrektor Zarządzający RAL Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme e.V. (GKFP), omawiając obecne i przyszłe projekty stowarzyszenia. Bernhard Elias, Kierownik ds. Zapewnienia Jakości w GKFP, poruszy kwestię metod czyszczenia okien PVC i ich wpływu na trwałość okien, opierając się na wynikach projektu.

Czlonkowie EPPA oraz Partnerzy EPPA na Targach FENSTERBAU FRONTALE 2024

Program zakończy się prezentacją Aleksandra Franka, Przewodniczącego Zarządu EPPA ivzw, przedstawiającego działania Prowindo, inicjatywy dla efektywności energetycznej, możliwości recyklingu i ochrony klimatu dla okien PVC-U w Niemczech. Stowarzyszenia i instytuty zaangażowane w Prowindo omówią swoje wkłady w pozycjonowanie okien PVC jako zrównoważonych produktów budowlanych, po czym nastąpi dialog z publicznością.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski