Reklama
Wyświetlenia 5129
15 marca 2024

Razem w zieloną przyszłość – nowa generacja produktów FAKRO

KonferencjaFAKRO GO Green 1

W siedzibie firmy FAKRO zorganizowano cykl konferencji „Razem w zieloną przyszłość – nowa generacja produktów FAKRO”. W lutym i marcu br. nowosądecką siedzibę firmy odwiedziło ponad 700 osób. W miniony weekend FAKRO gościło architektów i dziennikarzy. Konferencja była okazją do zaprezentowania nowej strategii marketingowej GO GREEN spójnej z ideologią zrównoważonego rozwoju i produkcji. Goście poznali nową generację okien dachowych GREENVIEW oraz zwiedzili zakład.

Ciekawostką dla przybyłych była prezentacja wyników badań firmy ASM Research Solutions Strategy – Trendy rozwoju rynku, dane makroekonomiczne. Wyniki badań i analizy ekspertów pokazują wyraźnie, że 2023 rok był rokiem spowolnienia gospodarczego oraz stagnacji na rynku budowlanym. Sytuacja w branży była pokłosiem spadku liczby mieszkań oddawanych do użytku oraz zmniejszonej liczby zgód wydawanych na budowę. Prognozy na ten rok są korzystne, a dane potwierdzają zjawisko ożywienia rynku. Będziemy obserwować umiarkowany wzrost PKB w Polsce na poziomie 2,7%.

Po aktualnych decyzjach Komisji Europejskiej o odblokowaniu KPO dla Polski dostrzeżemy wzmożony wzrost inwestycji. Wskaźniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego również będą wzrastać, ale nie tak dynamicznie. Inwestorzy indywidualni weszli obecnie w rolę obserwatorów i analityków sytuacji rynkowej w branży budowlanej – przyglądają się m.in. inflacji, stopom procentowym, które przynajmniej przez dwa pierwsze kwartały nie spadną, a także cenom materiałów budowlanych, które na tym etapie są stabilne.

Reasumując: 2024 rok będzie dla branży budowlanej rokiem odrabiania strat, stabilnego ożywienia, czasem wyjścia ze stagnacji. Sytuację i zmianę stymulują decyzje rządowe, jak np. kredyt 0%, wytyczne unijne oraz coraz większa świadomość konsumencka związana z tematyką zrównoważonego rozwoju. Polacy, wybierając produkty, oprócz jakości zwracają również uwagę na aspekty ekologiczne: z jakich surowców wykonany jest produkt, jak przebiega proces produkcji, jak montowany jest produkt. Inwestorzy wiedzą coraz więcej w kontekście zielonego budownictwa i chcą za tym trendem podążać. Upatrują w tym wymierne korzyści – w myśl zasady, że wybierając produkt o określonych parametrach możemy zaoszczędzić na prądzie, a jednocześnie być bardziej eko.

W odpowiedzi na obecną sytuację, a jednocześnie potrzeby inwestorów i klientów indywidualnych, FAKRO stworzyło nową generację produktów z serii GREENVIEW. Okna dachowe GREENVIEW wyróżniają się pięknym designem, energooszczędnością, podwyższonym bezpieczeństwem, ergonomią oraz wysoką izolacyjnością akustyczną. Natomiast wyróżnikiem modułowych schodów strychowych GREENSTEP jest możliwość ich samodzielnej konfiguracji przez klienta z zachowaniem najwyższych parametrów ekologicznych.

Zawsze byliśmy i jesteśmy na bieżąco z trendami w branży. Jednak obecne działania są nam szczególnie bliskie, gdyż opierają się o filary powstania naszej firmy. Oferowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów oraz promowanie idei ESG to kluczowe cele strategii zrównoważonego rozwoju FAKRO, nazywanej mianem GO GREEN. Podejmując decyzję o zakupie produktów FAKRO, wybieramy komfort mieszkania, funkcjonalność, piękny design oraz, co bardzo ważne – szczególnie dla przyszłych pokoleń, niskoemisyjne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Dzięki temu klient indywidualny zyskuje satysfakcję oraz zadowolenie, wybierając markę, której polityka jest zgodna z jego ideologią. Natomiast inwestor stawia na produkty wysokiej jakości, które dodatkowo pozwolą mu usprawnić proces analizy wpływu na środowisko i wyliczenie śladu węglowego całego budynku, spełniając przy tym kryteria zrównoważonego rozwoju.

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33